DZIŚ JEST:   22   LISTOPADA   2019 r.

Św. Cecylii, męczennicy
Św. Sawy
 
 
 
 

Administracja Donalda Trumpa chce wprowadzić tradycyjną definicję płci – lewacy oburzeni

Administracja Donalda Trumpa chce wprowadzić tradycyjną definicję płci – lewacy oburzeni
Fot. REUTERS / Kevin Lamarque / FORUM

„The New York Times” podaje, że administracja Trumpa rozważa wprowadzenie „ścisłej definicji płci” jako „biologicznego, niezmiennego stanu określonego przez narządy płciowe przy urodzeniu”. Zdaniem lobby homoseksualnego realizacja tego planu uderzyłaby przede wszystkim w „transseksualistów”.

 

„Transseksualista” to ktoś, kto nie akceptuje swojej płci biologicznej i pragnie stać się osobą przeciwnej płci. Amerykańskie homo lobby obawia się, że zmiana definicji płci, skutecznie ograniczyłaby „federalną ochronę praw obywatelskich osób transseksualnych” w całym kraju.

Według nowojorskiego dziennika okólnik dotyczący wprowadzenia nowej oficjalnej definicji płci krąży wśród urzędników administracji Donalda Trumpa od wiosny. Według autorów tej notatki wszelkie spory dotyczące płci danej osoby należałoby wyjaśniać testami genetycznymi.  

 

 Działania mające doprowadzić do zmiany definicji płci zainicjował Departament Zdrowia i Opieki Społecznej. Jego pracownicy zabiegają o podważenie zapisów, zakazujących dyskryminacji ze względu na płeć w programach edukacyjnych finansowanych z budżetu federalnego. 

 

Przedstawiciele administracji Trumpa powiedzieli „New York Timesowi”, że Departament Zdrowia jest gotowy przedstawić nową definicję Departamentowi Sprawiedliwości, aby określić jej zgodność z prawem do końca roku. Jeśli definicja zostanie zaakceptowana przez Departament Sprawiedliwości, będzie można ją zastosować w rozporządzeniach wszystkich agend rządowych.

 

Obyczajowa lewica nie ukrywa oburzenia. – Ta administracja jest gotowa zlekceważyć ustalony pogląd medyczny i prawny na nasze prawa i nas samych, aby utrwalić archaiczny, dogmatyczny i przerażający pogląd na świat – oburza się Mara Keisling, dyrektor wykonawczy Narodowego Centrum ds. Równości Transseksualnej.

 

Według „New York Times” po wprowadzeniu nowej definicji około 1,4 miliona transseksualnych Amerykanów przestałoby być uznawanych przez urzędy federalne za osoby płci innej niż biologiczna.

 

W ubiegłym roku Donald Trump zakwestionował obowiązujące w niektórych stanach przepisy, umożliwiające chłopcom uważającym się za dziewczynki korzystanie z szatni, pryszniców i łazienek szkolnych dla dziewcząt. Zakazał także Centrom Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) używania w dokumentach terminów takich jak „transseksualizm”.

 

Amerykański prezydent próbował także uniemożliwić „transseksualistom” wstępowanie do armii. Na początku tego roku zatwierdził nowe wytyczne, ograniczające możliwości dopuszczenia takich osób do służby w wojsku. Jego administracja wycofała przepisy, zezwalające więźniom na korzystanie z pomieszczeń mieszkalnych i sanitarnych „odpowiadających ich tożsamości płciowej”, co naraziłoby innych więźniów na większe ryzyko przemocy i napaści na tle seksualnym.

 

Homo lobby alarmuje, że ewentualna zmiana definicji płci ograniczy dostęp „transseksualistów” do opieki zdrowotnej, edukacji, mieszkań i zatrudnienia, a także uniemożliwi uzyskanie dokumentu tożsamości ze zdjęciem (wymaganego choćby do rejestracji w celu głosowania w wielu stanach).

Omar Gonzalez-Pagan, adwokat Lambda Legal oznajmił, że proponowana definicja jest niezgodna z obowiązującymi przepisami dotyczącymi praw obywatelskich, orzeczeniami większości sądów oraz z „konsensusem medycznym i naukowym”.

 

– W każdym razie organizacje takie jak Lambda Legal są gotowe do walki z tak oburzającą propozycją, oderwaną od rzeczywistości i w oderwaniu od doświadczeń tej społeczności – zakomunikował. Zaapelował ponadto, by już rozpocząć presję na administrację i kongresmenów, w celu niedopuszczenia do zmian.

 

Aktywista przekonuje, że chociaż niniejszy wniosek ma charakter administracyjny, Kongres może podjąć kroki legislacyjne w celu ochrony praw „transseksualistów”. Lobby sodomitów chce, by Kongres uchwalił ustawę o równości, która wprost chroniłaby „prawa obywatelskie Amerykanów LGBTQ”.

 

Jednocześnie homo-działacze apelują, by ustawodawcy na szczeblu stanowym także przyjęli stosowne ustawy chroniące „prawa obywateli trans”.

 

Brianna Titone, polityk i osoba należąca do organizacji transseksualnej wzywa do zwiększenia ustawodawstwa stanowego w celu ochrony praw obywatelskich „transseksualistów”. Ubolewa nad niechęcią wielu stanów do ich przyjęcia. 

 

Źródła: nytimes.com, refinry29.com

AS


DATA: 2018-10-23 07:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Myślę że trans i homo seksualizm to jest problem ale poprzez mnożenie takich ludzi problem się rozwija a nie kończy i nie warto czekać aż zaleje cały świat. Ciemno a tylko ludzie przyzwyczajeni do ciemności potrafią się w niej sprawnie poruszać.
ponad 1 rok temu / Na nieznanych wodach
 
Transseksualizm podobnie jak homoseksualizm to rodzaj konsumpcji, czy mędrcy tego świata nie rozumieją. To zupełnie inna półka, nie można rozpatrywać tej homofobi z płcią lub małżeństwem. Zcedować do odpowiednich marketów.
ponad 1 rok temu / Dor
 
Niech Pan Bóg Błogosławi Polskę Niech Pan Bóg Błogosławi Amerykę sprawiedliwą i chrześcijańską/katolicką. Co zrobili w tym względzie 3 żyjący prezydenci i ich rządy zarówno w Polsce i w USA?
ponad 1 rok temu / Mateusz
 
Jak może być inna płeć, niż biologiczna?? Przecież płeć jest terminem biologicznym a nie "kulturowym"! Jest ona obecnie rozpoznawalna już w życiu płodowym dziecka za pomocą badań, choćby USG! Praktyczne wykorzystywanie zmiany płci możemy obserwować choćby w niektórych dyscyplinach sportowych, kiedy rosły i silny mężczyzna, który poddał się terapii hormonalnej by udawać kobietę, staje w szranki z prawdziwymi kobietami.....i oczywiście wygrywa, dostaje medale, ma pieniądze i sławę! To tylko jeden mały przykład nieuczciwej gry tych ludzi. Jeśli tak dalej pójdzie,to normalne kobiety w ogóle zrezygnują z tego rodzaju nierównej walki, bo zostaną pozbawione uczciwej rywalizacji! Tak wygląda ten ze wszech miar potwornie szkodliwy marksizm kulturowy, który jest sączony, jak zatruta krew, w organizmy społeczne na całym świecie! Za czyje pieniądze się to odbywa?? A kto zapłaci za opłakane skutki tych "eksperymentów" ideologicznych na żywych organizmach??
ponad 1 rok temu / Ula
 
"Ustalony pogląd medyczny" i "konsensus medyczny" - proszę zwrócić uwagę na te słowa. Lewactwo samo się tutaj odsłania. Przecież z tych słów jasno wynika, że transseksualizm podobnie jak homoseksualizm nie jest uzasadniony naukowo i biologicznie, ale jest tylko poglądem i konsensusem, czymś ustalonym na drodze głosowania. Sami się zaorali jak zwykle:)
ponad 1 rok temu / normalny
 
Owacje na stojąco dla Trumpa brawo oby tak dalej!!!!
ponad 1 rok temu / Ruch11listopada
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.