DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2020 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

Adam Michnik prelegentem w Nowym Jorku. Będzie mówił o „antysemityzmie w Polsce”

Adam Michnik prelegentem w Nowym Jorku. Będzie mówił o „antysemityzmie w Polsce”
Adam Michnik, Fot. Adam Chelstowski / FORUM

Redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” Adam Michnik wygłosi referat w Nowym Jorku. Tematem spotkania będzie „antysemityzm w Polsce” w XX w. Organizatorem przedsięwzięcia jest Instytut Badań Żydowskich YIVO. Czy podczas prelekcji Polska ponownie zostanie oskarżona o „współudział” w mordowaniu Żydów podczas II wojny światowej?

 

„Antysemityzm w Polsce” w XX wieku będzie tematem spotkania z Adamem Michnikiem, do którego dojdzie 6 września w Nowym Jorku. Redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” został zaproszony przez Instytut Badań Żydowskich, który zajmuje się badaniem dziejów i historii Żydów mieszkających na terenie Europy Wschodniej. Spotkanie może stać się okazją do ponownego rzucenia oskarżeń pod adresem Polski o „współudział” w mordowaniu Żydów, tak jak to miało miejsce w pierwszej połowie br., podczas konfliktu z Izraelem dotyczącego nowelizacji ustawy o IPN.

 

Portal wpolityce.pl zwraca uwagę, że zapowiedź spotkania z Adamem Michnikiem wskazuje na to, że podczas wykładu mogą paść słowa stawiające Polskę w bardzo złym i fałszywym świetle.

 

„W lutym polski parlament przyjął ustawę, która wprowadza karę do trzech lat więzienia lub grzywny dla każdego kto - w Polsce lub zagranicą - oskarży państwo polskie albo naród o współudział w Holocauście lub innych nazistowskich zbrodniach. Ta próba napisania historii na nowo i skryminalizowania historycznego dyskursu wywołała największy od dekad kryzys w relacjach między Polską a Izraelem” – czytamy w zapowiedzi prelekcji Adama Michnika.

 

Inicjatorzy wydarzenia twierdzą również w zaproszeniu, że ustawa wywołała przejawy antysemityzmu. „Ustawa była szeroko krytykowana przez społeczności żydowskie na całym świecie. W Polsce wywołała zarówno przejawy antysemityzmu w mediach, protesty przeciwko antysemityzmowi ze strony intelektualistów i w szerokich kręgach społecznych i kulturalnych” – napisano w zaproszeniu na spotkanie.

 

Czytając zapowiedź referatu Adama Michnika dowiadujemy się również, że antysemityzm był w Polsce realnym problemem. Organizatorzy podkreślają, że podczas spotkania prelegent przedstawi interpretację historii antysemityzmu. „W tym kontekście, raz jeszcze mierzymy się z pytaniami dotyczącymi źródeł antysemityzmu w Polsce: na początku XX wieku, w okresie międzywojennym, po wojnie, zwłaszcza w czasie pogromu kieleckiego w 1946 roku i w marcu 1968 roku”.

 

Spotkanie z Adamem Michnikiem w Nowym Jorku zaplanowano na 6 września. Koszt uczestnictwa w prelekcji oszacowano na 10 dolarów.

 

 

Źródło: wpolityce.pl

WMa

 

 


DATA: 2018-08-31 10:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jaki jest adres tego instytutu? Bo chcialbym w nim uczestniczyc.
ponad 2 lata temu / Chris
 
Brak poparcia dla żydowskiej religii i żydowskiego zakłamania, dla żydowskiego sposobu myślenia, przemocy, zagarniania polskiej własności i dominacji żydow w naszym kraju nie jest antysemityzmem ale wolnością wyznania i wolnością poglądów. Michnik po żydowsku wszystko przekręca, jak wszyscy zydzi. My wyznajemy "Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną" , a żyd chce być bogiem, nadczłowiekiem. Nie ma zgody na żydowskie uzurpacje.
ponad 2 lata temu / win
 
Ech autorytet z ciebie p.szechter
ponad 2 lata temu / Greg
 
Nie mogę patrzeć na tego człowieka. Jest tak zakłamany że aż ściska. Antysemityzm to jest w Niemczech.
ponad 2 lata temu / ~Dawid
 
zachować się "tak jak trzeba", Bóg brzydzi się niesprawiedliwymi.
ponad 2 lata temu / Trzeba
 
Szechter to jego prawdziwe nazwisko.
ponad 2 lata temu / Rebeliant
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.