DZIŚ JEST:   24   LUTY   2020 r.

Św. Etelberta, króla
 
 
 
 

Afrykańskie kraje pod niemiecką presją? Berlin chce im „zwracać” nielegalnych imigrantów

Afrykańskie kraje pod niemiecką presją? Berlin chce im „zwracać” nielegalnych imigrantów
fot. Frederik Sadones/Pacific Press via ZUMA Wire/FORUM

Niemcy rozważają wywarcie twardego nacisku na państwa nieprzyjmujące z powrotem imigrantów, którym nie przysługuje azyl. Mówi się nawet o sankcjach gospodarczych.


Jeden z czołowych polityków współrządzącej z CDU Angeli Merkel SPD, Thomas Oppermann, domaga się od Urzędu Kanclerskiego zdecydowanych działań wobec tych państw, które nie chcą przyjmować własnych obywateli wydalanych z Niemiec. Sprawę zaostrzył przypadek Tunezyjczyka Anisa Amriego. Tunis przez długi czas wzbraniał się przed wpuszczeniem go w swoje granice, twierdząc niezgodnie z prawdą, że nie jest to tunezyjski obywatel. Gdyby Amri został wydalony z Niemiec zgodnie z obowiązującymi regulacjami, być może nie zdążyłby dokonać zamachu terrorystycznego.


Według Thomasa Oppermanna rząd niemiecki powinien sięgnąć nawet po sankcje względem tych państw, które – jak Tunezja – dostarczają zbyt późno lub wcale nie dostarczają dokumentów potrzebnych do sfinalizowania wydalenia imigranta z negatywnie rozpatrzonym wnioskiem o azyl. Lewicowy polityk stwierdził, że jest całkowicie nieakceptowalną sytuacją, w której dziesiątki tysięcy imigrantów przebywają w Niemczech tylko dlatego, że ich ojczyzny nie chcą przyjąć ich z powrotem.


Oppermannowi wtóruje szef niemieckiego MSW Thomas de Maizière. Jak podkreślił w niedawnym wystąpieniu telewizyjnym, większa gotowość do przyjmowania własnych obywateli ze strony ojczystych państw imigrantów jest absolutną koniecznością.


De Maizière powiedział, że Algieria, Tunezja i Maroko wciąż są na tym polu zbyt mało aktywne. Inaczej jest w przypadku Afganistanu, z którym niedawno Niemcy zawarły stosowne porozumienie, pozwalające na sprawne przeprowadzanie deportacji niechcianych migrantów. Szef MSW nie użył słowa „sankcje”, ale mówił o konieczności „zdecydowanych” działań wobec niechętnych do przyjmowania krajów i wskazywał na potrzebę współdziałania wielu niemieckich resortów, w tym gospodarczego, celem zmiany postawy tamtych państw, co może być zakamuflowaną aprobatą dla otwartej propozycji Oppermanna.

                                 

Źródło: faz.net

Pach
DATA: 2017-01-10 08:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Problem nieprzyjmowania można łatwo rozwiązać. Zapakować przestępców (nielegalne przekroczenie granicy) do samolotu i wyzrzucić ich nad krajem pochodzenia. Państwa winny być jednonarodowe a nie "wielokulturowe".
ponad 3 lata temu / odszkdowania
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.