DZIŚ JEST:   25   MAJA   2019 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Absurdy gender na niemieckim Uniwersytecie. Debaty nie odbędą się bez uczestnictwa kobiet

Absurdy gender na niemieckim Uniwersytecie. Debaty nie odbędą się bez uczestnictwa kobiet
fot. By Lukas Plewnia from Berlin, Deutschland (Stop Gender) [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons Read more: http://www.pch24.pl/tajemnice-gender--co-ukrywaja-przed-nami-eksperci-wprowadzajacy-szalencza-i

Parlament Studentów Uniwersytetu Humboldtów w Berlinie przyjął uchwałę, która zakazuje prowadzenia debat, jeżeli nie uczestniczą w nich kobiety. Co więcej: nie chodzi o prawdziwe kobiety, ale o „osoby, które mają żeńską autoidentyfikację”.

 

Można byłoby sądzić, że nawet ideologia genderyzmu musi mieć jakieś granice. Czy jest do pomyślenia, by na państwowym uniwersytecie dopuszczać debatę tylko wówczas, gdy na liście mówców jest jakaś kobieta? Brzmi to jak czysty absurd - ale w Berlinie nim nie jest. Parlament Studentów Uniwersytetu Humboldta w niemieckiej stolicy przyjął uchwałę, która zakazu „męskich” debat. Chodzi o program - jak nazywają go sami autorzy - „twardego kwotowania” parytetów płciowych - w dodatku w ujęciu gender, gdzie o płci decyduje nie biologia, ale... samowola jednostki. Zgodnie z uchwałą, na uniwersytecie debaty będą mogły toczyć się tylko wówczas, gdy będą w nich brać udział kobiety. Jeżeli debata trwa, ale nie chce już przemawiać żadna kobieta, trzeba ją zakończyć.

 

No właśnie – kobieta? Według berlińskich studentów chodzi nie o kobietę w sensie właściwym, ale o osobę, która jako kobieta się identyfikuje. To oznacza w praktyce, że jeżeli w debacie nie będzie brać udziału żadna kobieta, ale jeden z mężczyzn zgłosi się jako kobieta, rzecz będzie mogła być kontynuowana.

 

Co istotne, pomysł nie jest prowokacją, ale zgłoszony został zupełnie na poważnie. Tego typu „parytety” od dawna postulowane są przez skrajną, totalitarystyczną partię niemieckich Zielonych.

 

Jak komentuje na łamach „Berliner Zeitung” dziennikarz Gunnar Schupelius, uniwersytet, który ma służyć edukacji, staje się polem działania całkowicie odpornych na jakąkolwiek edukację zwolenników radykalnych ideologii.

 

Nie wiadomo jeszcze, czy uchwała studenckiego parlamentu jest zgodna z prawem. Ma to sprawdzić resort Senatu Berlina ds. nauki. Problem w tym, że urząd podlega skrajnie lewicowemu burmistrzowi miasta, Michaelowi Müllerowi z SPD – do gorsza, w rządzącej w Berlinie koalicji są Zieloni.

 

Decyzja w sprawie uchwały miała zapaść w połowie lipca, jednak najprawdopodobniej wciąż jest rozpatrywana. Co wskazuje tylko na to, że urzędnicy bynajmniej nie potraktowali jej jako oczywistego absurdu.

 

Źródło: bz-berlin.de

Pach


DATA: 2018-09-02 08:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A co z debatą bez udziału mężczyzn lub osób które się za mężczyzn uważają, a nimi nie są?
8 miesięcy temu / trooper
 
To dowód na to że kto odwraca się od Boga ten traci rozum a jego rozsądek staje wypchaną atrapą którą formalnie niby wszystko ma ale nie żyje.
8 miesięcy temu / Krzysiek
 
Może więc od samego początku nie chodziło wcale o żadne "parytety"?
8 miesięcy temu / sp
 
To tam była przyjmowana Gersdorf? Może tam przyjmą Gersdorf i Sroda?
8 miesięcy temu / Next
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "62516"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.