DZIŚ JEST:   10   GRUDNIA   2019 r.

NMP Loretańskiej
Św. Grzegorza III, papieża
Bł. Adolfa Kolpinga
 
 
 
 

Agnieszka Holland: Kaczyński, Korwin i Kukiz zarażają „ksenofobicznym, nacjonalistycznym patriotyzmem”

Agnieszka Holland: Kaczyński, Korwin i Kukiz zarażają „ksenofobicznym, nacjonalistycznym patriotyzmem”
Fot. Joanna Borowska/FORUM

W wywiadzie udzielonym „Gazecie Wyborczej” znana z lewicowo-liberalnych przekonań reżyser i uczestnik pikiet KOD, Agnieszka Holland, skierowała pod adresem Prawa i Sprawiedliwości ciężkie zarzuty. Z jej słów wynika jasny przekaz: demokracja jest tylko wtedy, gdy rządzi mainstream. Wyrażone w wyborach zdanie większości Polaków jest nieistotne.

 

Agnieszka Holland w rozmowie z Agnieszką Kublik mocno skrytykowała PZPRowską przeszłość posła PiS Stanisława Piotrowicza, jak i cały okres PRL. Jej zdaniem Jarosław Kaczyński wciela się w rolę I-szego sekretarza i mówi językiem Gomułki i Moczara. Nie wiadomo, czy zdaniem „broniącej demokracji” reżyser na krytykę zasługuje komunistyczne zaangażowanie jej ojca, Henryka Hollanda.

 

Prawu i Sprawiedliwości dostało się także za rzekome manipulacje i oszukiwanie Polaków, do których ma należeć nawet propozycja wsparcia rodzin kwotą 500 zł na dziecko, czy obniżenie wieku emerytalnego.


Co ciekawe, Agnieszka Holland podtrzymała swoje zdanie z 2013, gdy była zawiedziona faktem, że Platforma Obywatelska nie zalegalizowała tzw. związków partnerskich i in vitro. PO wtedy „przestała rozumieć głębsze problemy ludzi”. Reżyser wyraziła także inne zastrzeżenia wobec Donalda Tuska – odpuszczenie pracy ideologicznej z młodym pokoleniem.

 

- I w tę ideologiczną pustkę najmłodszego pokolenia wszedł Kaczyński, Korwin, Kukiz. Taki nasz rodzimy Ku-Kux-Klan. Zaczęli młodych zarażać ksenofobicznym, nacjonalistycznym patriotyzmem z jednej strony, a z drugiej - zoologicznym darwinizmem społecznym – oceniła Agnieszka Holland [pisownia oryginalna].

 Źródło: „Gazeta Wyborcza”
MWłDATA: 2015-12-30 14:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A nie przypadkiem "Ku-Klux-Klan"?
ponad 3 lata temu / Zero
 
Nikt tu w Polsce Agnieszki Holland siłą nie trzyma. Laicki multikulturowy Paryż na nią czeka. Tam pani Holland będzie mogła napawać się swoją upragnioną wolnością.
ponad 3 lata temu / elena
 
Pani Agnieszce sie w glowie poprzewracalo.Jak w Polsce źle to wynocha!!!!!!!
ponad 3 lata temu / Emeryt
 
Każdy przejaw patriotyzmu /nacjonalizmu/ wścieka emisariuszy i rezydentów Sanhedrynu na Europę.
ponad 3 lata temu / Karolina
 
I dobrze, że to ten Ku-Kux-Klan. I, że Autorytet swoją autorytetowością przyćmiewa nawet zoologiczną, radykalną ortografię.
ponad 3 lata temu / Abram
 
@JARO: Gdyby czytała "Najwyższy Czas!" (koniecznie z wykrzyknikiem), to może otworzyłyby się jej oczy. Ogólnie: na wielkie zmiany szans nie ma, ale dobre i to, że w tym głupim systemie Trzej Panowie K. mają ponad 50% poparcia. Widać, kogo "główny ściek" nie lubi. Ale cóż z tego, kiedy JE Waszczykowski już zapowiada, że nie da się zmienić ustaleń ws. imigrantów i Polska przyjmie 7 tys. z nich. Szacuje się, że na każdych 100 jest 1-2 terrorystów, mamy więc 70 (lekko licząc). Zamachu w Paryżu dokonało 7, mam nadzieję, że PiS się opamięta. Inaczej nie ma szans na "ksenofobiczny, nacjonalistyczny patriotyzm" tak potrzebny dzisiaj w Polsce.
ponad 3 lata temu / TFilip
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.