DZIŚ JEST:   29   MAJA   2020 r.

Św. Urszuli Ledóchowskiej
Św. Andrzeja z Chio
 
 
 
 

Aktywiści LGBT nadal domagają się ukarania prof. Nalaskowskiego. Jest petycja w jego obronie

Aktywiści LGBT nadal domagają się ukarania prof. Nalaskowskiego. Jest petycja w jego obronie

Wybitny naukowiec prof. Aleksander Nalaskowski ponownie może mieć problemy na swojej uczelni. Wszystko za sprawą aktywistów LGBT ze stowarzyszenia „Pracownia Różnorodności”, którzy zaskarżyli decyzję władz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika o umorzeniu dawnego postępowania. Internauci wspierają wybitnego pedagoga za pośrednictwem petycji kierowanej do całego środowiska akademickiego.

 

W minionym roku prof. Aleksander Nalaskowski w jednym ze swoich felietonów napisał o swoich odczuciach dotyczących aktywności środowisk LGBT, które m.in. dopuszczają się profanacji ważnych katolickich symboli, w tym m.in. wizerunku Matki Bożej. Naukowiec pisał o radykalnych aktywistach ruchu LGBT jako o „odurzonych złą ideologią, zwykłych nieszczęśnikach, których dopadła tęczowa zaraza”. Za te słowa spotkał się z falą nieprzyjemności i oskarżeń co przełożyło się na postępowanie dyscyplinarne na uczelni, w której pracuje.

 

Wówczas w obronie pedagoga stanęło ponad 33 tys. osób, które wyraziły swoją solidarność
z atakowanym przez aktywistów LGBT prof. Aleksandrem Nalaskowskim. Ostatecznie po przeprowadzeniu postępowania, Rzecznik Dyscyplinarny UMK zdecydował o umorzeniu sprawy. Działacze stowarzyszenia „Pracownia Różnorodności” złożyli jednak zażalenie od tej decyzji, co oznacza, że naukowiec raz jeszcze będzie musiał zmierzyć się z pomówieniami
i oskarżeniami ze strony „tęczowych aktywistów”. W tej sytuacji każdy może wesprzeć prof. Aleksandra Nalaskowskiego podpisując apel w jego obronie dostępny na stronie muremzaprofesorem.pl. Autorem petycji jest Centrum Życia i Rodziny, które także poprzednim razem angażowało się  i wspierało atakowanego przez „tęczowe środowiska” pedagoga.

 

„Uleganie presji ideologicznej poddaje w wątpliwość etos uniwersytetu jako miejsca prowadzenia debaty akademickiej i swobodnej wymiany myśli. Próba narzucania wyłącznie jednego, „jedynie słusznego” światopoglądu, przywodzi na myśl najsmutniejsze czasy dyktatury komunistycznej w Polsce i innych krajach bloku sowieckiego. Dlatego apelujemy do Was, Czcigodni Rektorzy, Profesorowie


i Wykładowcy o zachowanie wolności słowa, swobody prowadzenia debaty akademickiej, obejmującej prawo do krytyki postulatów oraz działań różnych ruchów, w tym także organizacji LGBTQ oraz ich przedstawicieli” – czytamy na stronie muremzaprofesorem.pl , gdzie można złożyć podpis  w obronie prof. Aleksandra Nalaskowskiego.

 

Internauci w apelu do Rektora i całego środowiska akademickiego domagają się również zachowania wolności prowadzenia badań naukowych i nieulegania presji ideologicznej, nakazującej bezkrytyczne przyjmowanie twierdzeń ruchu LGBT na temat uwarunkowań homoseksualizmu czy koncepcji płci jako „konstruktu społeczno-kulturowego”, zawartego w ideologii gender.

 

„Uniwersytety muszą być miejscem swobodnej debaty, wolności prowadzenia badań naukowych oraz stosowania jednakowych standardów i wymogów etycznych wobec wszystkich członków środowiska akademickiego. Nie możemy pozwolić, by zamieniły się w inkubatory noeomarksistowskiej ideologii
i ochronki dla jej akuszerów” – piszą autorzy w apelu do władz uczelni i środowiska akademickiego.

CŻiR

Czytaj także:
DATA: 2020-05-08 17:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Panie Profesorze - Dzięki takim wartościom Świat jest normalny. Co zrobił GO WIN ten od REJTANAprzez 5 lat? Co robił jako platformers w rządach PO i PSL : Sprzedam Polskę ? msp.gov.pl Aktualizacja: 2010-05-16 Minister skarbu PO/PSL ?Jacek Rostowski? obywatel Wielkiej Brytanii ? Jan Vincent-Rostowski zamieścił w tygodniku ?The Economist? ogłoszenie o sprzedaży ponad 670 polskich spółek z ponad 40 sektorów gospodarki. Ogłoszenie polskiego Ministerstwa Skarbu Państwa w ?The Economist?, 8-14 maja 2010 r. Katastrofa Smoleńska 10.04.2010r?.
17 dni temu / Gola
 
Wybitny naukowiec prof. Aleksander Nalaskowski broni podstawowych praw, na których opiera się nasza cywilizacja... Broni konstytucyjnych praw małżeństwa i rodziny... Jest to człowiek prawy i z ni9ezmiennymi zasadami moralnymi... Jestem całkowicie za Profesorem i zawsze grzech i zboczenie będzie tym samym, bez względu na modę i naciski wrogich ugrupowań...
18 dni temu / edi
 
Wybityny? A co wybitnego stworzył? Jakie wybitne dzieła?
19 dni temu / krab
 
Nie rozumiem, po co petycja w państwie "prawa i sprawiedliwości".
20 dni temu / Ryś
 
Jestem ciekaw czy w tak zwanej LGBT spolecznosci maja swiadomosc iz ostatnia litera "T" jest calkowicie sprzeczna z pozostalymi "L", "G" and "B"? Ideologia "transgeneryzmu" zaklada iz kazda osoba moze zdefiniowac swoja plec jako pewna "role spoleczna", czyli bez wzgledu na plec fizyczna okreslona poprzez obiektywna informacje genetycza przy urodzeniu dziecka XX lub XY chromosom. Otoz, jezeli plec geneder jest tylko "social construct", to samo pojecie bycia gejem lub lesbijka traci wszelki sens. Homoseksualizm w tym przypadku po prosu nie istnieje jako taki, bowiem kazdy facet moze zadeklarowac sie jako dziewczyna i, w ten sposob, mowienie o himoseksualizmie oraz obronie praw tych mniejszosci nie ma zadnego logicznego sensu. Zabawne sa ci lewacy. Chyba nie maja zadnych innych celow oprocz niszczenia podstaw spoleczenstwa wg swoich marksistowskich "ojcow zalozycieli".
20 dni temu / dobroc
 
Uniwersytety odnoszą się doz kiluosobowych organizacji? Już zakładam organizację przeciw antyantyhomo
20 dni temu / szpulas11
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.