DZIŚ JEST:   07   LIPCA   2020 r.

Bł. Benedykta XI, papieża
 
 
 
 

Adam Darski po raz kolejny obraża katolików. Tym razem zbezcześcił obraz Matki Bożej

Adam Darski po raz kolejny obraża katolików. Tym razem zbezcześcił obraz Matki Bożej
Fot. Krzysztof Zatycki / FORUM

Wokalista zespołu Behomoth kolejny raz przypomniał o sobie w najgorszy z możliwych sposobów. Adam Darski znany jest z niezwykle agresywnych ataków na Kościół i wartości wyznawane przez katolików. Tym razem satanista opublikował zdjęcie, na którym depcze obraz z wizerunkiem Matki Bożej.

 

Skandaliczny czyn, którego dopuścił się muzyk to nie pierwszy „wybryk” lidera zespołu Behemoth. Adam Darski cały swój wizerunek „artystyczny”, choć nie tylko, buduje na symbolach satanistycznych i antykościelnych. Wielokrotnie dopuszczał się bluźnierstw przeciwko Panu Bogu, a także atakował Kościół. W wywiadach przyznawał, że jest ateistą i utożsamia się z satanizmem. Niestety pomimo oczywistych ataków na wiarę katolików i obrazy uczuć religijnych, Nergal wielokrotnie pozostawał bezkarny.

 

„O Matko pełna miłosierdzia módl się za nami” – ten napis widnieje na obrazie Matki Bożej, który zbezcześcił Adam Darski. Lider satanistycznego zespołu zamieścił w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym depcze obraz Najświętszej Maryi Panny. Skandaliczne zachowanie Nergala wywołało reakcję internautów. Zdecydowana część jego fanów określa się mianem ateistów, dlatego w tym kontekście nie dziwią reakcje wspierające muzyka. Jednak na profilu Darskiego pojawiła się również krytyka jego czynu.

 

„Jak śmierć zajrzała w oczy jakiś czas temu to wielce nawrócony...a że wszystko dobrze się skończyło i choroba ustąpiła to od nowa załączyło się pajacowanie...brak słów!!!” – pisze Kasia Zarębczan. „Niszczenie sztuki, sakralnej czy też nie jest bardzo słabe. Opuszczam profil” – dodaje Paulina Nowak. Z kolei Tomasz Zając słusznie zauważył: „Ciekawe czy zrobi tak na obrazie Mahometa”. „Żenada” – napisał Adam Gogolewski.

 

Przypomnijmy, że na kwestię obrazy uczuć religijnych zwracał uwagę dr Bartosz Lewandowski z Instytutu Ordo Iuris. W rozmowie z PCh24.pl podkreślił, że obecne prawo daje mechanizm ochrony przed bluźnierstwami. „Chciałbym zwrócić uwagę na możliwość częstszego korzystania przez osoby wierzące z przyznanych nam w prawie instrumentów, na przykład w ramach powództwa cywilnego. Takie postępowanie można wszcząć w przypadkach, gdy ktoś naruszy autonomię jednostki w zakresie wyznawania wiary i przywiązania do istotnych wartości” – powiedział dr Lewandowski.

 

 

Źródło: wprost.pl, Facebook.com, PCh24.pl

WMa


DATA: 2019-09-25 23:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"W wywiadach przyznawał, że jest ateistą i utożsamia się z satanizmem." Bardzo ciekawa konstrukcja - ateista i satanista naraz. Mogę poprosić o źródło tej rewelacji, gdyż to twierdzenie jest samo w sobie sprzeczne. Mnie się wydawało, że AD jest ateistą, a elementy satanistyczne to tylko kreacja artystyczna.
9 miesięcy temu / Szach
 
To nie jest szatanista jemu się tylko tak wydaje.Ci co służą złemu to.inteligenci a on się pogubił biedny .
9 miesięcy temu / Roman_
 
Pozwać do sądu za obrażanie wiary katolickiej i uczuć religijnych pozew cywilny
9 miesięcy temu / Jan
 
Dlaczego nie protestujemy? Koleś robi koncerty po całej Polsce w tym momencie, a we Wrocku byłem tylko ja przed wejściem do klubu z tymi bluźniercami! Dziś są w Poznaniu!
9 miesięcy temu / stwi
 
Mam nadzieję, że się nawróci. Każdego kto błądzi szkoda. Tacy ludzie nie zdają sobie sprawy z cierpienia "bezkresnego" w pikle. Myślą, że im gorszy na ziemi, tym lepsze "stanowisko" w pikle. Przecież szatan to anty miłość, anty prawda, odwrotność wszystkiego co od Pana Boga. Im gorszy tu, tym większe cierpienie w pikle. "Matko" przepraszamy, że mamy takich ludzi na świecie.
9 miesięcy temu / AbcD
 
a ty o kim piszesz??
9 miesięcy temu / @Ryś
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.