DZIŚ JEST:   18   LIPCA   2019 r.

Św. Szymona z Lipnicy
Św. Brunona, biskupa
 
 
 
 

Administracja Obamy zatroskana o pluralizm mediów na Węgrzech, ale nie w USA

Administracja Obamy zatroskana o pluralizm mediów na Węgrzech, ale nie w USA
© Ron Sachs/CNP via ZUMA Wire/Forum
#USA    #WĘGRY    #MEDIA    #STANY ZJEDNOCZONE    #BARACK OBAMA    #ORBAN    #PLURALIZM

„Jako przyjaciele i sojusznicy zachęcamy rząd węgierski do zapewnienia pluralizmu medialnego – pozwalającego obywatelom zapoznać się z różnymi poglądami i opiniami – który jest kluczowym elementem wartości demokratycznych” – to fragment oświadczenia skierowanego przez Departament Stanu do władz w Budapeszcie, by „ratowały” upadły dziennik komunistyczny.

 

Krótka notatka z datą z 20 października br. zachęca rząd węgierski do ratowania upadłego 8 października największego „niezależnego dziennika” – Népszabadság i do „ścisłej współpracy z OBWE ds. wolności mediów”.

 

Interwencja administracji Obamy spotkała się z kpinami i krytyką środowisk konserwatywnych w USA. Wskazują one, że działania Departamentu Stanu są co najmniej „dziwaczne”. Przypominają, że upadły „niezależny dziennik,” to był organ propagandowy partii komunistycznej, założony jeszcze w 1956 roku, a po upadku Muru Berlińskiego został zakupiony przez niemiecki koncern medialny Bertelsmann AG.

 

Konserwatyści przypominają też, że ostatnio administracja Obamy oficjalnie zaatakowała „pluralizm” mediów w Stanach Zjednoczonych, karcąc niepokorne portale za upowszechnianie „teorii spiskowych”.

 

Prezydent Barack Obama podczas konwencji w Pittsburgu - oburzony działaniami przeciwników teorii rzekomego globalnego ocieplenia, szerzącymi według niego „teorie spiskowe” za pośrednictwem strony internetowej - narzekał, że rynek medialny w USA jest „dziki” i wymaga uporządkowania. - Będziemy musieli przywrócić w tym dzikim zachodzie przepływu informacji jakąś funkcję kuratorów - stwierdził. W podobnym tonie od dłuższego czasu wypowiadają się współpracownicy Obamy, w tym były „car regulacyjny” Cass Sunstein, który zaproponował nawet, by „zakazać spiskowego teoretyzowania”.

 

W Pittsburgu Obama chwalił czasy, gdy istniały jedynie trzy kanały telewizyjne w USA i ludzie mieli zaufanie do prezentowanych przez nie materiałów. Powiedział, że trzeba coś zrobić z wolnym przepływem informacji, by przekazywać jedynie „wiadomości prawdziwe”, a odrzucić te, które „po prostu nie mają żadnego oparcia w rzeczywistości”.

 

Prezydent wezwał do ustalania czegoś w rodzaju kodeksu „dopuszczalnych parametrów debaty”, zasad na podstawie których można by ustalić, co jest „prawdą”, a co nią nie jest. Inny alternatywny przekaz miałby być wyciszany.

 

Konserwatyści komentując więc ostatnie wypowiedzi prezydenta i jego współpracowników niezadowolonych z pluralizmu na amerykańskim rynku medialnym i chcącym go ograniczyć, szydzą z interwencji Departamentu Stanu, który zachował się arogancko, domagając się od władz węgierskich ratowania skompromitowanego organu propagandowego komunistów.

 

Skrajnie lewicowy dziennik odnotował duże straty (ponad 17,6 mln dol.) i 8 października jego właściciel – spółka MediaWorks Hungary Zrt – podjęła decyzję o likwidacji pisma. Władze w Budapeszcie odpowiedziały, że naruszyłyby zasadę wolności prasy, gdyby „wtrąciły się” w decyzje właściciela gazety, który zamknął ją z powodów ekonomicznych. Gazeta była organem Partii Socjalistycznej, którą obecnie popiera 10 proc. społeczeństwa.


Źródło: state.gov, thenewamerican.com

AS


DATA: 2016-10-27 14:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Rozumiem, że kryteria prawdy będzie ustalać skrajna lewica. Czyli wszystko będzie na opak. Im bardziej coś będzie zgodne z obiektywną rzeczywistością (innymi słowy zgodne z prawdą) tym bardziej będzie niezgodne z rzeczywistością tudzież "prawdą" kreowaną przez lewicę. Dzięki czemu w USA pozostanie pluralizm w postaci wyboru między socjalizmem, komunizmem, genderyzmem i innymi popłuczynami po Marksie i Engelsie. Niech człowiek ma poczucie dokonywania wyboru, byle przekaz był zawsze słuszny.
ponad 2 lata temu / Iw
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.