DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Akcja zatrzymajgender.pl nie spodobała się Google. Gigant zablokował kampanię reklamową

Akcja zatrzymajgender.pl nie spodobała się Google. Gigant zablokował kampanię reklamową
PCh24.pl

Google zablokował płatną reklamę akcji zatrzymajgender.pl. Internetowy gigant, po kilku dniach od uruchomienia promocji akcji promującej wypowiedzenie genderowej konwencji stambulskiej, zablokował ją. Uznano, że promowane treści są niezgodne polityką firmy i mogą obrażać niektóre grupy społeczne.

 

Sprawa dotyczy akcji zatrzymajgender.pl i emisji jej promocji w systemie płatnej promocji i reklamy Google-ads. Reklama akcji była  wyświetlana na prawicowych i katolickich portalach. Skierowana była do osób które wyznają katolickie wartości i wyrażą swój sprzeciw wobec konwencji stambulskiej i domagają się jej wypowiedzenia przez Polskę. Listy podpisane na stronie akcji trafiają do premiera Mateusza Morawieckiego oraz Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS.

 

Jak poinformowali nas organizatorzy akcji, materiały promujące zatrzymajgender.pl zostały zatwierdzone przez system standardowo - po 5- 20 min od zaimportowania. Kampania była emitowana na portalach przez 10 dni. Opłata była pobierana za klikniecie w reklamę przez użytkownika danego serwisu.

 

Była to już druga seria emisji reklamowych tej petycji. Pierwszą w 2019 roku Google pierwotnie zablokował, zasłaniając się niejednoznacznością treści na stronie i sugerując, że wedle interpretacji moderatorów akceptujących reklamy, petycja dotyczy i przez to ma uderzać w grupy społeczne, a nie w akty prawne. Na tę kuriozalną interpretację organizatorzy akcji odpowiedzieli kolejnymi banerami, które zostały zaakceptowane i wyemitowane.

 

W tym roku petycja na nowo wywołała ogromne zainteresowanie opinii publicznej m.in. za sprawą inicjatywy wypowiedzenia konwencji podjętej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Organizatorzy powrócili do emisji reklam, po czym Google uznał jednak, że promowane treści są… niezgodne z ich polityką i szerzą nietolerancję oraz dyskryminację wobec konkretnych grup. Kampania Stowarzyszenia im. Księdza Piotra Skargi została zablokowana 6 sierpnia, na trzy dni przed planowanym jej zakończeniem.

 

Akcję zatrzymajgender.pl poparło już ponad 52 tys. osób.

 

Podpisz apel - zatrzymaj gedner - kliknij TUTAJ

 

MA


DATA: 2020-08-07 15:02
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Za chwilę redakcja stanie się lewicowa,bądź anarchistyczna;No bo jak to? Prywatna firma nie chciała zamieścić naszej treści? Google dla wszystkich!
5 miesięcy temu / ollek
 
I bardzo dobrze, nie ma nigdzie miejsca na homofobię, transfobie, bifobie, asfobie!
5 miesięcy temu / Myślący
 
Radykalny pogląd, mówiący o tym żeby szanować drugiego człowieka i nie dyskryminować go
5 miesięcy temu / Aneta
 
To firma zamieszczająca informacje medialne a zgodnie z prawem prasowym taka platforma nie może cenzurować ich treści.
5 miesięcy temu / do Grzegorz
 
To jest PRYWATNA firma i jeśli się komuś coś nie podoba to po prostu nie korzysta z ich usług. Tyle w temacie. Bo słyszałem tu obronę drukarza z Łodzi i ok to jest także prywatny biznes.
5 miesięcy temu / Grzegorz
 
"zatrzymaj płeć"?
5 miesięcy temu / ale
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.