DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Akcja „Stop Komunii Świętej na rękę!” - komentarze z zagranicy

Akcja „Stop Komunii Świętej na rękę!” - komentarze z zagranicy
Źródło: Facebook.com/STOPKomuniiSwietejNaReke

Inicjatywa „Stop Komunii Świętej na rękę!” Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi jest szeroko komentowana nie tylko w Polsce. O akcji informują także zagraniczne media, a konserwatywni internauci wyrażają aprobatę - i nierzadko zazdrość, że w Polsce skarb Eucharystii jest wciąż w tak wielkiej cenie, inaczej niż bywa to często w krajach zachodnich.

 

O inicjatywie „Stop Komunii Świętej na rękę!” poinformowała między innymi strona facebookowa stowarzyszenia Latin Mass Society z Wielkiej Brytanii. Post w ciągu zaledwie kilku godzin zyskał prawie 800 polubień oraz setki udostępnień i komentarzy. O akcji napisali też na Twitterze redaktorzy włoskiego portalu katolickiego MessainLatino.it, podobnie - wzbudzając bardzo żywe zainteresowanie internautów. Informację retweetował między innymi znany także w Polsce amerykański publicysta katolicki, Taylor Marshall, autor głośnej Infiltracji.

 

„Chwała Panu za to, co robią w Polsce odnośnie większego szacunku względem Eucharystii” – napisał jeden z komentujących, Kevin Brent. „Przywracanie wiary Kościoła” - stwierdził krótko inny internauta, Joseph Durham.

 

Podobnych reakcji jest wiele. „Wreszcie, to rozpoznanie piękna naszej tradycyjnej wiary. To nigdy nie zginie” – napisała Maria Orpen. „To coś wielkiego” - skomentowała Pauline Kimari. „Dobra robota!” - oceniła Catherine Sullivan. „Polska heroicznie przetrwała nazizm i komunizm. Teraz Polska jest nękana przez biurokrację UE i tyranię modernizmu. To oczywiste, że Polska przetrwa. Lepiej nauczę się polskiego, na wypadek gdybym chciał przenieść się do Polski. Boże, błogosław Polskę!” to z kolei głos internauty podpisującego się jako Niall McCormack.

 

„Boże, błogosław Polskę! Bóg jest taki sam wczoraj, dzisiaj i jutro. To, co ustanowił wczoraj, jest dziś takie samo” - wezwała Evelyn Etay Gallardo. „Ta inicjatywa jest odpowiedzą świeckich wiernych daną niektórym progresywnym duchownym, którzy, jak się wydaje, czekali na taki pretekst, jak Covid, by narzucić Komunię na rękę” – stwierdził Chris Rancyh.

 

O akcji napisał też znany blog Rorate-caeli.blogspot.com. Medium opublikowało zdjęcie billboardu z plakatem inicjatywy i napisało: „O to chodzi. Nie mamy nic do dodania. Jedynie nasze serdeczne gratulacje dla polskiego Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej za ich piękną kampanię promującą Najświętszy Sakrament”.

 

Podobne reakcje można by cytować jeszcze długo. Wygląda na to, że akcja „Stop Komunii na rękę!” pokazuje wielu katolikom na Zachodzie, że nie trzeba godzić się z postępującą erozją szacunku względem Najświętszego Sakramentu. Daj Boże, by inicjatywa zachęciła do działania katolików także w tych krajach, w którym udzielanie Komunii świętej na rękę stało się normą już wiele, wiele lat temu.

 

Źródła: facebook, twitter

 

Pach


DATA: 2020-10-19 15:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
24
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

DEO GRATIAS ET MARIAE ! Polska przetrwa nowy masoński komunizm - upadnie bałwochwalstwo - a Chrystus zapanuje nad światem przez Polskę + dzieki Maryi - nie nam samym.
1 miesiąc temu / Agnes
 
Otoz to! jak to tak wytykac bledy wiernej katolickiej polsce? a tak wlasnie trzeba samemu spojzec w lustro a nie protestantyzowac i modernizowac i dalej chciec uchodzic za ostoje tradycji. Dobrze Pani napisala.
1 miesiąc temu / @Beata
 
Sedno sprawy poruszył Pan Mirosław Kubic. To kwestia wiary! Jeśli wierzysz, że w tej małej hostii jest Bóg Żywy i Prawdziwy to nie masz się czego bać. Pan Jezus nie zaraża ale niesie życie i radość. Ja w to wierzę i mówiłem już tak w swoich kręgach na wiosnę. W tym jest chyba największy problem że słabnie wiara w obecność Pana Jezusa w Komunii Świętej. A On tam jest Cały w najmniejszej drobinie, Jedyny i Żywy. I codzień jest najwyższej czci i uświęcenia, dlatego tylko konsekrowane dłonie mogą Go trzymać, nie zaś takie, które jeszcze godzinę przed mszą nie wiadomo co robiły...
1 miesiąc temu / Ślązak
 
NA RĘKĘ CZY DO UST? A SERCE? Mt 7,5-6 ?Zapytali Go więc faryzeusze i uczeni w Piśmie: ?Dlaczego Twoi uczniowie nie postępują według tradycji starszych, lecz jedzą nieczystymi rękami?? 6 Odpowiedział im: ?Słusznie prorok Izajasz powiedział o was, obłudnikach, jak jest napisane: Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie.? Ten spór, który rozgorzał między katolikami o Komunię św. na rękę czy do ust, podzielił ich na dwa zacietrzewione plemiona używające krańcowych argumentów. Gdzieś z boku można domyśleć się chichotu diabła, który inicjuje i wykorzystuje wszelkie podziały diabolo ? ten, który dzieli, a ten także, bo zacietrzewieni nie zadają pytań równie ważnych, co te o sposób przyjmowania Komunii, jeśli nie ważniejszych. Podkreślam, że ja jestem za przyjmowaniem Ciała Chrystusa do ust i na klęcząco, i czynię to. Jednak to nie wszystko. Oto kilka z tych pytań: - Co robić, gdy coraz częściej nie ma już komu odprawiać Mszy świętej i udzielać n
1 miesiąc temu / bratt
 
Futurysta - Przyjmowanie Ciała Pana Jezusa na rękę to jest Profancja..... Będziesz przed samym Bogiem z tego odpowiadał.
1 miesiąc temu / Leon
 
Dlatego też kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny będzie Ciała i Krwi Pańskiej
1 miesiąc temu / J
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.