DZIŚ JEST:   18   LIPCA   2018 r.

Św. Szymona z Lipnicy
Św. Brunona, biskupa
 
 
 
 

Al-Asad zabrał głos. „Ostrzał wojsk zachodnich to akt agresji wobec Syrii”

Al-Asad zabrał głos. „Ostrzał wojsk zachodnich to akt agresji wobec Syrii”
Bashar al-Assad https://commons.wikimedia.org/wiki/File%3ABashar_al-Assad.jpg

Syryjski prezydent Baszar al-Assad powiedział w niedzielę grupie rosyjskich prawników, że ostrzał przeprowadzony przez wojska USA, Wielkiej Brytanii i Francji to akt agresji wobec Syrii. „Trójstronnej agresji przeciwko Syrii towarzyszyła kampanii dezinformacyjna” – powiedział przywódca Syrii.

 

Atak przeprowadzony przez USA, Wielką Brytanię i Francję, który miał na celu zniszczenie rzekomych magazynów z bronią chemiczną, został potępiony przez Rosję. Moskwa wezwała również do zwołania nadzwyczajnego spotkania Rady Bezpieczeństwa ONZ. „Z punktu widzenia prezydenta to była agresja i my podzielamy to stanowisko” - podała rosyjska agencja TASS cytując prawnika Siergieja Zheleznyaka, bliskiego współpracownika Władimira Putina.

 

Rosyjska agencja prasowa poinformowała również o odczuciach Baszara al-Assada po przeprowadzeniu ataku. Podkreślono, że przywódca Syrii pracował tego dnia w Damaszku i bardzo chwalił systemy obrony powietrznej z czasów radzieckich, którymi Syria miała odeprzeć część ataków Zachodu. „Trójstronnej agresji przeciwko Syrii towarzyszyła kampanii dezinformacyjna” – powiedział prezydent. Dodał, że Moskwa i Damaszek „toczą jedną bitwę, nie tylko przeciwko terroryzmowi”, ale także chronią suwerenność państwa.

 

Oba kraje odrzuciły doniesienia o rzekomym ataku bronią chemiczną i uznali je jako fałszywe, oskarżając przy tym Waszyngton o użycie tej sprawy jako pretekstu do ataku Rosyjski oficer wojskowy powiedział w sobotę, że siły powietrzne Syrii, które w większości składają się z systemów powstałych w byłym Związku Radzieckim, przechwyciły 71 ze 105 pocisków amerykańskich, brytyjskich i francuskich.

 

Tym słowom zaprzecza Pentagon, który powiedział, że ataki zakończyły się dużym sukcesem, a misja została wykonana.

 

 

Źródło: firstpoint.com, Reuters

WMa

 


DATA: 2018-04-18 11:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Assad to muzułumanin. Dlaczego powinnam wierzyć mu bardziej niż Trumpowi który jest chrześcijaninem?
3 miesiące temu / ala wilk
 
Jest rzeczą oczywistą, że utworzenie żydowskiego państwa w Palestynie jest naczelną przyczyną obecnych konfliktów, a to dlatego że jest ono pod stałym parasolem ochronnym największego mocarstwa. Państwa arabskie różnią się między sobą w swej polityce w stosunku do USA i Izraela, a na to nakładają się różne animozje będące wynikiem dziedzictwa kolonialnego, stosunku do mocarstw oraz zdeintegroanego imperium ottomańskiego. Rzecz w tym, że tylko Rosjanie mają jakąś strategię postępowania. Amerykanie nie mają pojęcia jak kompleksowy jest to konflikt, a Francuzi i Anglicy dobrze wiedzą co jest grane, ale rżną głupa. Polityka USA jest zakładnikiem interesów Izraela, i wcale to nie wychodzi na zdrowie amerykańskiemu imperium. Syria jest kozłem ofiarnym mocarstwowych gierek.,Assad potępił 9/11 atak na Stany, a także poparł rezolucję Trumpa wstrzymująca imigrację z krajów eksportujących terrorystów islamskich. Trump nie jest suwerennym wladca, niestety.
3 miesiące temu / Zygmunt Jaslowski
 
Wyobraźmy sobie sytuację, że w trakcie strzelania do Palestyńczyków, ktoś (nieważne kto) rzuca bombę ze środkiem chemicznym np. sarinem, ginie 60 osób - rosyjskie media oskarżają Izrael i następnie po zmasowanym ataku medialnym bombardują wybrane cele w Izraelu. I pytanie czy byłby to akt agresji wobec Izraela czy tylko zaprowadzenie porządku z władzami państwa, które okupują bezprawnie ziemie Palestyńczyków?
3 miesiące temu / Semusz
 
Bagno międzynarodowej polityki na Bliskim Wschodzie to nic innego niż kontynuacja zachodniego kolonializmu z wieku XIX i kilku dekad wieku XX. Zachód stracił dawno moralne prawo do wypowiadania się i decydowania o przyszłości regionu który ma prawo do własnej, odmiennej od ?demokratycznego świata?, drogi rozwoju. Demokracja nie jest systemem blisko-wschodnim, a jeśli Zachód tak wierzy w demokrację, to niech zostawi wybór obywatelom Syrii i innych narodów. Oni sami zadecydują jaki system sobie wybiorą: monarchię, republikę czy państwo wyzaniowe. Tylko wtedy kiedy ci ludzie będą decydentami u siebie, przestaną uciekać do Europy. Zadaniem Europejczyków jest zastopować postępującą lewantyzację Europy; zbyt dużo jest w Europie miast przypominających Beirut w wieku XIX. To jest powtarzanie esksperymentu, który się nie udał. Skolonizowana przez syjonistów Jerozolima to następny przykład. Tu nawet dwie wschodnie nacje nie mogą żyć obok siebie w pokoju.
3 miesiące temu / Zygmunt Jaslowski
 
Do ala wilk.Co ty wiesz o Syrii i Assadzie? tyle co przekaziory ci wtłoczą do głowy.Dezinformacja i propaganda w stylu "czarnego luda" wobec Assada trwa w najlepsze.Ponoć zachodni alianci zniszczyli budynki z zapasami materiałów broni chemicznej,No dobra i co nie doszło do skażenia terenu ani ludności? Prawda jest taka walnięto w puste budynki i ogłoszono sukces bo była tam bron chemiczna .. tylko jakaś nieprzydatna chyba.Być może sól peklowana.
3 miesiące temu / lolas
 
Niestety Syria, taki starożytny kraj jest poligonem doświadczalnym dla "miłujących pokój" narodów zjednoczonych pod mamoną. I jakoś nie słychać płaczu, z powodu zamieniania arcydzieł starożytnej kultury w popiół?
3 miesiące temu / tom
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.