DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2021 r.

Niedziela Słowa Bożego
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Afrykańscy biskupi – ostatnia nadzieja Kościoła? „Synod ma zająć się rodziną, a nie rozwodnikami”

Afrykańscy biskupi – ostatnia nadzieja Kościoła? „Synod ma zająć się rodziną, a nie rozwodnikami”
#RODZINA    #KOŚCIÓŁ    #AFRYKA    #EUROPA    #BISKUPI    #MAŁŻEŃSTWA    #SYNOD    #ROZWODNICY

Biskupi Czarnego Lądu zapowiedzieli interwencję w sprawie modernistów mających decydujący wpływ na przebieg ostatniego synodu o rodzinie. Domagają się, by na synodzie w tym roku rozmawiano przede wszystkim o rodzinie i małżeństwach. Ostatnio zbyt wiele czasu poświęcono rozwodnikom, wolnym związkom i homoseksualistom.


Powiedział o tym agencji CNA kard. Wilfrid Napier z RPA. Wziął on udział w przedsynodalnej naradzie afrykańskich kardynałów, która odbyła się w Rzymie przy okazji konsystorza.


Afrykańscy biskupi obawiają się, że te pozytywne i najważniejsze dla Kościoła sprawy mogą znowu zostać zepchnięte na boczny tor, dając pierwszeństwo dyskusji nad komunią dla rozwodników. My, jako zwierzchnicy Kościołów afrykańskich, będziemy zabiegać, aby tak się nie stało – zapewnił kard. Napier. Jego zdaniem naprawdę jest, o czym rozmawiać. Istnieje bardzo dużo pozytywnych wzorców, rodzin, które są umocnieniem dla Kościoła. Z drugiej strony trzeba się starać, aby również w przyszłości istniały dobre rodziny. Niezbędne jest dobre przygotowanie do małżeństwa, a także towarzyszenie młodym parom w pierwszych latach pożycia małżeńskiego.


Kard. Napier ujawnił ponadto, że w czasie swego rzymskiego spotkania kardynałowie afrykańscy rozmawiali również o komunii dla rozwodników. Skłoniła ich do tego deklaracja abp. Gabriela Palmera-Buckle, reprezentującego na synodzie Episkopat Ghany. W wywiadzie dla portalu Crux, miał on zadeklarować, że na synodzie poprze wniosek kard. Kaspera. Deklaracja ta wyraźnie kontrastuje z przedsynodalnym przesłaniem Episkopatu Ghany, który jednoznacznie opowiedział się za zachowaniem dotychczasowego nauczania o małżeństwie. Jeden z kardynałów zadzwonił więc w czasie spotkania do abp. Palmera-Buckle’a z prośbą o wyjaśnienia.


Kard. Napier jest przekonany, że istotne znaczenie dla przebiegu październikowego synodu o rodzinie będzie miała modlitwa wiernych, zwłaszcza adoracje Najświętszego Sakramentu. Dlatego apeluje, by nie lekceważyć tej formy przygotowań do synodu.

 

 

Radio Watykańskie, kra
DATA: 2015-02-21 15:55
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie chodziło mi aby sądzić że wszyscy biskupi to masoni ale o to że coś się dzieje dziwnego z tym modernizmem, ktoś jakby nakłaniał kogoś do zmiany paradygmatu świętego Kościoła Katolickiego, ktoś chce by homoseksualizm został zaakceptowany, a jak pisze Bibuła sprawa jest poważna ! Wolnomularstwo nigdy nie zrezygnowało z żadnego ze swoich celów. Lecz od II Soboru Watykańskiego hierarchowie zachowywali się tak, jakby wszystko było teraz możliwe: porozumienie z masonerią wchodziło w skład tzw. aggiornamento (otwarcia się na świat), ogłoszonego przez sobór dialogu i ekumenizmu. Biskupi niemieccy opublikowali dokument, którego lektura jest szczególnie wymowna: W latach 1974?1980, na polecenie konferencji episkopatu i zjednoczonych wielkich lóż Niemiec, miały miejsce w Niemczech oficjalne rozmowy między Kościołem a wolnomularstwem. Konferencja biskupów Niemiec zleciła grupie uczestniczących w kolokwium: po pierwsze, sprawdzić zmiany zaszłe wewnątrz masonerii; po dr
ponad 5 lat temu / Czesław
 
@ w Przestan przesadzac. Czeslaw uogolnia, ale zeby zaraz oskarzac go nienawisc do Kosciola! Uogolnienie ma swoja przyczyne i swoj cel, i niekoniecznie sa nimi nienawisc. Nie wpisuj sie w nurt obojetnosci wobec kryzysu w Kosciele spowodowanego przez dzialania masonerii. Wielu ludzi nie ma nawet pojecia o takich perelkach jak Alta Vendita. Kiedy slysza "masoneria", usmiechaja sie glupkowato i przewracaja oczami.
ponad 5 lat temu / DM
 
--->w. No tak. But in principio ekskomunika. Za zamieszanie i narażanie wiernych na potępienie dusz. Katolickie nauczanie nie dopuszcza czynnej posługi dla osób siejących demoralizację i wypaczenie Magisterium Kościoła. Ekskomunika i modlitwa o nawrócenie. Taki jest katolicki i rzymski porządek. KK jest piękny nawet jako instytucja karna tylko już prawie nikt w seminariach duchownych o tym nie uczy. Duch SVII zaciągnął kurtynę.
ponad 5 lat temu / Leo
 
do czesław: co to wogóle znaczy biskupi europejsko-niemieccy. nazywając europejskich biskupów masonami wpisujesz się w nurt nienawiści do Kościoła. W Europie jest dostatecznie dużo biskupów, którzy otwarcie sprzeciwiają się modernistom i są wierni nauczaniu.Natomiast za tych, którzy pobłądzili powinniśmy się modlić tak jak nauczał ojciec Kolbe.
ponad 5 lat temu / w
 
"I nawet gdyby anioł z nieba zszedł, i mówił inne rzeczy niż ja mówię, nie wierzcie mu". Tak to Jezus mniej więcej określił. Trzeba czytać Biblię i nie będzie wątpliwości kto mówi prawdziwe Słowo boże. Tyle, że ciężko się walczy (słownie) jeśli KK zaprzecza słowom Boga Jedynego.
ponad 5 lat temu / MKZ
 
+
ponad 5 lat temu / Leo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.