DZIŚ JEST:   06   CZERWCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
 
 
 
 

Adam Bodnar – Rzecznik Rewolucji

Adam Bodnar – Rzecznik Rewolucji
fot. Bartosz Frydrych/FORUM

Wybór Adama Bodnara na urząd Rzecznika Praw Obywatelskich grozi upolitycznieniem tej instytucji przez osobę o poglądach skrajnie lewicowych. Co więcej, w osobie Bodnara można upatrywać strażnika rewolucyjnych zmian zaprowadzonych przez upadające rządy PO-PSL.


Parafrazując słowa komunistycznego genseka Gomułki, przypatrując się wyborowi Adama Bodnara na Rzecznika Praw Obywatelski można śmiało rzec: raz dokonanych rewolucyjnych zmian nie cofniemy nigdy! Nie po to skręcająca z każdym dniem w lewo PO dawała posłuch lewackim podszeptom, stając się w końcu forpocztą obyczajowej rewolucji, by jej zdobycze mogły zostać zaprzepaszczone przez kolejny parlament, którego większość może chcieć odrzucenia lewackich zmian. Pigułka „dzień po”, in vitro, finansowanie bluźnierczych przedsięwzięć pseudoartystycznych, ustawa o tzw. uzgadnianiu płci – to tylko wierzchołek góry lodowej. Wsłuchując się w to, co od dłuższego czasu głosi Adam Bodnar, można odnieść wrażenie, iż jego powołanie na urząd RPO ma stanowić próbę zabezpieczenia dokonanego wyłomu.


Adam Bodnar zdobywał wykształcenie m.in. na węgierskiej uczelni założonej przez Georga Sorosa, amerykańskiego filantropa wspierającego homo-lobby. Współpracował też z Robertem Biedroniem, Wandą Nowicką i pomagał Alicji Tysiąc, której sąd odmówił prawa do aborcji. Lista przyjaciół oraz mentorów wiceprezesa zarządu Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka jest jednak dłuższa i może budzić niepokój.

Nowy Rzecznik Praw Obywatelskich współpracował m.in. z Rafałem Pankowskim, lewackim politologiem działającym w Stowarzyszeniu „Nigdy Więcej”, które zajmuje się tropieniem wyimaginowanego faszyzmu w niemal wszystkich działaniach polskiej prawicy. W trakcie studiów wpływ na Bodnara mieli profesorowie otwarcie popierający lewicową ideologię i uznający konieczność wprowadzenia małżeństw homoseksualnych.


Gdy Lech Kaczyński jako prezydent Warszawy zakazał organizacji sodomickiego wiecu, zwanego paradą równości, Helsińska Fundacja Praw Człowieka mocno zaangażowała się w skarżenie tej decyzji przed Trybunałem w Strasbugu. Wtedy właśnie Bodnar współpracował m.in. z Robertem Biedroniem, czołowym polskojęzycznym działaczem LGBT. Bez wątpienia to wpływ Bodnara sprawił, że mająca długą tradycję Helsińska Fundacja Praw Człowieka skręciła jeszcze mocniej w lewo.


Wybrany na Rzecznika Praw Obywatelskich prawnik jest też gorącym zwolennikiem tak zwanego prawa do aborcji. Oprócz głośnej sprawy Alicji Tysiąc działacz Helsińskiej Fundacji osobiście pomagał innym osobom chcącym usunąć ciążę. Niekiedy nawet sam pojawiał się w sądzie.


W 2011 roku otrzymał Nagrodę Tolerancji. Takie wyróżnienie przyznały mu organizacje LGBT – Lambda Warszawa oraz Kampania Przeciwko Homofobii. Zasługą Bodnara była też dzielna walka z poznańskimi politykami PiSu, którzy zrównali homoseksualizm z pedofilią, nekrofilią i zoofilią.  


Oprócz lewackich organizacji pozarządowych Bodnar współpracował z Wandą Nowicką. Sam przyznaje, że głosował na tę orędowniczkę przemysłu aborcyjnego w wyborach 2011 roku. Dziś wicemarszałek sejmu, niegdyś z Ruchu Palikota, wypowiada się o nim w ciepłych słowach. Adam Bodnar napisał rozdział do raportu zatytułowanego „Prawa reprodukcyjne w Polsce”, pod redakcją Nowickiej właśnie. Twierdził tam, że odmowa usunięcia dziecka Alicji Tysiąc mogła być złamaniem zakazu tortur (!), nieludzkiego lub poniżającego traktowania. Oczywiście nieludzkie traktowanie dotyczyć miało Tysiąc, a nie jej dziecka.


Zdając sobie sprawę z topniejących notowań partia Ewy Kopacz powołując Bodnara chce ustanowić swoistego „strażnika” lewackich zmian. Jeśli nowy parlament i rząd – prawdopodobnie o bardziej konserwatywnym obliczu – we współpracy z prezydentem Andrzejem Dudą zdecyduje się na rozpoczęcie procesu przewietrzenia Polski z lewacko-tęczowego zaczadzenia, może otrzymać klasyczny strzał za węgła, wystrzelony przez liberalnie usposobionego rzecznika.


Z pewnością znajdzie on swoje nagłośnienie w medialnym jazgocie, a wtedy brukselscy eurokraci będą już dobrze wiedzieć co robić.luk, MWł 


DATA: 2015-08-07 13:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Odwołać Bodnara bo do dymisji się nie poda - brak honoru i ambicji, to cecha wszystkich ludzi PO i PSL
ponad 2 lata temu / monika
 
Używa się zwrotów; lewica, prawica. - A tymczasem jest to jedna i ta sama obrzydliwa banda ludobójczych pasożytów rządząca totalnie Polską od 1945 roku!
ponad 3 lata temu / [email protected]
 
Bodnar,po wegiersku-bednarz,a Soros, wegier z pochodzenia,wiec sami swoi!
ponad 4 lata temu / Marci
 
zbedna instytucja nic ci nie pomoga
ponad 4 lata temu / weksel
 
Lech Kaczyński już nie jako prezydent Warszawy a Polski obchodził Chanukę w Pałacu Prezydenckim. Gdzie Konstytucja mówi, że judaizm jest wyznaniem urzędowym?
ponad 4 lata temu / JAWA
 
Kazimierz. A po co czytac trucizne? Jak sa masochisci tacy,jak ty,to prosze bardzo. Lewak musi czytac "objawione"mysli innego lewaka. A jesli biskup lub kaplan robia to w celach poznawczych lub by sie wyleczyc z lewactwa,to prosze bardzo. A wielu ludzi tutaj po prostu nie chce sie truc jadem plynacym z Żydownika Powszechnego.
ponad 4 lata temu / sbu
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.