DZIŚ JEST:   01   KWIETNIA   2020 r.

Św. Hugona, biskupa
 
 
 
 

Adam Bodnar kontra samorządy wolne od ideologii LGBT. Rzecznik powołuje się na „prawo europejskie”

Adam Bodnar kontra samorządy wolne od ideologii LGBT. Rzecznik powołuje się na „prawo europejskie”
Adam Bodnar. FOT.:Grazyna Myslinska/FORUM

W odpowiedzi na coraz bardziej agresywne działania, profanacje katolickich świętości i wysuwanie absurdalnych żądań przez aktywistów tworzących polityczny program w oparciu o wykoślawioną seksualność wiele polskich samorządów podjęło uchwały sprzeciwiające się ideologicznym dążeniom radykałów spod znaku LGBT. Tego typu uchwały podjęte przez reprezentantów obywateli nie podobają się Rzecznikowi Praw Obywatelskich. Do grona zastrzeżeń dodał właśnie argument, który z pewnością mocno zadziała na każdego człowieka cierpiącego na kompleks niższości względem Zachodu: prawo europejskie.


Zdaniem Adama Bodnara samorządowe uchwały chroniące mieszkańców gmin, powiatów czy województw przed napastliwą ideologią LGBT oraz przypominające fundamentalną rolę rodziny w społeczeństwie stanowią naruszenie europejskich przepisów. Dlatego też RPO rozszerzył o tego typu argumentację pięć skarg złożonych w związku z uchwałami zabezpieczającymi przed realizacją postulatów „tęczowych” doktrynerów.


Rzecznik Bodnar uznał, że samorządowe uchwały naruszają Kartę Praw Podstawowych UE i Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej. „Ponadto RPO wniósł do sądów kilka nowych skarg – już nie tylko na uchwały rad gmin, ale także dwóch rad powiatów (tarnowskiego i ryckiego) oraz sejmiku województwa (lubelskiego)” – czytamy na stronie Rzecznika Praw Obywatelskich.


Dlaczego? „Naruszają bowiem prawo do poszanowania życia prywatnego i rodzinnego, wolności wypowiedzi oraz zakazu dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową” – twierdzi serwis RPO w tekście stanowiącym swoisty manifest ideologiczny będący najwyraźniej elementem walki o przywileje dla aktywistów ruchu LGBT. Wszak w polskim prawie, które jest nadrzędne wobec przepisów unijnych, nie istnieje (absurdalne skądinąd) pojęcie „orientacji seksualnej”, zaś związku dwóch panów lub dwóch pań nie można – w myśl polskiego prawa oraz zdrowego rozsądku – nazywać „rodziną”. A chyba Rzecznik Praw Obywatelskich nie zamierza podważać polskiej Kon-sty-tuc-ji?


Dalej w tekście na rpo.gov.pl czytamy, że uchwały samorządów „zniechęcają obywateli UE – którzy np. identyfikują się jako osoby LGBT – do przebywania na terenach, gdzie takie uchwały obowiązują”. Doprawdy trudno dociec, dlaczego państwowy urzędnik, jakim jest Rzecznik Praw Obywatelskich, zajmuje się tym, że ktoś jest zniechęcony do przebywania gdzieś... Wszak nie interweniował w obronie konserwatystów zniechęcanych do przebywania w Warszawie, która uchwaliła „Kartę LGBT+”. Co więcej, Adam Bodnar nie walczył w interesie osób kochających miasto Kraków, których doniesienia o smogu zniechęcały do odwiedzania Grodu Kraka. A przecież wystarczyłoby zakazać mówienia o stanie powietrza, by poprawić ludziom humory, tak jak teraz Rzecznik zabiega o zwalczenie uchwał podających do publicznej wiadomości prawdę o zagrożeniach płynących z homoseksualnej ideologii, co z pewnością nie jest na rękę aktywistom.


W końcu Rzecznik zasugerował, by sądy rozpatrujące skargi skierowały się do TSUE i zadały pytanie o to „czy prawo europejskie pozwala samorządowi państwa członkowskiego na przyjmowanie uchwały deklarującej wolność od ideologii LGBT”?


Potencjalna odpowiedź europejskiego Trybunału będzie najprawdopodobniej zgodna z oczekiwaniami Adama Bodnara. Może więc czas uniezależnić się od opinii ponadnarodowych instytucji, na które Polacy mają niewielki wpływ?

 

Źródło: wPolityce.pl / rpo.gov.pl
MWł

 

 


DATA: 2020-03-12 08:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zlikwidować to stanowisko, po co płacić na niego i na to podatki!
19 dni temu / PIK
 
Komuch.
20 dni temu / Stan
 
Ten człowiek jest strasznie zagubiony , broniąc zła i brnąc w to zło ma pewnie przekonanie że czyni słusznie .Uwikłany w taką matnie ma niewielkie szanse się otrząsnąć ale życzę mu aby przejrzał na oczy .
20 dni temu / Leszek
 
kiedy konczy sie kadencja tego pana?
20 dni temu / rrr
 
Kocmołuch prawniczy popierający zboczenia i degeneratów.
20 dni temu / DNA
 
Dlaczego Słowacja mogła zablokować konwencje stambulską a Polska nie. Niby tacy katolicy jesteśmy.?
20 dni temu / Katolik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.