DZIŚ JEST:   27   LUTY   2020 r.

Św. Gabriela Perdolente
Św. Prokopa
 
 
 
 

Adwent. Wszystko odnowić w Chrystusie?

Adwent. Wszystko odnowić w Chrystusie?
Źródło: PCh TV

Już od dziś, już od pierwszej niedzieli tegorocznego Adwentu, Król powróci na należne mu miejsce. Kapłani znów będą odprawiać Msze Święte ad orientem, a więc zgodnie z odwieczną wykładnią Kościoła. Będą zwróceni ku Niemu, aby prowadzić do niego lud, a nie robić z siebie samych „gwiazd liturgii”.


Wszystko to dzięki kardynałowi Robertowi Sarahowi, który pół roku temu zaapelował do biskupów na całym świecie, by przywrócili liturgii należną jej, godną oprawę. Przypomniał on bowiem, że Msza Święta to nie żaden stand-up, nie one-man show, ani okazja do erudycyjnych popisów, ale Najświętsza Ofiara Jezusa Chrystusa, umierającego podczas każdej Mszy na krzyżu za nasze grzechy.


Biskupi z całego świata, na ten głos prefekta Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, orzekli, że skoro Roma locuta to należy uznać, że causa finita, i zarządzili w swych diecezjach iście kontrrewolucyjne zmiany. Część zarządziła nawet – zgodnie z mniej wyraźną, lecz jednak wyartykułowaną sugestią gwinejskiego kardynała – aby ci kapłani, którzy czują się na siłach, część tekstów liturgicznych odczytywali po łacinie. Zadbali też o bardziej godną, a więc tradycyjną, muzykę towarzyszącą liturgii.


Kto wie, może już wkrótce doświadczymy również powrotu Chrystusa na należne mu miejsce we wszystkich Domach Bożych? Może cześć dla Najświętszego Sakramentu, która z pewnością wzrośnie dzięki zmianom zarządzonym przez Watykan, znów będzie tak wielka, że nie tylko konserwatywni wierni, ale wszyscy członkowie Kościoła, z kapłanami na czele, stwierdzą, że wyjątkowo niegodnym aktem naszej historii było wstydliwe ukrycie Go w bocznych kaplicach naszych kościołów?


A przecież nagły wzrost czci dla Najświętszego Sakramentu nie może zakończyć się inaczej niż wzmożeniem pobożności, co z kolei skutkować musi przemianami we wszystkich społeczeństwach, które do niedawna określały siebie mianem chrześcijańskich!


A wszystko to dzięki kardynałowi z serca Afryki!


***

Tak mogłyby zaczynać się artykuły publikowane na katolickich portalach w pierwszą niedzielę Adwentu Anno Domini 2016. Ale nie ukażą się. Nikt ich nie napisze, bo postulaty kardynała Saraha zostały brutalnie ukamienowane przez progresywnych biskupów, do których opinii bardzo szybko przychylili się zwierzchnicy gwinejskiego hierarchy. A na jego głowę posypały się gromy.


Wielka szkoda tej niewykorzystanej szansy na choćby częściowe odrodzenie Kościoła.


Modląc się w czasie adwentu i oczekując przyjścia Chrystusa Pana, nie zapomnijmy westchnąć w intencji kapłanów, którzy ukochali Zbawiciela bardziej niż siebie samych, bardziej niż współczesny świat.

A także za ich prześladowców.


Niebiosa, rosę spuśćcie nam z góry. Sprawiedliwego wylejcie, chmury. O wstrzymaj, wstrzymaj Twoje zagniewanie, I grzechów naszych zapomnij już, Panie!


Krystian Kratiuk


DATA: 2016-11-29 14:24
AUTOR: KRYSTIAN KRATIUK
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Od razu widziałem że to blef.Dlaczego?Bo religia powstała na soborze nigdy nie pozwoli sobie na to.Nie po to została stworzona,nie po to abdykował Bendykt XVI aby Franciszek poszedł w ta stronę,wprost przeciwnie.Jak powiedział zapytany matematyk dlaczego okłamał przechodnia odpowiadając mu że cel jego wędrówki jest w sugerowanym kierunku gdy jest właśnie odwrotnie:nieprawda!kierunek jest dokładnie taki sam,tylko zwrot przeciwny.
ponad 3 lata temu / Hugon de Payns
 
Przykład tandety: świece powinny być naturalne, woskowe, a nie sztuczne. W ogóle powszechne jest nietrzymanie się rubryk przez samych duchownych. Niechlujstwo. Ryczące mikrofony. Wiem, ponarzekałem, ale przynajmniej tu mogę swobodnie. Za bardzo lubię mojego proboszcza, by mu tak wprost to wygarnąć.
ponad 3 lata temu / PK
 
Piękne świece na tym ołtarzu i nie tylko. Prawda, dobro, piękno było darem Kościoła dla nas - czy utraciliśmy to już na zawsze? Mam na myśli wszystko, co widzę, słyszę i czuję w otaczającej mnie rzeczywistości.
ponad 3 lata temu / PK
 
No coz, radosny wstep,smutne zakonczenie. Kroluj nam Chryste, zawsze i wszedzie!
ponad 3 lata temu / Maria
 
Czy Szanownemu Autorowi znany jest polski biskup, który zarządziłby taki zwrot? Roma locuta raczej kojarzy się z Papieżem niż Prefektem Konkregacji.
ponad 3 lata temu / Gregorius_M
 
Do Autor, Proszę na przyszłość dać choć krótką wzmiankę, że treść artykułu nie jest prawdziwa. My, ludzie starsi mamy słabe serca. Pozdrawiam.
ponad 3 lata temu / Jerzy
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.