DZIŚ JEST:   20   MARCA   2019 r.

Św. Wolframa
Św. Herberta, pustelnika
 
 
 
 

Afrykańscy biskupi walczą z plagą masońską i przypominają: nie można być katolikiem i masonem

Afrykańscy biskupi walczą z plagą masońską i przypominają: nie można być katolikiem i masonem
fot. FABRIZIO BENSCH/REUTERS

Masoneria jest ruchem ezoterycznym, do którego przynależność jest nie do pogodzenia z wiarą katolicką. Piszą o tym biskupi Wybrzeża Kości Słoniowej w przesłaniu do wiernych, wzywając ich, by opuścili szeregi masonerii, która w tym kraju staje się coraz bardziej popularna. Podają też teologiczne racje, dla których katolik nie może być masonem.

 

Pierwszą jest relatywizowanie wszystkiego, w tym prawdy, prowadzące do przekonania, że nie jest możliwe żadne obiektywne poznanie Boga i do odrzucenia Objawienia. Wprawdzie w masońskich rytuałach centralne miejsce zajmuje „Wielki Architekt wszechświata”, jednak jest on pustym pojęciem, w które każdy - chrześcijanin, muzułmanin, konfucjanista, czy wyznawca religii plemiennych - może sobie włożyć własne rozumienie Boga. Jest to „sprzeczne z chrześcijańską koncepcją Boga”, objawiającego się i wchodzącego w dialog z człowiekiem, który mu odpowiada, nazywając Ojcem i Panem.

 

Drugą racją jest nieuznawanie przez masonów boskości Jezusa Chrystusa, w którym Bóg w pełni i ostatecznie objawił się ludziom. Przypisują oni Jezusowi wiele pozytywnych określeń, ale pomijają najistotniejsze - że jest Synem Bożym, Bogiem, który stał się człowiekiem. Kościół nie może godzić się na sprowadzanie Go jedynie do roli mędrca, gdyż dla chrześcijan jest On Kimś znacznie więcej: Mesjaszem i Synem Boga żywego.

 

Trzecia racja wiąże się wykluczeniem przez masonerię wszelkiej idei zbawienia. Według nich bowiem człowiek kształtuje sam siebie. Nie potrzebuje Boga, by osiągnąć szczęście. Ta perspektywa jest więc kompletnie odmienna u chrześcijan, dla których Ewangelia jest radosną nowiną o zbawieniu. Chrześcijanin oczekuje zbawienia i otrzymuje je dzięki łasce miłosiernego Boga w osobie Jezusa- Zbawiciela, w którym Bóg wszedł między ludzi, aby ich zbawić.

 

„Z powodu tych poważnych rozbieżności między masonerią i samymi podstawami wiary chrześcijańskiej, można jasno stwierdzić, że przynależność do masonerii podważa podstawy życia chrześcijańskiego” - stwierdzają biskupi Wybrzeża Kości Słoniowej. Wzywają więc wiernych, którzy wstąpili do masonerii, bez względu na powody takiego kroku, podjęte w niej zobowiązania i stopień przynależności do konkretnej obediencji, by „zawrócili z tej drogi, wzorem syna marnotrawnego”.

 

„Nie bójcie się zerwać więzi, które was zniewalają. Bo ku wolności wyswobodził nas Chrystus po to, byśmy byli naprawdę wolni. Wróćcie więc do Chrystusa, jedynego i wyłącznego źródła waszego rozwoju, waszej równowagi, waszej wolności i waszego zbawienia. Bo nie ma pod niebem innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni, niż imię Jezusa Chrystusa” - zachęcają hierarchowie.

 

Przestrzegają, że analiza sposobu działania masonerii w ich ojczyźnie świadczy o tym, iż „uprzywilejowanym celem tego tajnego stowarzyszenia” są ludzie młodzi, dlatego jego członkowie „podstępnie infiltrują” uniwersytety, gdzie przygotowuje się „elity przyszłości”. „Ulegając kuszącym propozycjom, jakimi macha się wam przed oczami, poważnie narażacie swoją relację z Panem” - stwierdzają biskupi.

 

Oskarżają masonów, że przenikają do parafii i nowych wspólnot kościelnych, niczym wilki w owczej skórze, by pod pretekstem pomocy w realizacji różnych projektów, w rzeczywistości „destabilizować Kościół katolicki”.” Chrześcijańska mądrość i roztropność wymaga światłego rozeznania skąd pochodzą datki w nadzwyczajnie wielkiej wysokości, które napływają do niektórych struktur [kościelnych]” - piszą członkowie konferencji episkopatu.

 

Wyrażają ubolewanie, że nawet niektórzy duchowni i osoby konsekrowane „flirtują z masonerią lub głoszą jej apologię, myśląc z pewnością, że w ten sposób znajdą rozwiązanie swych problemów materialnych i finansowych albo że znaleźli łatwy sposób jakiegoś awansu”. „Oświadczamy wam, że propozycje łatwego zysku nie mogą być dla was w żaden sposób budujące, ani zapewnić wam godności chrześcijanina. To właśnie przeciwko temu burzył się św. Paweł Apostoł w precyzyjnych i jasnych słowach o demonach, które chciałyby podbić umysły starszych Kościoła” - zaznaczają biskupi.

 

Jednocześnie przypominają deklarację Kongregacji Nauki Wiary z 26 listopada 1983 r., zgodnie z którą przynależność do masonerii oznacza trwanie w grzechu ciężkim, co wyklucza z przyjmowania Komunii świętej. Dodają też, że takim osobom nie przysługuje chrześcijański pogrzeb.

 

 

Źródło: KAI

ged


DATA: 2017-05-28 20:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@set.cenzura nie przepuszcza nazwiska
ponad 1 rok temu / potato
 
@potato: Którym?
ponad 1 rok temu / set
 
@Leo-Jak? a co z naszym biskupem o 32 stopniu wtajemniczenia?
ponad 1 rok temu / potato
 
Każda aborcja jest złożeniem człowieka w rytualnej ofierze szatanowi. W Polsce odbywa się to za przyzwoleniem władz świeckich i nieświeckich.
ponad 1 rok temu / zet
 
Kiedy biskupi w Polsce zaczną tak głośno i otwarcie mówić o masonerii jak Biskupi w Afryce? W Polsce tez lóż masońskich nie brakuje i prowadzenia przez nich polityki szkodzącej Kościołowi i człowiekowi. Niechże się wreszcie Duchowni odważą i zaczną o tym głośno mówić, bez owijania. Prosto i precyzyjnie, jak w Afryce.
ponad 1 rok temu / Leo
 
Ich bogiem jest Lucyfer,Isis Horus,Set,okultyzm i ofiary rytualne z ludzi.
ponad 1 rok temu / GośćBarbara
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.