DZIŚ JEST:   19   MARCA   2019 r.

Św. Józefa, Oblubieńca NMP
Bł. Marcela Callo
 
 
 
 

Akademia Młodego Strzelca. Cenna inicjatywa wolnych Polaków

Akademia Młodego Strzelca. Cenna inicjatywa wolnych Polaków

Od siedemdziesięciu lat, każde kolejne pokolenie wychowuje się bez kontaktu z bronią. Czas to zmienić! Czas by młodzi Polacy nauczyli się bronić! Temu szlachetnemu celowi służy inicjatywa powołania Akademii Młodego Strzelca – miejsca, w którym młodzież będzie mogła nawiązać pierwszy kontakt z bronią.

 

- Myśl o stworzeniu własnego ośrodka strzeleckiego powstała już w 2014 roku, zaraz na początku działalności Fundacji. Sama działalność informacyjna, czy też legislacyjna to zdecydowanie za mało. Jeden wyjazd na strzelnicę jest skuteczniejszy niż 5 wykładów – podkreśla Jacek Hoga prezes Fundacji Ad Arma.

 

Dzięki realizacji tego ze wszech miar chwalebnego konceptu, krzepiąca przez wieki polskie serca tradycja wprawiania się przez młódź w rycerskiej sztuce uzyska miejsce dla jej godnego kontynuowania.

 

Ileż to szlachetnego piękna zawierają w sobie sceny – obecne w naszej literaturze – ukazujące młodych Polaków kształcących się w umiejętnościach tak drogich sercu ich antenatów. Czas aby nowe pokolenia mogły także doświadczyć tego dobrodziejstwa, które to bynajmniej nie stanowi swego rodzaju celebracji skansenu, lecz jest żywą i palącą potrzebą w naszym niespokojnym świecie. Warto w tym kontekście pamiętać, że jesteśmy najbardziej rozbrojonym narodem w Europie. 

 

Polska posiada długą tradycję posiadania i posługiwania się bronią. Tradycję brutalnie przerwaną przez wrogów naszej Ojczyzny. Niestety także i obecne władze nie kwapią się, aby przywrócić Polakom godność ludzi naprawdę wolnych! Organizator Akademii Młodego Strzelca, Fundacja Ad Arma od ponad dwóch lat stara się zatem przekonać Polaków, że prawo do posiadania broni to jeden z przymiotów wolnego człowieka. Jednak aby z niego korzystać trzeba fizycznie posiadać broń i być w stanie ją obsłużyć.

 

Ośrodek „Akademii Młodego Strzelca” ma umożliwić młodym Polakom powrót do tradycji praktycznego kształcenia patriotycznego. W planach jest budowa strzelnicy zamkniętej o osiach długości 50 metrów, oraz sali gimnastycznej do lekcji fechtunku. To jednak nie wyczerpuje planów autorów inicjatywy, bowiem teren umożliwa dalszy rozwój przedsięwzięcia.

 

Ośrodek ma być miejscem społecznej integracji międzypokoleniowej wokół idei patriotycznych.

 

By inwestycja mogła być ukończona, potrzebne jest wsparcie ludzi dobrej woli. Fundacja liczy tu na hojność osób rozumiejących, że przyszłość nie może polegać wyłącznie na rządowych projektach. Zakończenie inwestycji – przy wsparciu ludzi dobrej woli – będzie możliwe prawdopodobnie już w tym roku.

 

Jak można pomóc? Wszelkie niezbędne informacje są dostępne na stronie akcji "Akademia Młodego Strzelca”. Za jej pośrednictwem można dokonać wpłaty internetowej lub sięgnąć po numery konta bankowego potrzebnego do złożenia darowizny.

 

 

luk

 

 

 Zobacz także:

 

Polonia Christiana 38. Prawo do broni

 

Polonia Christiana 38. Prawo do broni


DATA: 2018-07-19 10:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

odpowiadam na pytanie co mawspólnego patriotyzm...; patriotyzm to uczucie miłości do swojej ojczyzny; miłość to również chęć obrony ukochanej osoby(tu: Ojczyzny); umiejętność strzelania z broni palnej zwiększa możliwości obronne; cbdu
ponad 1 rok temu / kola
 
co ma wspólnego patriotyzm z bronią w ręku dziecka ?
ponad 1 rok temu / ee
 
Będzie wojna ?
ponad 1 rok temu / ee
 
juz słysze klangor wszelkiej lewackiej hołoty, na czele z pisiorami, gdy sie dowiedzą, ze na tej strzelnicy "małoletni" trzymali pistolet w dłoniach!!!!
ponad 1 rok temu / delgado
 
Wychowanie do posiadania broni to cenny dodatek do katolickiego sposobu wychowania w odpowiedzialności za swoje i innych życie. "Mancipium Mariae" pisano na polskich szablach. Własność Maryi.
ponad 1 rok temu / Leo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.