DZIŚ JEST:   31   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Alfonsa Rodrigueza
Św. Wolfganga, biskupa
 
 
 
 

Afera w Radiu Nowy Świat o mężczyznę mówiącego, że jest kobietą. Kultura wymazywania w praktyce

Afera w Radiu Nowy Świat o mężczyznę mówiącego, że jest kobietą. Kultura wymazywania w praktyce
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: Wikimedia Commons

Piotr Jedliński, prezes spółki Ratujmy Trójkę, która jest właścicielem internetowego Radia Nowy Świat, skupiającego „sprawiedliwych” z „Trójki” zrezygnował ze stanowiska. Stało się to po tym, jak nie chciał ulegać gednerowej poprawności. Od szefa stanowczo odcięli się jego dotychczasowi kompani. Sam Jedliński najwyraźniej wystraszył się konsekwencji swoich słów…, ale jego wymazywanie już się zaczęło.

 

Piotr Jedliński w niedzielę bronił używania przez Radio Nowy Świat formy męskoosobowej wobec Michała Sz., w świecie „tęczowej tolerancji” określanego jako „aktywistka Margot”. Postawa prezesa spotkała się z falą krytyki współpracowników (i nie tylko). „Jeśli Margot oraz akolici tak bardzo apelują o poszanowanie wolności, to dlaczego nie szanują wolności mediów oraz mojej, jako osoby? Dlaczego chcą mi na siłę narzucić sposób postrzegania świata, zmuszając, żebym określał kogoś, kogo odbieram jako mężczyznę, zaimkami żeńskimi” - napisał Piotr Jedliński na Facebooku.

 

Jedliński honorowo zrezygnował z prezesury w spółce Ratujmy Trójkę. Na reakcję dotychczasowych kompanów nie trzeba było długo czekać. Tego samego wieczora od słów Piotra Jedlińskiego stanowczo odcięli się pozostali udziałowcy Radia Nowy Świat: Magda Jethon, Anna Krakowska, Patrycja Macjon, Jan Chojnacki, Krzysztof Łuszczewski, Wojciech Mann i Jerzy Sosnowski.

 

Uznali oni, że słowa Jedlińskiego są jego prywatną opinią, a sami uderzyli się w piersi tłumacząc, że „zastosowana przez nas forma męskoosobowa (aktywista) w odniesieniu do Margot była nieintencjonalnym błędem, który w żadnej mierze nie definiuje stanowiska Radia Nowy Świat wobec wspomnianych osób i wydarzeń" - oświadczyli.

 

„Nasz zespół składa się z osób zróżnicowanych pod względem wieku, przekonań, koloru skóry oraz orientacji seksualnej i jesteśmy świadomi, że to właśnie różnorodność stanowi siłę Radia Nowy Świat. W tym kontekście pragniemy podkreślić, że wpis Piotra Jedlińskiego jest jego prywatną opinią” – dodali.

 

Z czasem Jedliński zmienił ton i tłumaczył, że jego celem była obrona „niezależności radia także przed naciskami opinii publicznej”. Prezes wyraźnie wystraszył się konsekwencji swoich wpisów i wyjawił – już godząc się na nazywanie Michała Sz. kobietą - , że: „Jednak dalsze działania władzy wobec Margot, zwłaszcza osadzenie jej w areszcie dla mężczyzn, ze skandalicznym komentarzem jednego z polityków, istotnie zmieniło w moich oczach kontekst całej sprawy. Nie zamierzałem i nie zamierzam bronić prześladowania mniejszości przez władze. Nie zamierzałem dołączać do prześladujących. Nie wycofując się z wiary w wartość bycia niezależnym, w dzisiejszym konflikcie między prześladującymi i prześladowanymi jestem po stronie prześladowanych”.

 

Oczywiście wszystkiemu winna polityka. Zaślepienie powróciło. Okazało się, że wystarczył jakiś „skandaliczny komentarz” by negować rzeczywistość na nowo barwiąc ją w kolory udawanej tęczy. Sprawa jest zaś jasna: Michał Sz. zaatakował samochód i działacza fundacji Pro-Prawo do życia, uszkodził pojazd i spowodował uszczerbek na zdrowiu wolontariusza. I to jego postawa zasługuje na miano prześladowcy.

 

Były już prezes wrócił na politpoprawne tory, ale nie do Radia. Rewolucja błędu nie wybaczy?

 

Źródło: spidersweb.pl

MA

Czytaj także:
DATA: 2020-08-11 08:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Oczywiscie przy wladzy tolerancja, otwartosc, prawda. Czyli: akceptacja dewiacji, strach przed lgbt, co za tym idzie plocja tlumaczy sie ze swojej pracy i obrony porzadku przed barbarzyncami z ruchow faszustowsko lewicowych. Prawda zas, to czyeiscie koronawirusowe szalenstwk dyktkwane przez ministrow. Tak wyglada konserwatywna i katolicka, a raczej "katolicka", partia rzadzaca! Dziekuje tym wszystkim, ktorzy zamiast popierac prawicowe ruchy, zafundowali kolejne lata lewicowej reformy sumien.
2 miesiące temu / Trad
 
'Nasz zespół składa się z osób zróżnicowanych pod względem ... orientacji seksualnej' Można więcej szczegółów? Był bym zainteresowany,
2 miesiące temu / Chętny
 
Wszyscy teraz zobaczyli hipokryzję towarzystwa co darło japy na temat pisowskiej cenzury, a samo się ocenzurowało i wywaliło prezesa z powodu jakiejś bzdury i prognozowanego spadku przychodów. Czy ktoś sobie wyobrażał, że znowu wrócą czasy, po tych słusznie minionych za tzw. komuny, że publicznie będzie składana samokrytyka, za nazywanie rzeczy po imieniu? A kto ich teraz nagina do wygłaszania nie swoich poglądów? Poprawność polityczna, czy "kasiora", dla której można wyprzeć się wszystkiego, nawet logicznego myślenia? Damy ogłupić się genderowej ideologii, bo, że LGBT+, to czysta ideologia, to teraz jest już chyba całkiem jasne. Tylko czy ludzie potrafią logicznie ocenić to co widzą?
2 miesiące temu / 123
 
'Nasz zespół składa się z osób zróżnicowanych pod względem ... orientacji seksualnej' Piękna, własnoręcznie wystawiona laurka. Czy w odniesieniu do takiego zespołu można użyć określenia 'zespół dewiantów'?
2 miesiące temu / M
 
Ale nie ma co się dziwić komuchy-lewaki zawsze byli dewiantami a teraz to już zupełnie im się p... w głowach.
2 miesiące temu / Johnny
 
Kiedyś Napoleonów zamykano w szpitalach a teraz ich pełne ulice. Gorzej jak zacznie się pełno Leninów, ile to mauzoleów trzeba będzie wybudować. Ale lewica chyba zacznie zbierać na cegiełki bo przecież nie może zostawić towarzyszy w poniewierce.
2 miesiące temu / Johnny
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.