DZIŚ JEST:   15   GRUDNIA   2019 r.

III Niedziela Adwentu
Św. Maryna
Św. Marii od Krzyża di Rosa
 
 
 
 

ABW przez 6 lat inwigilowała Mariusza Błaszczaka. Próbowano „wkręcić” go w aferę ZUS

ABW przez 6 lat inwigilowała Mariusza Błaszczaka. Próbowano „wkręcić” go w aferę ZUS
Fot. Grazyna Myslinska / FORUM

„Wszystko wskazuje na wykorzystywanie przez rząd PO/PSL służb specjalne do walki z opozycją. Kuriozalne - oni dziś nas pouczają nt. praworządności!” - taką informację podał na Twitterze Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji.

 

- Było polecenie, by za wszelką cenę wmontować w sprawę Mariusza Błaszczaka. Dlatego robiono wszystko i wszystkimi możliwymi środkami, by ówczesny poseł w niej się pojawił – powiedział portalowi TVP.info anonimowy informator.

 

Jak podaje serwis „w 2008 roku Agencja wszczęła ogromne śledztwo dotyczące korupcji w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych” zainicjowane przez ówczesnego senatora PO - Jana Olecha ze Szczecina. Z przedstawionych informacji wynika, że parlamentarzysta ówczesnej partii rządzącej działał na zlecenie „miejscowego biznesmena”.

 

To jednak nie urzędnicy ZUS stanowili główny cel prowadzonych działań, ale właśnie Mariusz Błaszczak, którego próbowano „wmieszać w aferę”. - Wykorzystano wszystko, całą technikę, którą posiada Agencja, by tylko dopaść Błaszczaka - poinformował informator TVP.info.

 

„W roku 2007 Mariusz Błaszczak zlecił prywatnej firmie roboty melioracyjne na swojej posesji w Legionowie. Przedsiębiorstwo to wcześniej świadczyło też usługi dla ZUS, a Błaszczakowi polecił je Stanisław R., w 2008 roku prezes ZUS, później zatrzymany przez ABW pod zarzutem korupcji. Obecny minister - jak podano - zapłacił za roboty ponad dziewięć tysięcy złotych”, informuje TVP.info.

 

Zdaniem portalu wątek ten stanowił pretekst dla ABW do podjęcia działań mających na celu „wmontowanie” Błaszczaka w aferę ZUS. Służby rozpoczęły wówczas podsłuchiwanie rozmów telefonicznych polityka a także obserwowały jego dom. Próbowano także nakłonić podejrzanych i świadków w sprawie do składania fałszywych zeznań obciążających Mariusza Błaszczaka.

 

„Nielegalne działania wobec czołowego polityka PiS miały być prowadzone przez cztery lata, od 2007 do 2012 roku”, poinformowano.

 

Z informacji serwisu wynika, że „jesienią 2016 roku Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez prokuratorów i funkcjonariuszy ABW w związku z nielegalnymi działaniami wobec Mariusza Błaszczaka”. - Z uwagi na dobro śledztwa, zgodnie z dyspozycją prowadzącego sprawę prokuratora, nie mogę udzielić informacji - powiedział portalowi Michał Dziekański, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.


 

Źródło: rp.pl, tvp.info

TK


DATA: 2017-07-20 14:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

czy wyjaśniona już jest sprawa inwigilacji pana Stanisława Michalkiewicza i prawdziwej prawicy, a nie tej sztucznej, malowanej? kiedy pan Stanisław otrzyma info kto, kiedy, jak długo, z jakim efektem i z jakiego polecenia był "chroniony" przed złym? jak to załatwicie "dobra zmiano", to pochylę się nad losem biednego pana posła Błaszczaka; wcześniej raczej nie; jak jesteśmy równi względem prawa to bądźmy; aż do bólu;
ponad 2 lata temu / JARO
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.