DZIŚ JEST:   24   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
 
 
 
 

Adam Bodnar musi odejść! Ponad 17 tys. podpisów pod petycją o odwołanie RPO

Adam Bodnar musi odejść! Ponad 17 tys. podpisów pod petycją o odwołanie RPO
fot. Bartosz Frydrych/FORUM

Instytut Ordo Iuris przygotował, skierowaną do najważniejszych osób w państwie, petycję w sprawie odwołania Rzecznika Praw Obywatelskich. Prawnicy przypominają zaangażowanie Bodnara po stronie środowisk LGTB, a także zarzucają mu stronniczość i działalność przeciwko chronionej konstytucyjnie tożsamości małżeństwa. Petycję podpisało już ponad 17 tys. internautów.


„To nie pierwszy raz, gdy Adam Bodnar sprzeniewierza się złożonemu ślubowaniu. W ciągu jednego roku urzędowania wielokrotnie dał się poznać jako stronniczy urzędnik stawiający ideologiczne postulaty grup LGBT ponad konstytucyjnymi gwarancjami naszych praw. Chociaż zgodnie z prawem powinien bronić wolności gospodarczej, wolności sumienia, słowa, myśli i wolności badań naukowych, w kolejnych sytuacjach angażuje autorytet swojego urzędu, by je ograniczać. Niezmiennie występuje też przeciwko tożsamości małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny” – czytamy w petycji przygotowanej przez Ordo Iuris.


Autorzy petycji zwracają uwagę, że to właśnie Adam Bodnar podjął interwencję przeciwko Urzędom Stanu Cywilnego, które nie chciały ułatwiać zawierania sprzecznych z porządkiem konstytucyjnym związków jednopłciowych. Prawnicy przypominają również, że wbrew orzeczeniu sądu cywilnego, RPO wsparł organizację LGBT atakującą naukową renomę i wolność prowadzenia badań naukowych przez amerykańskiego psychologa dr. Paula Camerona, który odważył się zbadać i opisać konsekwencje praktykowania zachowań homoseksualnych.


„Wszystkie te działania dowodzą, że stronnicze zaangażowanie Rzecznika na rzecz ideologii LGBT prowadzi do naruszenia konstytucyjnych wolności i praw zwykłych ludzi. Dlatego zwracamy się o zdecydowaną reakcję do Sejmu i Senatu RP, uprawnionych do odwołania Rzecznika sprzeniewierzającego się złożonemu ślubowaniu i godności urzędu. Polacy potrzebują Rzecznika Praw Obywatelskich, który nie będzie żołnierzem radykalnych ideologii, ale obrońcą praw wszystkich obywateli.” – czytamy w petycji dostępnej na www.maszwplyw.pl.

 

 

luk

 

 


DATA: 2016-08-14 19:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Funkcja przrosla,poprawnosc polityczna wzila gore.Odwolacnatychmiast przerywajac szkodzenie Polsce.Funkcja odpowiednia sekretarz gminy i to nadto.
ponad 3 lata temu / Jhon
 
Najwyższa pora odesłać tego niekompetentnego "prawnika" do archiwum historii.
ponad 3 lata temu / NEMO 37
 
Gdzie można się podpisać?
ponad 3 lata temu / BB
 
Czy te,17 tysięcy przeciwników obecnego Rzecznika Praw Obywatelskich rozumieją prawa człowieka do wolnego decydowaniu o swoich poglądach oraz prawa do ich publicznego ujawniania,czy raczej działają w zasadzie wg teorii psychologii tłumu?Że te prawa ma im zagwarantować państwo.Państwo ma stanąć w ich obronie przed niezrozumieniem przez innych ludzi. Nastała,właśnie obecnie niemądra tendencja do negowania wszystkiego co było za czasów byłych rządów PO i PSL. Jest to naśladownictwo ustroju panującego w okresie początków władz bolszewickich w Rosji,gdy nierozsądnie zniszczono dorobek poprzedników,w jakimś szaleństwie.Działała wtedy psychologia tłumu,który uwierzył głoszonym dogmatom,że nowy ustrój niesie im dobrobyt,gdy zniszczą od podstaw,to co było.
ponad 4 lata temu / NN
 
Jeżeli ten kodomicki Roland Freisler poleci, będzie to jeden ze szczęśliwszych dni dla ludzkości, przynajmniej tej części na terenie Polski.
ponad 4 lata temu / Tiberias
 
Zgadzam się też podpisze
ponad 4 lata temu / Xoxo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.