DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Aktywiści LGBT szkolili redaktorów Onetu. Uczyli ich pisać w „niedyskryminujący” sposób

Aktywiści LGBT szkolili redaktorów Onetu. Uczyli ich pisać w „niedyskryminujący” sposób
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: unsplash.com (Teddy Österblom)

Aktywiści ze stowarzyszenia Kampania Przeciw Homofobii zorganizowali szkolenia dla dziennikarzy Onetu. Podczas gdy redakcja portalu nie komentuje sprawy, informacje potwierdza sama KPH. Sprawę opisuje tvp.info.

 

Warsztaty odbyły się na przełomie sierpnia i września tego roku i prowadziła je Cecylia Jakubczak, która potwierdziła informacje tvp.info. Szkolenia dotyczyły języka „służącego opisowi społeczność LGBTQI, tj. lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych, queer i interpłciowych”.

 

„W ramach warsztatów poruszone zostały zagadnienia dotyczące języka służącego opisowi zagadnień związanych z orientacją psychoseksualną i tożsamością płciową. Udział w warsztatach nie był obowiązkowy. Warsztaty prowadzone przez KPH miały na celu przekazanie wiedzy z zakresu języka służącego opisowi społeczności osób LGBTQI i jej problemów tak, aby unikać pojęć dyskryminacyjnych. Warsztaty nie były elementem kampanii dot. praw osób LGBT” – czytamy w odpowiedzi KPH.

 

Redakcja Onet.pl nie komentuje sprawy. 

 

Nic dziwnego, że redakcja liberalnego portalu szuka informacji jak pisać o sprawach LGBT w jedyny słuszny sposób właśnie o samego źródła. Jest to dobra taktyka, jeżeli nie chce się dołączyć do grona napiętnowanych przez cancel culture - o czym niedawno przekonała się Gazeta Wyborcza.

 

Źródło: tvp.info

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-10-06 08:26
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A może redaktorzy PCH24 wybiorą się na szkolenie i zapoznają się z jego treścią.
3 miesiące temu / trooper
 
Pogratulować KULowi który wszedł w ścisłą współpracę z onetem. Żądam zmian w nazwie tego uniwersyteu.
3 miesiące temu / Dagmara
 
Nie rozwazę tego, bowiem stoję na stanowisku, że nie wszystko co stare, dawne, jest złe lub niedzisiejsze. Prawa Boskie są uniwersalne, ponadczasowe, A Polska nie jest opózniona, lecz jeszcze jakoś trzyma gardę przeciwko zboczonej indoktrynacji. Uznanie że coś nie jest grzechem, zapomnienie o przykazaniach, nie jest wyznacznikiem postępu cywilizacyjnego. To jest niestety powrót do pogaństwa, gdyż człowiek w miejsce Boga stawia siebie, A tymczasem 1. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną... To także powrót do czasów przedchrzescijanskich gdy w imię wygody, rozrywki czy też konieczności mordowano bez opamiętania, A tymczasem 5. Nie zabijaj... To co dziś się dzieje, to powrót komuny, gdy zwalczano lub nie zważano na własność prywatną, teraz nawet mogą zwierzęta Tobie zabrać z posesji, A jest napisane 7. Nie kradnij... Pycha, chciwość, zazdrość, nieczystość niestety wladają tym światem, nie jest to w żadnym wypadku postęp, tylko upadek cywilizacji.
3 miesiące temu / Ślązak
 
@Ślązak, to żadna ofensywa, po prostu świat się zmienia, kiedyś normalnym było niewolnictwo, dziś jest to nie do pomyślenia. Świat zachodni już się zmienił, i w tym kraju zmiany też przyjdą. My jesteśmy po prostu opóźnieni, szkoda mi Polski i tych dzieciaków, które popełniają samobójstwa z powodu nienawiści. Rozważ to proszę.
3 miesiące temu / Dawid
 
onet jest jedną z najbardziej antykatolickich i antypolskich portali w Polsce.
3 miesiące temu / Trotyl
 
Brawo, wszyscy powinnismy uczyc sie nie obrazac ludzi, bo chamstwo jakim epatuje nas rzad jest slabym wzorem. A mam pytanie o wsz regulamin: tylko katolikow nie mozna obrazac? Innych chrzescijan juz mozna?
3 miesiące temu / marzenawaliszew
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.