DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2021 r.

Niedziela Słowa Bożego
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Afrykańscy i europejscy biskupi apelują o zapewnienie rodzinom środków koniecznych do pełnienia obowiązków wobec dzieci

Afrykańscy i europejscy biskupi apelują o zapewnienie rodzinom środków koniecznych do pełnienia obowiązków wobec dzieci
#RODZINA    #AFRYKA    #EUROPA    #BISKUPI    #IDEOLOGIA    #SEKULARYZM    #MOZAMBIK    #SYNOD    #ABP MBILINGI

Afrykańscy i europejscy biskupi, którzy spotkali się w seminarium w Mumemo w Mozambiku na konferencji „Radość rodziny”, zobowiązali się do większej duszpasterskiej bliskości z wszystkimi rodzinami, w jakiejkolwiek sytuacji się znajdują.

 

Biskupi wskazali na liczne trudności, jakich doznaje rodzina w różnych środowiskach Afryki i Europy. „Korzystamy z okazji, by prosić przywódców politycznych i władze cywilne o zapewnienie rodzinom koniecznych środków, by mogły spełnić rodzicielskie obowiązki wobec dzieci dla dobra całego społeczeństwa. Dzieci i młodzież potrzebują pomocy także dziś, by nabyć zdolności wybierania tego, co słuszne sprawiedliwe i dobre, unikając zła” – napisali afrykańscy i europejscy biskupi w przesłaniu ogłoszonym na zakończenie spotkania.

 

Podczas seminarium przewodniczący Sympozjum Konferencji Biskupich Afryki i Madagaskaru, metropolita Lubango w Angoli, abp Gabriel Mbilingi, podkreślił konieczność odrzucenia nowych ateistycznych ideologii, które usiłują zniszczyć małżeństwo i rodzinę. Negatywne konsekwencje sekularyzacji oraz indywidualizmu dla rodziny zostały wskazane w referacie przewodniczącego Rady Konferencji Biskupich Europy, węgierskiego kardynała Petera Erdő.

 

Konferencję zorganizowały wspólnie Rada Konferencji Biskupich Europy CCEE i Sympozjum Konferencji Biskupich Afryki i Madagaskaru SECAM z myślą także o jesiennym Synodzie Biskupów na temat rodziny. „Modlimy się, aby Duch Święty kierował myślami i decyzjami ojców zbliżającego się Synodu” – czytamy w piśmie.

 

„Oby obraz rodziny promieniował swym ciepłem jak słońce, które, choć często jest zakryte chmurami, mimo wszystko ogrzewa serca i życie wszystkich ludzi – podkreślają uczestnicy afrykańsko-europejskiego seminarium. „Oby ideał rodziny nigdy nie uległ całkowitemu zaćmieniu z powodu naszej ludzkiej słabości i grzechu” – napisali uczestnicy konferencji.

 

Źródło: Radio Watykańskie

pam


DATA: 2015-06-02 17:40
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Prawda o cieple i bezpieczenstwie plynacym z rodziny zostala zacmiona ideologiami, ktore przedstawiaja rodzine jako przezytek patriarchalnego systemu orgznizacji spoleczenstw, opartego na marginalizacji, wyzysku i przesladowaniu kobiet i mniejszosci. Owe idologie nazywaja sie same naukowymi odkryciami i koniecznym etapem ewolucji czlowieczenstwa. Kto racjonalnie broni rodziny, autorytetu ojca i matki, zwiazku mezczyzy i kobiety otwartych na poczecie dzieci jako optymalnego dla rodzicow i dla dzieci, jest przesladowany jako bigot i przeszkoda na drodze do jednosci w milosci i tolerancji dla wszystkiego zla, nie tylko dobra, wszelkiej glupoty, nie tylko roznic. Owe przesladowania opatrzone sa pieczeciami ideologow-dzialaczy z uniwersytetow, politykow, mediow i dokumentow i deklaracji ONZ-tu i UE. Pragna oni calkowitej kontroli nad ksztalceniem dzieci. Stopniowo odbieraja prawa rodzicielskie ludziom bezkompromisowym w chrzescijanskim wychowaniu potomstwa.
ponad 5 lat temu / DM
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.