DZIŚ JEST:   24   KWIETNIA   2019 r.

Oktawa Wielkanocy
Św. Jerzego
Bł. Mariana z Ratyzbony
 
 
 
 

Adam Bujak wyprosił fotografa „GW”, który zakłócał modlitwę. „Wyborcza” reaguje

Adam Bujak wyprosił fotografa „GW”, który zakłócał modlitwę. „Wyborcza” reaguje
Adam Bujak Fot. Anatol Chomicz/FORUM

Fotograf „Gazety Wyborczej” wziął udział w nabożeństwie Arcybractwa Męki Pańskiej w Krakowie. Mężczyzna przeszkadzał w modlitwie, dlatego został wyproszony z kościoła. Redakcja „GW” obarcza winą Adama Bujaka, organizatora wydarzenia i oskarża o nierówne traktowanie.

 

Podczas piątkowego nabożeństwa Arcybractwa Męki Pańskiej w bazylice Franciszkanów w Krakowie doszło do niecodziennej sytuacji. W wydarzeniu wziął udział fotograf „Gazety Wyborczej”, który rejestrował przebieg modlitwy. Niestety jego zachowanie pozostawiało wiele do życzenia, a praca fotografa „GW” zakłócała kontemplacyjny charakter nabożeństwa. Uwagę pracownikowi „Wyborczej” zwrócił Adam Bujak, krakowski fotografik, przełożony bractwa, który poprosił go o wyjście z kościoła.

 

„Wyskakiwał nagle zza ołtarza, żeby zrobić zdjęcie, blokował przejście podczas naszej procesji, prawie, że wpadał na nas, aby wykonać zbliżenie naszych twarzy. W takim nastroju uniemożliwiał nam zatopić się w atmosferze zadumy i modlitwy, a przecież po to właśnie spotkaliśmy się w piątek w kościele. Podszedłem do tego człowieka, zapytałem kim jest i czemu nam przeszkadza” – mówi Adam Bujak w rozmowie z portalem bialykruk.pl.

 

„Po tym dziennikarz GW się wściekł i zaczął wrzeszczeć, że on jest z Wyborczej i ma prawo tutaj być, że ma pozwolenie z kurii. Poprosiłem go więc, aby mi to pozwolenie pokazał. Zaczerwienił się nagle i stwierdził, że takiego pozwolenia to on nie ma, ale że i tak nie wyjdzie” – relacjonuje zdarzenie główny organizator nabożeństwa.

 

Portal bialykruk.pl zwraca uwagę, że sprawę opisała również „Gazeta Wyborcza”, która miała zmanipulować relację z niecodziennej sytuacji w kościele. „GW” sugeruje, że ich fotograf miał prawo robić zdjęcia podczas nabożeństwa, a także, że był bardzo spokojny i grzecznie wyszedł z kościoła, aby „nie zakłócać przebiegu uroczystości religijnej”. „Takie stwierdzenie jest po prostu śmieszne” – komentuje Adam Bujak. Dodaje, że fotograf „Wyborczej” wyszedł z nabożeństwa dopiero w chwili, gdy uczestnicy modlitwy byli bardzo zdenerwowani i poirytowani jego zachowaniem.

 

W swoim artykule na temat całego zajścia, redakcja „Gazety Wyborczej” oskarża organizatorów nabożeństwa o nierówne traktowanie. Zwraca uwagę, że podczas tego typu wydarzeń rzekomo ma miejsce selekcja i niektórzy dziennikarze nie są na nie celowo wpuszczani.

 

 

Źrdło: bialykruk.pl

WMa

 


DATA: 2019-04-16 15:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

GW to V Kolumna wrogów chrześcijańskiej polskości - obcego pochodzenia, popierana przez pro esbecką opozycję i artystów z sowieckim poczuciem humoru.
7 dni temu / Gerard
 
Po raz kolejny jasno trzeba powiedzieć, że dziennikarze nie mają nic do szukania wśród Modlących się, jest ewidentne zakłócanie porządku i prywatności. Fotografie Komunikujących Wiernych są dla mnie po prostu profanacją i tyle. Kto powiedział, że reporter ma prawo włazić z butami do Kościoła?! Do nawy głównej ma wstęp tylko ochrzczony Katolik, i tylko za porozumieniem Ks.Proboszcza można wyznaczyć osobę do wykonania zdjęć! Jak można tolerować w Kościele bezbożnika i to do tego szukającego sensacji by ośmieszać potem naszą Wiarę?!Jak widzę podczas Mszy Św. te jeżdżące kamery na wysięgnikach, i biegających wszędzie! kamerzystów to po prostu przyprawia o mdłości. Co tu dokumentować, co tu reportażyć, Msza Św, Najświętsza Ofiara jest miejscem duchowego spotkania z Bogiem - co chcecie tam sfotorgrafować? - to zawsze wychodzi sztucznie i żałośnie, chyba że Pan Bóg się im ekstra zmaterializuje, by mogli sobie fotkę strzelić. Tak Świat narzuca nam swoje dzikie prawa!!!
8 dni temu / Andrzej BR
 
to samo w Częstochowie robione notorycznie ,plus maszerujące wycieczki jakoś nie przeszkadza ,dlaczego? czyżby z powodu kasy
8 dni temu / hm?
 
A niech sie Gejeta Aborcza puknie w głowę i pomyśli nie o traktowaniu a zachowaniu. Może takie zachowanie fotografa jest dopuszczalne np. na wybiegach dla modelek, tzw. ściankach itp ale nie w miejscu, gdzie obowiązuje inny sposób zachowania. No cóż najczęściej zachowanie wynika z wychowania....
8 dni temu / west
 
Czego żądać od wrogów?.......
8 dni temu / opty
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "67584"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.