DZIŚ JEST:   25   SIERPNIA   2019 r.

XXI Niedziela zwykła
Św. Ludwika IX, króla
Św. Józefa Kalasancjusza
 
 
 
 

Akademicki Berlin ku chwale Allaha. Uniwersytet Humboldta otwiera Instytut Teologii Islamskiej

Akademicki Berlin ku chwale Allaha. Uniwersytet Humboldta otwiera Instytut Teologii Islamskiej
fot. FORUM

Lewicowe władze Berlina prą do islamizacji. Na Uniwersytecie Humboldta powstanie Instytut Teologii Islamskiej. W przyszłości może zostać połączony z fakultetem teologii katolickiej, protestanckiej i żydowskiej.


Na berlińskim Uniwersytecie Humboldta (UH) powstanie Instytut Teologii Islamskiej. Projekt chwali Centralna Rada Muzułmanów w Niemczech, podkreślając znakomitą współpracę między „uniwersytetem, senatem [Berlina] oraz organizacjami muzułmańskimi”. Radzie podoba się też pomysł połączenia Instytutu z innymi pod wspólną nazwą „Fakultetu Teologii”.

 

W poniedziałek wstępne założenia tego projektu przedstawili burmistrz Berlina, lewicowiec Michael Müller, oraz przewodnicząca UH Sabine Kunst. Jak wskazuje Müller, kierujący grupą roboczą ds. powstania instytutu, centralną kwestią jest jego przynależność instytucjonalna. Obecnie rozważa się podpięcie teologii muzułmańskiej pod fakultet filozoficzny i fakultet teologii ewangelickiej. Najprawdopodobniej swoją pracę Instytut Teologii Islamskiej rozpocznie w roku akademickim 2018/2019 zatrudniając pięciu profesorów.

 

Z kolei Rolf Schieder, dziekan naukowy Fakultetu Teologii Ewangelickiej z UH, optuje za utworzeniem wspólnego „Fakultetu Teologii”, który zrzeszałby protestantów, katolików, muzułmanów i żydów. Tę propozycję popierają sami mahometanie, licząc na owocną współpracę między badaczami teologii wszystkich tych wyznań. Na „tak” jest również burmistrz Müller, którego zdaniem podobna inicjatywa byłaby bardzo wymownym „znakiem” tolerancji.

 

W wyniku ubiegłorocznych wyborów władzę w Berlinie przejęła lewicowa koalicja. Ster rządów spoczywa w ręku socjaldemokracji (SPD) wspieranej przez postkomunistyczną Lewicę oraz Zielonych. Berliński Senat, odpowiednik rządu regionalnego, realizuje wysoce ideologiczną politykę, między innymi radykalnie zwiększając nakłady na projekty promujące postulaty subkultury LGBT. Kilku członków rządu nie kryje swojego homoseksualizmu.

 

 

 

Źródła: Kathpress.co.at

Pach
DATA: 2017-03-28 08:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jedna religia światowa staje się faktem. Zapewne Franciszek obejmie pieczę.
ponad 2 lata temu / tybi
 
A jak inaczej mają się o teologii islamskiej uczyć i skąd czerpać wiedzę? Żeby studiować teologię nie trzeba być wierzącym w konkretną religię.
ponad 2 lata temu / Stormer
 
No to chyba się zapiszę na tą "teologię". Będę się uczył jak się ścina głowy niewiernym w duchu chrześcijańskiej miłości bliźniego.
ponad 2 lata temu / Tomcio
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.