DZIŚ JEST:   26   CZERWCA   2019 r.

Św. Zygmunta Gorazdowskiego,
Św. Jana i Pawła, męczenników
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@Dla widzących. - Bóg po to ukrył swoją chwałę w kawałku chleba czyli w hostii, aby każdy grzesznik mógł bez trwogi przyjść do Niego i adorować Go. Słusznie powiedziałeś, że widok chwały Bożej, gdybyśmy ją mieli ujrzeć, po prostu doprowadziłaby nas do śmierci. Ale Bóg nie chce naszej śmierci. Nie po to oddał się nam w Najświętszym Sakramencie, żeby nas swoją chwałą porażać. Oddał nam samego Siebie "abyśmy mieli życie i mieli je w obfitości". Oddał nam samego Siebie, bo nic ponad to nie mógł nam dać, aby nam udowodnić jak wielką miłością nas umiłował.
6 miesięcy temu / Iw
 
"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość." Jeśli wiara ani nadzieja nie prowadzą nas do miłości Boga = bo wiarę i nadzieję pokładamy nie w Bogu...to na nic się nam nie zdadzą ani wiara ani nadzieja...Jeśli nie wykorzystujemy narzędzia wiary i nadziei aby bardziej kochać Boga to: "1 Gdybym mówił językami ludzi i aniołów1, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący. 2 Gdybym też miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice, i posiadał wszelką wiedzę, i wszelką [możliwą] wiarę, tak iżbym góry przenosił. a miłości bym nie miał, byłbym niczym." Wszelkie cuda jeśli nie prowadzą do wzrostu w nas miłości Boga, nie osiągają swojego celu...Dlatego na tyle spełnia się wola Boża przez cuda, na ile wzrasta w nas miłość do Boga dzięki tym cudom! Czy kochamy Boga bardziej od czasu cudów w Sokółce i Legnicy? CZY KOCHAMY BARDZIEJ?
6 miesięcy temu / kwiatek77
 
"55 Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. 56 Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim."; "63 Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda10. Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem. 64 Lecz pośród was są tacy, którzy nie wierzą?." Jakbyś widział oczami ciała, to wiara byłaby zbędna."12 Teraz widzimy jakby w zwierciadle, niejasno; wtedy zaś [zobaczymy] twarzą w twarz: Teraz poznaję po części, wtedy zaś poznam tak, jak i zostałem poznany3." Teraz widzimy jakby w lustrze wiary odbitą obecność Boga, w sposób niejasny, nie twarzą w twarz-właśnie w Hostii, w tym Chlebie widzą Boga ale tylko Ci, którzy mają LUSTRO! i umieją go używać. Jednak wiara to dopiero pierwszy krok = bo i diabeł wierzy, choć nie widzi Boga i drży...Ważne, co z tym lustrem wiary zrobisz = czy użyjesz go do Miłości? czy do nienawiści Boga? szataniści też wierzą w Boga i nienawidzą Boga, a diabła wręcz przeciwnie. Wolna wola!
6 miesięcy temu / kwiatek77
 
@Dla widzących..., widziałeś/aś kiedyś chwałę Boga? a łaskę uświęcającą? = to nie jest sam Bóg, a rzeczywistości przez niego stworzone...a może widziałeś/aś kiedyś anioła? ten też istnieje, choć go nie widać...chodzi o inny wzrok = nie cielesny ale duchowy, o widzenie przez wiarę...a w cytacie przez Ciebie przytoczonym "Boga nikt nigdy nie widział" = tu chodzi o widzenie cielesnymi oczami...bo Pan Jezus mówi o innym widzeniu, duchowym = "Rzekł do Niego Filip: ?Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy?. 9 Odpowiedział mu Jezus: ?Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: "Pokaż nam Ojca?" 10 Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych3 dzieł. 11 Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie - wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła!"
6 miesięcy temu / kwiatek77
 
Jana 1:18 Boga nikt nigdy nie widział: on jednorodzony syn, który jest w łonie ojcowskiem, ten nam opowiedział. Gdyby Bóg był w wafelku to chwała z niego wydobywająca się poradziła by wielu jak czytamy w Starym Testamencie.
6 miesięcy temu / Dla widzących...
 
Była Sokółka, była Legnica, a naród wciąż ma mało i ma wątpliwości. Kapłani też w to nie uwierzyli, na wyższy poziom się nie zdobyli. Zostałeś sam w zimnych kaplicach, jak więzień bez prawa do miłości. I niewinnego Jezusa tylko Ci odwiedzają, którzy kochają, bo uwierzyli.
6 miesięcy temu / [email protected]
 
A jaka jest Wasza opinia - cud w Sokółce "zanika" czy trwa nadal ?
6 miesięcy temu / Ciekawy
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.