DZIŚ JEST:   21   LISTOPADA   2019 r.

Ofiarowanie NMP
Św. Gelazego I, papieża
Św. Alberta, biskupa
 
 
 
 

Akcja „Chrońmy Dzieci” przynosi efekty. Dyrektor szkoły ukarany za bezczynność

Akcja „Chrońmy Dzieci” przynosi efekty. Dyrektor szkoły ukarany za bezczynność
Fot. Daniel Dmitriew / FORUM

Instytut Ordo Iuris przeprowadził skuteczną interwencję w ramach akcji „Chrońmy Dzieci”. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie nakazał Dyrektorowi jednej z tamtejszych szkół podstawowych udostępnienie informacji publicznej, o którą, na prośbę zaniepokojonych rodziców, wystąpił Instytut. Dotyczy ona działających na terenie placówki organizacji społecznych. Wyrok ma szczególne znaczenie w kontekście coraz częstszych przejawów działalności środowisk LGBT w polskich szkołach bez zgody rodziców uczniów.

 

W czerwcu 2017 r. Instytut zwrócił się do szkoły z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej na temat tego, jakie organizacje społeczne działają w placówce, jakie zajęcia prowadzą, jakie środki dydaktyczne wykorzystują oraz jaką opinię na ten temat ma rada rodziców. Dyrektor szkoły odmówił jednak odpowiedzi w tej sprawie, stwierdzając, że nie ma takiego obowiązku. W związku z tym Ordo Iuris wniosło do sądu o stwierdzenie bezczynności Dyrektora oraz o zobowiązanie go do udostępnienia wymaganej informacji i zapłatę kosztów sądowych. Dyrektor natomiast odpowiedział, że informacja, której udzielenia domaga się Instytut, w jego opinii nie jest informacją publiczną.

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny podzielił zdanie Ordo Iuris. Nakazał udostępnienie informacji, o której była mowa we wniosku. Sąd stwierdził, że dotyczy ona „działalności wychowawczej i dydaktycznej realizowanej w szkole podstawowej przez inne podmioty”, dlatego podlega udostępnieniu. Z tego powodu dyrektor szkoły miał obowiązek udzielenia tej informacji w terminie 14 dni, czego nie zrobił. Sąd uznał zatem, że dopuścił się „bezczynności lub przewlekłego prowadzenia postępowania”. W wyroku stwierdzono też, że „bezczynność w takich sprawach nie polega bowiem wyłącznie na całkowitym milczeniu podmiotu obowiązanego do udostępnienia informacji publicznej. Zachodzi również wtedy, gdy organ błędnie (niezgodnie z przepisami ustawy o dostępie do informacji publicznej) informuje wnioskodawcę o tym, że dana informacja nie stanowi informacji publicznej oraz że nie jest podmiotem zobowiązanym do udzielenia informacji publicznej”. Dyrektor został także ukarany nakazem zwrotu kosztów postępowania.

 

Symboliczny jest fakt, że wyrok zapadł 26 października, a zatem dokładnie tego samego dnia, w którym liczne polskie szkoły zostały wykorzystane przez zewnętrzne organizacje aktywistów LGBT do promowania w nich idei tzw. Tęczowego Piątku. W ramach tej akcji uczniowie, nie zawsze przy pełnej świadomości dyrekcji i rodziców, mogli zostać narażeni na wpływ ideologii kwestionującej naturalną, poświadczoną konstytucyjnie tożsamość rodziny oraz małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny – podkreślił Nikodem Bernaciak z Centrum Analiz Ordo Iuris.

 

Wobec pojawiających się wątpliwości co do zgodności „Tęczowego Piątku” z prawem oświatowym wielu dyrektorów cofnęło swoje zgody na organizację tej akcji w zarządzanych przez nich placówkach; duża część rodziców sprzeciwiła się poddawaniu ich dzieci propagandzie ideologicznej i politycznej ruchów LGBT, m.in. składając rodzicielskie oświadczenie wychowawcze przygotowane przez Instytut Ordo Iuris – skomentował ekspert.

 

Źródło: Ordo  Iuris

RoM

 

Czy znasz akcję „Chrońmy Dzieci”?

 


DATA: 2018-11-15 21:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Złożyłam we wrześniu w szkole córki oświadczenie rodzicielskie przygotowane przez Ordo Iuris. Pedagodzy byli mocno przerażeni do tego stopnia, że zostało zwołane specjalne zebranie rady pedagogicznej w sprawie mojego oświadczenia. Twierdzili, że są zaniepokojeni, że ja "chce szkolę po sądach ciągnąć". A przecież tylko złożyłam oświadczenie!
ponad 1 rok temu / Dora
 
Mam nadzieję że "dyrektor" juz wyleciał? Bo inaczej to nie ma sensu.
ponad 1 rok temu / Hanys
 
Chciałabym znać dane tej placówki oświatowej, żeby wiedzieć jakiej szkoły należy unikać. Powinniśmy mieć tutaj stronę z listą szkół wolnych od dewiacji w Polsce!
ponad 1 rok temu / Anaja
 
Super. Sama miałam problem z córką którą została zindoktrynowana w szkole. Szukaliśmy pomocy, ale wszędzie słyszeliśmy że musimy się pogodzić z tym że jest Les. Ja jednak wiedziałam że to tylko problemy dojrzewania, zaciagnelam żeby i czekałam na cud - bo żadnej pomocy - wszystko w imię tolerancji. Córka od roku jest szczęśliwa mężatką.
ponad 1 rok temu / [email protected]
 
Faktem jest, ze DZIECI i MLODZIEZ jest nagminnie i wiele sposobow sprowadzana na zla droge. Czy POLSKIE PRWAO zezwala na deprwacje, jesli to od kiedy zostalo ustalone i przez kogo? To znaczy tez, ze tacy dyrektorzy sa w pelni swiadomi deprawacji na terenie tychze szkol. Natomiast zaslanianie sie jakimis tam "wewnetrznymi przepisami" to tak samo jak na rozprawie NORYMBERSKIEJ odpowiadano cytat z pamieci ; taki mielismy rozkaz. Nalezy pamietac, ze zlych rozkazow nawet wydanych na pismie nie wykonuje sie, gdyz one stanowia zlo samo w sobie. Czy RODZICE i OPOEKUNOWIE maja PRAWO by widziec o tym, ze w danej szkole prowadzona jest sodomia? W takim razie jakich bedziemy mieli OBYWATELI w RZECZPOSPOLITA POLSKA?
ponad 1 rok temu / Jara
 
Chwała Panu! Brawo!
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.