DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

XXIX Niedziela zwykła
Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

Adam Bujak wyprosił fotografa „GW”, który zakłócał modlitwę. „Wyborcza” reaguje

Adam Bujak wyprosił fotografa „GW”, który zakłócał modlitwę. „Wyborcza” reaguje
Adam Bujak Fot. Anatol Chomicz/FORUM

Fotograf „Gazety Wyborczej” wziął udział w nabożeństwie Arcybractwa Męki Pańskiej w Krakowie. Mężczyzna przeszkadzał w modlitwie, dlatego został wyproszony z kościoła. Redakcja „GW” obarcza winą Adama Bujaka, organizatora wydarzenia i oskarża o nierówne traktowanie.

 

Podczas piątkowego nabożeństwa Arcybractwa Męki Pańskiej w bazylice Franciszkanów w Krakowie doszło do niecodziennej sytuacji. W wydarzeniu wziął udział fotograf „Gazety Wyborczej”, który rejestrował przebieg modlitwy. Niestety jego zachowanie pozostawiało wiele do życzenia, a praca fotografa „GW” zakłócała kontemplacyjny charakter nabożeństwa. Uwagę pracownikowi „Wyborczej” zwrócił Adam Bujak, krakowski fotografik, przełożony bractwa, który poprosił go o wyjście z kościoła.

 

„Wyskakiwał nagle zza ołtarza, żeby zrobić zdjęcie, blokował przejście podczas naszej procesji, prawie, że wpadał na nas, aby wykonać zbliżenie naszych twarzy. W takim nastroju uniemożliwiał nam zatopić się w atmosferze zadumy i modlitwy, a przecież po to właśnie spotkaliśmy się w piątek w kościele. Podszedłem do tego człowieka, zapytałem kim jest i czemu nam przeszkadza” – mówi Adam Bujak w rozmowie z portalem bialykruk.pl.

 

„Po tym dziennikarz GW się wściekł i zaczął wrzeszczeć, że on jest z Wyborczej i ma prawo tutaj być, że ma pozwolenie z kurii. Poprosiłem go więc, aby mi to pozwolenie pokazał. Zaczerwienił się nagle i stwierdził, że takiego pozwolenia to on nie ma, ale że i tak nie wyjdzie” – relacjonuje zdarzenie główny organizator nabożeństwa.

 

Portal bialykruk.pl zwraca uwagę, że sprawę opisała również „Gazeta Wyborcza”, która miała zmanipulować relację z niecodziennej sytuacji w kościele. „GW” sugeruje, że ich fotograf miał prawo robić zdjęcia podczas nabożeństwa, a także, że był bardzo spokojny i grzecznie wyszedł z kościoła, aby „nie zakłócać przebiegu uroczystości religijnej”. „Takie stwierdzenie jest po prostu śmieszne” – komentuje Adam Bujak. Dodaje, że fotograf „Wyborczej” wyszedł z nabożeństwa dopiero w chwili, gdy uczestnicy modlitwy byli bardzo zdenerwowani i poirytowani jego zachowaniem.

 

W swoim artykule na temat całego zajścia, redakcja „Gazety Wyborczej” oskarża organizatorów nabożeństwa o nierówne traktowanie. Zwraca uwagę, że podczas tego typu wydarzeń rzekomo ma miejsce selekcja i niektórzy dziennikarze nie są na nie celowo wpuszczani.

 

 

Źrdło: bialykruk.pl

WMa

 


DATA: 2019-04-16 15:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

GW to V Kolumna wrogów chrześcijańskiej polskości - obcego pochodzenia, popierana przez pro esbecką opozycję i artystów z sowieckim poczuciem humoru.
6 miesięcy temu / Gerard
 
Po raz kolejny jasno trzeba powiedzieć, że dziennikarze nie mają nic do szukania wśród Modlących się, jest ewidentne zakłócanie porządku i prywatności. Fotografie Komunikujących Wiernych są dla mnie po prostu profanacją i tyle. Kto powiedział, że reporter ma prawo włazić z butami do Kościoła?! Do nawy głównej ma wstęp tylko ochrzczony Katolik, i tylko za porozumieniem Ks.Proboszcza można wyznaczyć osobę do wykonania zdjęć! Jak można tolerować w Kościele bezbożnika i to do tego szukającego sensacji by ośmieszać potem naszą Wiarę?!Jak widzę podczas Mszy Św. te jeżdżące kamery na wysięgnikach, i biegających wszędzie! kamerzystów to po prostu przyprawia o mdłości. Co tu dokumentować, co tu reportażyć, Msza Św, Najświętsza Ofiara jest miejscem duchowego spotkania z Bogiem - co chcecie tam sfotorgrafować? - to zawsze wychodzi sztucznie i żałośnie, chyba że Pan Bóg się im ekstra zmaterializuje, by mogli sobie fotkę strzelić. Tak Świat narzuca nam swoje dzikie prawa!!!
6 miesięcy temu / Andrzej BR
 
to samo w Częstochowie robione notorycznie ,plus maszerujące wycieczki jakoś nie przeszkadza ,dlaczego? czyżby z powodu kasy
6 miesięcy temu / hm?
 
A niech sie Gejeta Aborcza puknie w głowę i pomyśli nie o traktowaniu a zachowaniu. Może takie zachowanie fotografa jest dopuszczalne np. na wybiegach dla modelek, tzw. ściankach itp ale nie w miejscu, gdzie obowiązuje inny sposób zachowania. No cóż najczęściej zachowanie wynika z wychowania....
6 miesięcy temu / west
 
Czego żądać od wrogów?.......
6 miesięcy temu / opty
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.