DZIŚ JEST:   07   SIERPNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Kajetana z Thieny
Bł. Edmunda Bojanowskiego
 
 
 
 

ABW zatrzymała czeczeńskiego uchodźcę. Mężczyzna miał walczyć w oddziałach ISIS

ABW zatrzymała czeczeńskiego uchodźcę. Mężczyzna miał walczyć w oddziałach ISIS

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała w Polsce czeczeńskiego uchodźcę, który jest obywatelem Federacji Rosyjskiej. Mężczyzna usłyszał zarzut udziału w obcej organizacji wojskowej, a także zarzut nielegalnego posiadania broni oraz amunicji. Z ustaleń śledczych ABW wynika, że Czeczen był bojownikiem Państwa Islamskiego i walczył w szeregach ISIS na terenie Syrii.


Zatrzymany przez ABW mężczyzna to Kyuri A. posiadający w Polsce status uchodźcy, będący obywatelem Federacji Rosyjskiej. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego we współpracy z Prokuraturą przeszukały miejsca, w których przebywał zatrzymany i znalazły broń oraz amunicję, najprawdopodobniej należące do mężczyzny. Zgodnie z Kodeksem Karnym obywatelowi Federacji Rosyjskiej grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności za zaangażowanie w obcą organizację wojskową oraz kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia za nielegalne posiadanie broni i amunicji. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu Kyuriego A.


Jak wynika z ustaleń śledczych ABW, mężczyzna podejmował zakazaną przez prawo międzynarodowe wojskową służbę najemną na rzecz obcego państwa. Wszystko wskazuje na to, że zatrzymany Czeczen przez dwa lata na terenie Syrii walczył w szeregach Państwa Islamskiego. W tym celu miał również przekroczyć granice Polski.


Śledztwo w sprawie prowadzi Departament Postępowań Karnych ABW.

 

 

Źródło: niezalezna.pl

WMa

DATA: 2017-03-31 22:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wszyscy walczący w szeregach ISIS nawet jeżeli twierdzą, że byli tylko informatykami czy księgowymi, powinni zostać oskarżeni o zbrodnię ludobójstwa! ISIS to nie jest zwyczajna formacja zbrojna ale ludobójcza, morduje wszystkich, którzy nie chcą do nich dołączyć, a kobiety i dzieci są sprzedawane na targach gdzie klęczą z łańcuchami na szyjach.
ponad 3 lata temu / ???
 
a ile mamay w polsce takich czeczenow uratowanych przed złymi rosjanami? lewaki zaczely ich sprowadzac
ponad 3 lata temu / ddd
 
Na złość ruskim dali ma status uchodźcy, a nie jest to jedyny taki, bo łącznie Polska dała taki status ok 200 tys. Czeczenów.
ponad 3 lata temu / Gość Janek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.