DZIŚ JEST:   29   WRZEŚNIA   2020 r.

Świętych Archaniołów
Michała, Gabriela i Rafała
 
 
 
 

Aktywiści LGBT sprofanowali Krzyż na Giewoncie. Zawiesili na nim „tęczową flagę”

Aktywiści LGBT sprofanowali Krzyż na Giewoncie. Zawiesili na nim „tęczową flagę”
źródło: tatromaniak.pl

W piątek o wschodzie słońca na krzyżu na szczycie Giewontu pojawiła się tęczowa flaga. To kolejna już profanacja po zawieszeniu flagi kojarzonej z organizacjami LGBT na figurze Chrystusa przed kościołem św. Krzyża i na pomnikach św. Jana Pawła II.

 

Krzyż na Giewoncie został wyniesiony na szczyt i zamontowany przez parafian z Zakopanego 19 sierpnia 1901 roku. Teraz został on sprofanowany przez osoby związane z ruchem LGBT. Jak informuje serwis tatromaniak tęczowa flaga została przymocowana do krzyża przez dwie młode kobiety i mężczyznę. Dość szybko została ona jednak zdjęta przez innych turystów.

 

Masowe zawieszanie tęczowych flag na pomnikach i symbolach religijnych w całym kraju rozpoczęło się w ubiegły weekend, po tym, kiedy w Warszawie aresztowano zgodnie z wyrokiem sąd aktywistę LGBT Michała Sz. „Margot”, który pobił działacza pro life i zniszczył samochód promujący akcję „STOP PEDOFILII”.

 

Źródło: wPolityce.pl

TK

 

 


DATA: 2020-08-15 15:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ktos powinen zdjac ta szmate i podetrzec sobie tylek a nie czekac na fotoreporterow ,dziennikarzy i focie.
1 miesiąc temu / Proste
 
Też jestem za.tym by używać słowa sześciokołowa lub kolorowa flaga. To są jawne prowokacje ujadającego Szatana, wie, że ma mało czasu. Ale my nie możemy dać się sprowokować, zło dobrem zwyciężajmy. Prawda jest po naszej stronie. O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy, i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła Świętego i poleconymi Tobie.
1 miesiąc temu / Maria
 
państwo, miłośnicy 6-kolorowych pokrowców, parawanów, pledów, ręczników, zasłonek itp., jak najbardziej macie prawo do obwieszania nimi obiektów, których jesteście właścicielami czyli wieszania ich na płotach, szopach, balkonach, wygódkach obecnie nazywanych toi-toiami. Możecie się nimi nawet okręcać, robić z nich turbany nikt wam tego nie zabrania. A jeżeli macie mili państwo ochotę zawiesić taki 6-kolorowy pokrowiec, parawan, pled, ręczniczek, zasłonkę na obiekcie, który do was nie należy, do którego nie macie prawa własności to wypada udać się do właściciela i zapytać o zgodę i czy nie ma nic przeciw temu. inaczej narażacie się na ponoszenie konsekwencji swoich czynów. nie bądźcie zdziwieni, że ktoś może być z tego niezadowolony. Wy też nie bylibyście uradowani, gdyby ktoś obsrywał wam elewację domu, płot czy toi-toia. Tak nawołujecie do globalnej miłości, szanowania innych i ich godności - najwyższa pora zacząć stosować te same standardy i wymagać ich od siebie.
1 miesiąc temu / Paula
 
Flaga już zdjęta!!! Brawa dla p.Bogackiego-taternika????
1 miesiąc temu / Bebe72
 
A gdzie byli Górale? W karczmie na piwie?
1 miesiąc temu / Zbigniew
 
A co na to władze Tatrzańskiego Parku Narodowego?
1 miesiąc temu / Bebe72
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.