DZIŚ JEST:   24   LUTY   2020 r.

Św. Etelberta, króla
 
 
 
 

Akcja Katolicka o filmie „Kler”: filmowa zapaść i moralne przestępstwo przeciwko prawdzie

Akcja Katolicka o filmie „Kler”: filmowa zapaść i moralne przestępstwo przeciwko prawdzie
Źródło: youtube.com/KinoSwiatPL

Akcja Katolicka dołączyła do dyskusji wokół filmu „Kler” Wojciech Smarzowskiego. W wydanym komunikacie władze organizacji stawiają sprawą jasno. Mówią o „filmowej zapaści” oraz „moralnym przestępstwie przeciwko prawdzie i miłości drugiego człowieka”.

 

W wydanym komunikacie podpisanym przez Urszulę Furtak, prezes Akcji Katolickiej w Polsce czytamy, że obserwowana fala oburzenia na film „Kler”, to „znak, że lata komunizmu i zniewoleń ostatnich lat nie zniszczyły w nas ducha polskości. AK przypomina, że w tym trudnym czasie to Kościół i rzesza oddanych Kapłanów byli dla narodu ostoją.

 

Akcja Katolicka nie pozostawiła suchej nitki na twórcach filmu „Kler”, pisząc wprost o filmowej zapaści. „Brak moralnej odpowiedzialności za tworzoną kulturę przez ludzi, którzy wciąż chcą by ich nazywać artystami i krzewicielami sztuki to przejaw ich słabości i upadku. Człowiek mocny i uczciwy opierający się na czystym sumieniu, nigdy nie posunie się do takich postaw i sformułowań dokonywanych z satysfakcją, że inni tę taniość kupią i przyjmą, jako prawdę” – czytamy.

 

Jak podkreśla Furtak, w walkach o niepodległość ważne było zbiorowe zachowanie narodu, „wierność pośród zniewagi, obelg i wprowadzania zamętu”. „Dziś po latach przywracamy godność tym, którzy zginęli za wiarę i obronę tego, co polskie. Wydobywana jest na światło dzienne, skrzętnie ukrywana okrutna walka z człowiekiem, który stał po stronie wiary i prawdy. Także nasze pokolenie ludzi wierzących nie podda się manipulacji. Umiłowaliśmy krzyż i on pozostaje dla nas znakiem miłości”.

 

AK deklaruje swoją wierność Kościołowi i wsparcie dla Pasterzy i podkreśla, że „nie godzimy się na przedkładane nam kolejny raz w pseudo sztuce zło i opluwanie, nie wyrażamy zgody na poniewieranie naszymi świętościami. Doświadczenie zła jeszcze mocniej przemawia do nas, że dobro wyświadczone naszemu Narodowi przez Kościół, jego Pasterzy i rzesze zamęczonych kapłanów i świeckich jest wielką wartością” – czytamy w komunikacie.

 

Źródło: ak.org.pl

MA


DATA: 2018-10-09 08:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Kler" ma jedną zaletę - jest, niestety, dość dobrze grany. Poza tym wyjątkowo płaski, denny emocjonalnie, fragmentaryczny i synekdochiczny. Cząstkę, bardzo niewielką, wzięto za całość. Poza tym na miejscu Katolików nie obawiałbym się wymowy filmu, gdyż jego lucyferyczne przesłanie (jeśli diabeł w ogóle przesłaniem może operować) tylko wzmocni w nas wiarę w słowa Chrystusa zapisane w Ewangelii św. Mateusza: "będziecie poniżani i bici..., ale kto we mnie wierzy i wierzyć będzie, dostąpi Zbawienia". Oto na naszych oczach dopełnia się Chrystusowe proroctwo. Jesteśmy lżeni, poniżani i bici, nasza Wiara została wystawiona na próbę, ale wyjdziemy z niej zwycięsko. Już to się dzieje dzięki Łasce Maryi, która macierzyńską miłością obdarza nas w chwilach próby. Zatem proszę i zaklinam Was, Bracia iSiostry: oddawajmy się Bożym sakramentom, nie opuszczajmy Chrystusa i Jego Kościoła w czasach pogardy, relatywizmu i marksizmu, który podnosi łeb niczym obrzydliwa hydra.
ponad 1 rok temu / pireus61
 
Szkoda że AK nie dostrzega zapaści moralnej kk. Film ukazuje prawdę, bolesną prawdę. Dlaczego AK nie wspomina słowem o ofiarach pedofili z kk? Pytam dlaczego?
ponad 1 rok temu / Zapaść moralna kk
 
Twórczość tych wywodzących się z komunizmu to wszystko fałsz i miernota. Decydują się więc na skrajne posunięcia, ale spokojnie po nich nic trwałego nie zostanie. Przyjdzie prawda i świeżość. Już teraz, najczęściej w TVP, można zauważyć rodzącą się prawdziwą sztukę. Alleluja!
ponad 1 rok temu / Dor
 
Jakoś tak na enter necie obejrzałem ten teatr, no bo nie film. Było kilka filmów dużo lepiej zrobionych. A to o irlandzkim księdzu (2014 po Chrystusie) co to ,, lubiał wypić,, z pederastią kościelną w tle, albo z de Nirasem (ojciec Bobby z 96), któren to pomoc miał nieść dla młodziaków. Nie zauważyłem by ten ,,kler,, był jakiś anty coś. ludzie jak to ludzie, różni. Politycy, sędziowie, czy inne niedobre ludzie i czujące że są nietykalni też chętnie puszczają policjantów ,,po kanapki,,.Każda władza deprawuje:(
ponad 1 rok temu / szpulas11
 
Dość już słuchania absurdalnych podziękowań i służalczych pochwał w kierunku jawnego wroga KK. Dość słuchania bzdur, że Bóg się nim posługuje dla oczyszczenia KK. Tak jakby społeczeństwo nie wiedziało wcześniej o jakichkolwiek nadużyciach, jasne...
ponad 1 rok temu / o
 
Dlaczego film nie mowi o NAJWAZNIEJSZEJ przyczynie pedofilii - homoseksualizmie?
ponad 1 rok temu / Kappa @Aaa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.