DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Aktywistka Femenu uczestniczyła w spotkaniu G7. A co z przestępczą działalnością grupy?

Aktywistka Femenu uczestniczyła w spotkaniu G7. A co z przestępczą działalnością grupy?
Inna Szewczenko (pierwsza od prawej) fot. POOL / Reuters / FORUM

Inna Szewczenko, aktywistka antychrześcijńskiej organizacji Femen, na szczycie G7 zasiadła przy tym samym stole co prezydent Francji Emmanuel Macron. Z powodu jej obecności swój zachwyt wyraziła na twitterze Marlène Schiappa, sekretrz stanu ds. równości między kobietami i meżczyznami i walki z dyskryminacją. Ukazały się też pochwalne artykuły w pismach feministycznych.  

 

Innę Szewczenko  zaprosił do Biaritz Emmanul Macron, by uczestniczyła w obradach Rady Konsultacyjnej G7 ds. Równości Płci. Tym razem feministyczna aktywistka była dobrze ubrana, a jej wygląd odbiegał daleko od wizerunku półnagich, histerycznych kobiet, dokonujących antychrześcijańskich prowokacji, podczas których nie stronią od bluźnierstw i wulgaryzmów. Akcje grupy przypominają sesje ekshibicjonistyczne, dokonywane pod okiem fotografów prasowych i kamer  telewizyjnych.

Można przypuszczać, że gdy Ukrainka Inna Szewczenko przybyła do Francji,  jej ruch Femen porozumiał się z antychrześcijańskim ośrodkami władzy, którym nie przeszkadzała dotychczasowa historia łamiących prawo poczynań grupy. Przypomnijmy, że Femen m.in. rzucił zwierzęcą wątrobę na stopnie ołtarza w katedrze Notre Dame, protestując w ten sposób przeciw  niezgodzie Kościoła na aborcję.

 

Jego aktywistki uszkodziły też nowo zakupione dzwony ponad 800-letniej katedry. Sąd je uniewinnił, skazał zaś na karę pieniężną służbę ochrony katedry, bo ponoć była zbyt brutalna, usuwając profanatorki ze świątyni. Wydaje się, że Femen cieszy się poparciem władzy. Podobiznę Szewczenko umieszczono na znaczku pocztowym jako nową„Marianne”, symbol Republiki.

 

Można z dużą dozą prawdopodobieństwa uznać, że gdyby Femen sprofanowal synagogę lub meczet, Inna Szewczenko znalazłaby się w więzieniu, a  nie przy stole z obradującymi na spotkaniu G7.

 

FLC


DATA: 2019-08-28 12:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Uczestniczyła w ubraniu? Toć to zaprzeczenie idei.
8 miesięcy temu / Jot
 
Dlaczego sądy Zachodu pozwalają profanować kościoły a meczetów jakoby nie? Bo Kościół głosi prawdę.
8 miesięcy temu / czloax
 
Jezus Chrystus przyjdzie niebawem, bo nastąpiła Apostazja. Ludzie, którzy znają Boga odchodzą od Niego.
8 miesięcy temu / Second
 
ich współzałożycielka popełniła samobójstwo, zarzucając femenowi fałsz, wykorzystywały one - według niej - feminizm i ból kobiet ukraińskich jedynie do wzbogacenia się i zyskania sławy
8 miesięcy temu / gosc
 
A czy czegoś dobrego można się spodziewać z Francji, gdzie Rewolucja znosząc wszelkie świętości, "pokazała" jak należy zmieniać świat na lepszy ? Głosząc : wolność, równość i braterstwo mordowano swoich monarchów na gilotynie, a później lud prosty, który nie "dorósł" do życia w świecie, gdzie ponoć Bóg umarł. Obecnie Francja korzysta z swego rewolucyjnego "dorobku", zapraszając do salonu obrad tych, co "walczą" z ludzką normalnością.
8 miesięcy temu / Druh Ryszard
 
One atakują tylko kościół katolicki a inne nie bo masoneria tego nie robi. Przy takich funduszach jakie mają opłaca się im tam być i pozbywać się wszelkich wątpliwości moralnych. Stąd też walka z wszelkimi odniesieniami do sumienia.
8 miesięcy temu / gosc
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.