DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

Aktywiści LGBT oskarżają wojewodę o „homofobię”. Stowarzyszenie staje w jego obronie

Aktywiści LGBT oskarżają wojewodę o „homofobię”. Stowarzyszenie staje w jego obronie
Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. Fot. lublin.uw.gov.pl

Wojewoda lubelski dr hab. Przemysław Czarnek podczas inauguracji roku akademickiego na UMCS został werbalnie zaatakowany przez lewicowych aktywistów i oskarżony o „homofobię”. Stowarzyszenie Realitas wystosowało apel w jego obronie.

 

Dr hab. Przemysław Czarnek wielokrotnie stawał w obronie moralności i krytykował postawy i aktywności mające na celu promocję homoseksualizmu i ideologii LGBT. Do werbalnego ataku na jego osobę doszło podczas inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Lewicowi aktywiści niezadowoleni z obecności wojewody na uroczystości, oskarżyli go o „homofobię”. Oskarżeniom towarzyszyły agresywne i obraźliwe wypowiedzi pod jego adresem.

 

Zwolennicy „tęczowej ideologii LGBT” pomawiali wojewodę także o „ksenofobiczne i mizoginiczne wypowiedzi”. Sugerowano również, że dr hab. Przemysław Czarnek jest znany z „antyukraińskich i szowinistycznych komentarzy”.

 

Skandaliczny atak na uznanego prawnika i wojewodę lubelskiego wywołał reakcję władz stowarzyszenia Realitas, które wystosowało apel w jego obronie. „Wyrażamy oburzenie z powodu haniebnego ataku na wojewodę lubelskiego dra hab. Przemysława Czarnka podczas inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Atakujący naruszyli dobre obyczaje. Próbowali podważać autonomiczną decyzję uprawnionych gremiów akademickich. Przeciwnicy wojewody nie byli gotowi do uczciwej intelektualnie debaty, a przecież wokół niej koncentruje się życie uniwersyteckie” – czytamy w komunikacie wydanym przez stowarzyszenie.

 

PODPISZ APEL W OBRONIE DR. HAB. PRZEMYSŁAWA CZARNKA [KLIKNIJ]

 

Organizatorzy akcji w obronie dr. hab. Przemysława Czarnka zwracają uwagę, że werbalny atak na wojewodę został wzmocniony również przez relację prasową „Gazety Wyborczej”, którą określono mianem „manipulatorskiej”. „Krzywe zwierciadło „Gazety Wyborczej” wbrew faktom piętnuje intelektualistę, patriotę, obrońcę rodzin Lubelszczyzny” – komentują władze stowarzyszenia.

 

„Jako organizacja społeczna, pozostająca z dala od politycznego zaangażowania, apelujemy do mieszkańców naszego województwa i całej Polski: Stańmy w obronie Pana Profesora! Jest atakowany za odważną obronę wartości Rodziny, Ojczyzny i Wiary. Wygłasza ważne Prawdy w naszym imieniu. Nie pozwólmy atakować tych Wartości! Nie pozwólmy uciszyć tego głosu Prawdy!” – czytamy w apelu.

 

 

Źródło: Stowarzyszenie Realitas

WMa

 


DATA: 2019-10-26 18:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Rozumiem Zachód, który nie przeżył komuny i nie ma "odporności" na marksizm i pada jak muchy. Nie pojmuję, że to znowu lęgnie się w Polsce.
8 miesięcy temu / czloax
 
Dziękuję Panu Profesorowi za Jego wspaniałą postawę chrześcijańską, patriotyczną, za Jego wysoką kulturę naukową i osobistą, jak również za wszechstronne zaangażowanie na rzecz obrony kultury polskiej i europejskiej przed zmasowanym atakiem antynaukowych opartych na kłamstwie, oportunizmie i zabobonie, środowisk lewacko- liberalnych. Świadomie używam określenia "lewackich", wszakże nie mają one nic wspólnego z lewicą, która odwołuje się do podstaw nauki, charakterystycznych dla tego nurtu myślenia o rzeczywistości. Można się z nimi nie zgadzać ale one są. Lewactwo, któremu należy się przeciwstawiać, to stek postmodernistycznych, antyhumanistycznych i antyludzkich bzdur. Mieszanka ignorancji, zabobonu, kłamstwa, wulgaryzmów, pogardy dla człowieka. Pan Profesor w swoich pracach łączy swój prawniczy wysoki profesjonalizm z wiedzą humanistyczną, antropologiczną, co czyni Jego wykład przejrzystym, logicznym i wyrażającym zawsze szacunek dla niezbywalnej godności osoby.
8 miesięcy temu / Marianna Barlak
 
Wojewoda jest już posłem, teraz może mowić jeszcze śmielej. I powinien.
8 miesięcy temu / panda
 
To członków LBGT można nazwać mienawistnikami katolicyzmu, chyba w każdej homoparadzie są elementy ośmieszające i wrogie religii katolickiej
8 miesięcy temu / Czesław
 
Nie dla promocji lgbt w Polsce i na świecie.
8 miesięcy temu / luceki1hwhw
 
I znów lgbt. Kiedy się to skończy!?
8 miesięcy temu / Załamana
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.