DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Byłam chora i ostatnio otworzyłam sobie telewizję z przekazem Mszy św. gdzieś z Polski. Celowo nie wymieniam miejscowości. Po pierwsze ksiądz 'zapomniał" się przeżegnać na początku mszy św. No cóż, kamery i trema, że to leci na cały świat. Ale jak zobaczyłam przepotężne fotelisko tyłem do tabernakulum, które je zresztą całkowicie zasłaniało, nie wytrzymałam. Wyłączyłam telewizor! To profanacja ofiary składanej Panu Bogu!
ponad 1 rok temu / Mela
 
Kościół właśnie ogłosił Program duszpasterski na na lata 2019-2022 z hasłem "Eucharystia daje życie". Omówienie programu znajduje się na stronie KEP i nie używa się w tekście w ogóle słowa Msza święta, lecz ciągle 'Eucharystia'. Poza tym tematem drugiego roku programu ma być hasło: "Zgromadzeni na świętej wieczerzy", a biskup Skworc wyjaśnił, że "Chodzi o to, abyśmy coraz bardziej zapraszali wiernych do świadomego udziału w tajemnicy Wieczernika..." --- Odnoszę wrażenie że nie tylko nie używa się już słów Msza święta, ale w ogóle nie mówi też że Msza święta to Ofiara Krzyżowa, a koncentruje się wyłącznie na ostatniej wieczerzy.
ponad 1 rok temu / tradycja
 
Teraz wierni na Mszy Św. mają przed oczyma nie tylko zwróconych do nich twarzą kapłanów ale grono szafarzy - taka to rozbudowana koncelebra.
ponad 1 rok temu / ewa..
 
Czy nie czas najwyższy powrócić do KAZANIA zamiast "liturgię słowa" , MSZY a nie "celebracja eucharystyczna"
ponad 1 rok temu / Karol
 
@pan Marek: Proste to byłoby gdyby w każdym mieście była możliwość uczestnictwa w prawdziwie katolickiej Mszy Św. Niestety tak nie jest. Stalowa Wola: raz na miesiąc.
ponad 1 rok temu / do: panMarek
 
To jest logiczne." Co do samej Mszy trydenckiej, byłam raz u Lefebrystów. Wierni straszliwie kaleczyli tam łacinę wymowa: "kłi wenit", "benediczit". Wypada nauczyć się języka, a potem go używać, bo inaczej jest to ośmieszanie się. Czy msza trydencka najpiękniejsza jest? Nie wiem, mnie się najbardziej podobały polskie stare pieśni. Oraz kazanie, bo nie było poprawne w duchu Franciszka.
ponad 1 rok temu / MT
 
"Kapłan, który , coram Deo et Ecclesia , podejmuje decyzję składania Panu Bogu Ofiary Mszy Świętej wyłącznie w tradycyjnym rycie rzymskim, podejmuje decyzję katolicką. Wierny, który , coram Deo et Ecclesia , podejmuje decyzję brania udziału w Ofierze Mszy Świętej wyłącznie w tradycyjnym rycie rzymskim, podejmuje decyzję katolicką." "Wrogiem wiary katolickiej jest diabeł. Uruchamia on różne czynniki, aby wiarę katolicką odkształcić, zniszczyć, wyrugować. Przejawem wrogości jest między innymi odmówienie racji tym, którzy wiarę katolicką wyznają w całej jej czystości i integralności. Każdy, kto w czasach zamętu powszechnego już wydobył się z błędów podających się za wiarę katolicką i przyjął niezmutowaną autentyczną wiarę katolicką w całej jej czystości i integralności, może i powinien ze spokojem serca zastosować trzy rady praktyczne: 1 Nie dać się wpędzić w poczucie winy, 2 Nie tłumaczyć się, 3 Wytrwać." Za verbumcatholicum i sacerdoshyacinthus
ponad 1 rok temu / Leaf427
 
Dobrze że wprowadza zmiany, ale powinni to robić wszyscy. Rozumiem, że nie od razu wszystko, ale powoli wracać do tradycji, także do liturgii po łacinie, przyzwyczajając ludzi do zmian. Ale niestety wielu jest już tylko urzędnikami nie kapłanami, nie sługami Pana Jezusa, tylko leserami, aby szybko odprawić mszę i urwać się z plebani zwłaszcza w miastach. Zapominają w jakim celu poszli na kapłana. Inna sprawa, że ludzie im nie pomagają, chcieliby, żeby plebania była otwarta cały czas a najlepiej, żeby tam młodzież mogła się realizować. Niestety ksiądz powinien mieć swój czas na modlitwy, w którym nie będzie zajmować się niańczeniem, młodzieży i dzieci. Zresztą dzisiaj poskracano te modlitwy niejednokrotnie o 1/4. I jak on ma modlić się do Ducha św. o łaski dla swoich parafian? Teraz w seminariach nauczają kleryków psychologii zamiast mówić o wielkiej roli łaski Bożej i modlitwie.
ponad 1 rok temu / ot co
 
pan Marek- tyle, że nie w każdym mieście jest spawowana msza św trydencka
ponad 1 rok temu / tlka
 
@Leaf24 i reszta. Jasne, SWII też nie zakazał Mszy a zniknęła właściwie do 2007 roku. Bajki. Jak pójdzie uderzenie we Mszę to na nią nie pójdziesz, bo jej nie będzie. Jeszcze raz, żeby sobie wszyscy to dobrze uzmysłowili. Zdecydowana większość kapłanów bedzie posłuszna biskupowi. Nie ma to znaczenia jak to się będzie nazywało. Już dziś są zakazy pod pozorem pozwolenia. Np. biskup w parafii x zezwala daje dekret kapłanowi na sprawowanie Mszy po staremu w niedzilę. Co de facto oznacza, że zakazuje w pozostałe dni, bo wszystko uregulowane jest w Summorum Pontificum. Formalnie nawet żadnej zgody biskupa nie trzeba i może być choćby i co dzień. Ale co zrobi kapłan który dostał dekret na Mszę w niedzielę? Jak myślisz? Poza Bractwem oczywiście bo tam sytuacja jest jasna.
ponad 1 rok temu / Sputnik
 
Dla księży ukształtowanych na soborze watykańskim II i nowej Mszy nie jest łatwo przejść do odprawiania Mszy łacińskiej. Po pierwsze jej nie znają i nie widzą potrzeby by do niej wracać, 2wymagałoby to wysiłku od księży, to jest nauki całkiem nowej celebracji, łaciny;3 Msza trydencka jest trudniejsza, jest więcej modlitw, a niektórzy księża wolą ekspresowe NOM-y, 4księża są zależni od proboszcza, biskupa który może jest negatywnie nastawiony na takie zmiany; 5 jest wiele nowo wybudowanych kościołów, w których nie ma tradycyjnego ołtarza, tylko stół i nie bardzo wiadomo jak tę Mszę odprawiać na stole. itp .
ponad 1 rok temu / tradycja
 
@Leaf427 Podziękowania za rzeczowe wsparcie, niech Ci to Dobry Bóg wynagrodzi.
ponad 1 rok temu / panMarek
 
@Sputnik Cuda w Legnicy i Sokółce były ponieważ źle obchodzono się z Ciałem Pańskim. Polecam: O. Benedykt Huculak, Cud w Legnicy i O. Benedykt Jacek Huculak, Cud w Sokółce. Watykan nie może zakazać Mszy Wszechczasów ponieważ była ona skodyfikowana po soborze trydenckim, który będąc soborem dogmatycznym zabronił zmiany sakramentów. Do rangi dogmatu podniósł to Św. papież Pius V bullą Quo primim tempore. Według bulli ten, kto zmieni mszał naraża się na gniew Boga i apostołów Piotra i Pawła. Każdy kapłan na mocy święceń może odprawiać Mszę Wszechczasów. Bez indultów!
ponad 1 rok temu / Leaf427
 
To rzeczywiście jest "OSWAJANIE" . Tylko dlaczego dajecie przykład EMERYTOWANEGO niemieckiego prezbitera ? W artykule nie powiedziano jednak o jaką CELEBRACJĘ chodzi ? Czyżby łączono fragmenty tego co starte z Nowym aby >Oswoić ze zmianą wiernych
ponad 1 rok temu / iskierka
 
@panMarek. Powiedzmy że za 2 lata Watykan wyda zakaz sprawowania Mszy po staremu. Gdzie wtedy pójdziesz żeby przyjąć komunię ? I nie mów mi że nie można zakazać. Może i nie, ale jak myślisz czy kapłani będą posłuszni biskupowi? Coś jest a może coś nie jest Mszą, ale na pewno podczas NOM odbywa się konsekracja. No chyba że nie wierzysz w cud w Legnicy.
ponad 1 rok temu / Sputnik
 
Może ks Börsch polecić lekturę z Vaticanum II
ponad 1 rok temu / Zen
 
Kolejna próba obrony nowej mszy, uczty, której obronić się nie da.
ponad 1 rok temu / Sal
 
LEKARSTWO: Prosty przepis na odrodzenie Kościoła w Polsce: należy chodzić tylko do tych Kościołów, gdzie jest odprawiana Msza św. trydencka i tylko tam hojnie i od serca dawać na tacę - a zaraz wróci rozum proboszczom w innych parafiach, jak nie będzie kasy, żeby zapłacić organiście i gosposi. Proste?
ponad 1 rok temu / panMarek
 
To rzeczywiście jest "OSWAJANIE" . Tylko dlaczego dajecie przykład EMERYTOWANEGO niemieckiego prezbitera ? W artykule nie powiedziano jednak o jaką CELEBRACJĘ chodzi ? Czyżby łączono fragmenty tego co starte z Nowym aby >Oswoić ze zmianą wiernych
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Zgadzam się z panem Stefanem, powrócić do Mszy Świętej Trydenckiej a nie tworzyć hybrydę ! NOM nigdy nie będzie godnie oddawał czci Bogu, tak jak robi to Msza Trydencka w której tajemnicą wiary jest Krew Pana Jezusa przelana za nas na Krzyżu a nie: Chrystus umarł, Chrystus zmartwychwstał, Chrystus powróci. Moim zdaniem to ślepa uliczka, i bardzo niebezpieczna.
ponad 1 rok temu / Tomasz B
 
Nie dajmy się zwieść zmianą pozycji Księdza lub języka na łacinę.NOM nadal pozostanie judeoprotestanckim obrządkiem a nie ofiarą Jezusa Chrystusa.Z wielu kościołów ołtarze zostały już wyrzucone,tabernakulum trzeba szukać.Otwarto szeroko drzwi dla liberalizmu, modernizmu i bałwochwalstwa.Słowo katolicyzm reglamentowane niczym woda na pustyni.I najbardziej perfidny zabieg na który wielu nie zwróciło uwagi - celebrant nie klęka po konsekracji a dopiero po okazaniu przez przewodniczącego hostii zgromadzeniu.
ponad 1 rok temu / stefan
 
Słowo - warto- jest tu nie na miejscu. To jest obowiązek który nigdy nie został zniesiony, nawet SWII to podtrzymał.
ponad 1 rok temu / Xyz
 
Pięknie!
ponad 1 rok temu / A.G.
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.