DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Aktywistki Femenu zostały uniewinnione. Nie odpowiedzą za antykatolickie wybryki

Aktywistki Femenu zostały uniewinnione. Nie odpowiedzą za antykatolickie wybryki
fot. Florian Siebeck [, CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], via Wikimedia Commons

18 listopada 2012 r. aktywistki Femenu obrzuciły antykatolickim wyzwiskami osoby manifestujące przeciwko projektowi legalizacji homozwiązkόw. Użyły też gaśnicy. Sprawę do sądu wniosło stowarzyszenie Sojusz Generalny Przeciwko Rasizmowi i dla Respektowania Tożsamości Francuskiej i Chrześcijańskiej (AGRIF). Okazało się, że dla sądu są aktywistki są niewinne.

 

Sąd w Paryżu w wyroku wydanym 16 stycznia stwierdził, że „w tym przypadku trzeba przede wszystkim wskazać, że wyrażenie in gay we trust (w gejόw wierzymy) odzwierciedla jedynie poparcie Femen dla homoseksualistόw, pariodując dewizę Stanόw Zjednoczonych, in God we trust" (Bogu ufamy) i nie posiada skandalicznego charakteru”. Skądinąd, slogan „occupe-toi de ton cul” („Zajmij się swoją du**) w opinii sądu oznaczał, że Femen domagał się od uczestników demonstracji, by poświęcili uwagę kwestiom innych niż pozbawianie praw innych osób. Nie ma mowy o obrażaniu wyznawców określonej religii – stwierdzili sędziowie.

 

Jeżeli chodzi o pozostałość zaskarżonych wypowiedzi, które mają konotacje religijne, takie jak „Fuck church” i wiele innych, o wiele wulgarniejszych – a niekiedy bluźnierczych – to zdaniem sądu chodziło o użytek humorystyczny. Poza tym oskarżone składając wyjaśnienia podkreślały, że chciały jedynie krytykować… wypaczanie religii i rolę odgrywaną przez Kościół „instytucjonalny”. Republikańscy sędziowie rzecz jasna wyjaśnienia uznali.

 

Zdaniem francuskiego wymiaru sprawiedliwości, wypowiedzi aktywistek Femenu, nawet jeśli mogły budzić oburzenie, to wpisywały się w debatę poświęconą ważnym kwestiom społecznym i nie stanowiły naruszenia prawa.

 

Sojusz Generalny Przeciwko Rasizmowi i dla Respektowania Tożsamości Francuskiej i Chrześcijańskiej postanowił złożyć apelację.

 

 

FLC

 


DATA: 2016-02-20 13:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Na całym świecie wrze - już niedługo cofniemy się do epoki brązu...
ponad 4 lata temu / drozd
 
To tylko pokazuje kim są ludzie na górze i w kogo wierzą. Czas końca jest już bardzo bliski. Wojna, a po niej panowanie bestii. Skoro apokalipsa 18:2 wypełniła się niedawno na naszych oczach, nie łudźmy się, że jeszcze jest czas.
ponad 4 lata temu / Torba
 
i pomyśleć, że jedynie umiał i umie radzić sobie z tymi rozhisterowanymi babami ten wstrętny Putin; jak mu zaśmiecały ulice, to najzwyczajniej w świecie posłał policję z pałami, która raz dwa posprzątała bałagan; i teraz tam czysto; widać, że tylko pan pejcz ma posłuch u tych bab;
ponad 4 lata temu / JARO
 
Matka Pawlaka miala jako jedyna racje ,,sprawiedliwosc" sprawiedliwoscia, ale racja jest i musi byc po naszej stronie- bo jest prawdziwa.
ponad 4 lata temu / adam
 
Wybacz Boże. Nie ma co liczyć na sądy. W łeb i sprawdzić, czy równo puchnie.
ponad 4 lata temu / daffy
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.