DZIŚ JEST:   20   LISTOPADA   2019 r.

Św. Rafała Kalinowskiego
Św. Feliksa Walezjusza
 
 
 
 

Alarmujące dane z Polski! W zastraszającym tempie rośnie liczba tzw. legalnych aborcji

Alarmujące dane z Polski! W zastraszającym tempie rośnie liczba tzw. legalnych aborcji

Przypuszczenie ciężkiego nieodwracalnego upośledzenia dziecka albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu – to najczęstsze przyczyny przeprowadzania tzw. legalnej aborcji w Polsce. Dane statystyczne są alarmujące, bo liczba zabijanych w łonach matek dzieci rośnie w zastraszającym tempie.

 

Według danych Ministerstwa Zdrowia w 2014 roku w łonach matek zabito 977 dzieci. To o 226 więcej niż rok wcześniej. Jak się okazuje, najczęstszą przyczyną tzw. aborcji było przypuszczenie ciężkiego nieodwracalnego upośledzenia dziecka albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.

 

Z danych resortu wynika, że liczba tzw. aborcji wzrasta wraz z wiekiem kobiety. W 361 przypadkach kobiety miały 35 lub więcej lat. Poniżej 20. roku życia były 44 osoby. Jak zauważył senator Antoni Szymański, wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, ponad 80 proc. zabijanych dzieci ma zespół Downa.

 

– Ustawa mówi ogólnie: „nieodwracalne upośledzenie płodu”, ale nie mówi, że to jest zespół Downa. To jest interpretacja. Ja się z tą interpretacją nie zgadzam, tym bardziej, że dzisiaj możliwości terapii, pomocy osobom z zespołem Downa są nieporównanie większe niż w 1993 roku, kiedy to uchwalano – podkreślił Szymański.

 

Obecnie prawo w Polsce dopuszcza tzw. aborcję w trzech przypadkach: gdy według medyków ciąża zagraża życiu lub zdrowiu kobiety, gdy kobieta padła ofiarą przestępstwa, bądź gdy lekarze uznają, że dziecko jest chore.

 

Tą sytuację chcą zmienić obrońcy życia, którzy złożyli u marszałka Sejmu projekt obywatelskiej ustawy zakładającej pełną ochronę życia poczętego. Projekt przygotował Instytut Ordo Iuris, a akcji patronuje Fundacja Pro – Prawo do Życia. Niebawem powinna ruszyć zbiórka podpisów poparcia dla projektu.

 

Źródło: radiomaryja.pl, pch24.pl

MA

DATA: 2016-04-03 09:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.