DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2021 r.

Niedziela Słowa Bożego
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Abp Wojda wyraził zgodę na zbieranie przy kościołach podpisów pod projektem „Stop LGBT”

Abp Wojda wyraził zgodę na zbieranie przy kościołach podpisów pod projektem „Stop LGBT”
Agencja Wschód / Forum

Abp Tadeusz Wojda, metropolita białostocki, oficjalnie zezwolił na zbieranie podpisów poparcia pod obywatelskim projektem ustawy „Stop LGBT”. Już w ostatnią niedzielę takie podpisy były zbierane przed kościołami archidiecezji.

 

Podczas obrad 386. Zebrania Plenarnego KEP, Przedstawiciele Fundacji Życie i Rodzina, Kaja Godek oraz Krzysztof Kasprzak, przedstawili Księżom Biskupom projekt zmian w Ustawie - Prawo o Zgromadzeniach. Jest to obywatelska inicjatywa ustawodawcza „Stop LGBT”, a jej celem jest wprowadzenie zakazu tzw. parad równości.

 

Oficjalną informację na temat decyzji metropolity białostockiego PCh24.pl otrzymało od rzecznika archidiecezji białostockiej.

 

„Fundacja Życie i Rodzina już rozpoczęła zbieranie podpisów w całej Polsce. Do prowadzenia tej akcji na terenie kościelnym potrzebne jest pozwolenie biskupa diecezjalnego. W związku z tym informuję, że Ksiądz Arcybiskupa Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki wyraził zgodę na zbieranie podpisów przez Fundację Życie i Rodzina na terenie parafii Archidiecezji Białostockiej”, czytamy w przesłanej nam z Kurii informacji, pod którą podpisał ks. dr Andrzej Dębski, Dyrektor Biura Prasowego Rzecznik Archidiecezji Białostockiej.

 

To nie pierwszy raz kiedy ks. abp Tadeusz Wojda sprzeciwił się szerzeniu ideologii LGBT. Po raz pierwszy oficjalnie przedstawił swoje stanowisko wobec propagandy homoseksualnej w liście do wiernych odczytanym we wszystkich kościołach archidiecezji białostockiej, przed tzw. pierwszym białostockim marszem równości (lipiec 2019).

 

„Na 20 lipca 2019 zaplanowany jest w Białymstoku marsz środowisk związanych z LGBT (lesbijek, gejów, biseksualistów i transwestytów). Jest to inicjatywa obca naszej podlaskiej ziemi i społeczności, która jest mocno zakorzeniona w Bogu, zatroskana o dobro własnego społeczeństwa, a zwłaszcza dzieci”, napisał w ówczesnym liście JE ks. abp. Tadeusz Wojda. Jednocześnie hierarcha apelował do wiernych, aby osoby LGBT traktowano „z szacunkiem i chrześcijańską miłością".

 

AB

 

 

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-09-22 14:52
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
30
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Gab Zawsze można się przejść do najbliższej kaplicy FSSPX. Tam księża zawsze głoszą pełną naukę katolicką i nazywają grzech po imieniu. Można też posłuchać ich kazań na youtubie, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Fsspx Polska. Są też katechezy - ostatnio w Warszawie była o dogmacie extra Ecclesiam nulla salus - poza Kościołem nie ma zbawienia.
4 miesiące temu / asosin
 
A Gądecki wręcz przeciwnie bo zakazał zbierania podpisów pod Stop LGBT w swojej diecezji.cyt."Po owocach ich poznacie"
4 miesiące temu / kolo
 
To nie przed KEP, synodem, Papieżem czy U.E. będą ODPOWIADAĆ Pasterze za zaniedbania i brak POUCZENIA wiernych ale przed samym Panem Bogiem. Apelowanie Biskupów o szacunek do drugiego człowieka wynika z przykazania Bożego. Jednakże każdy człowiek NIE MOŻE ŁAMAĆ PRAWA karnego we wspólnych przestrzeniach publicznych i EPATOWEAĆ publicznie swoją seksualnością, a tym bardziej WYWIERAĆ PRESJI na innych i czynić ROSZCZENIA polityczne i kulturowe. Naruszanie obowiązujących NORM MORALNYCH i etycznych w miejscach publicznych NIE JEST i NIE MOŻE być przyjmowane przez Katolików z SZACUNKIEM a tym bardziej z chrześcijańską miłością gdyż JEST TO DZIAŁANIE GORSZĄCE / grzeszne o czym poucza Słowo Boże. W sytuacji KRYZYSU i błędnie definiowanego ekumenizmu warto pamiętać , że protestanci różnych denominacji mają BARDZO POSTĘPOWE, HERETYCKIE ROZUMIENIE miłości chrześcijańskiej i NIE JEST TO miłość o której poucza SŁOWO BOŻE nasz Pan Jezus Chrystus.
4 miesiące temu / iskierka
 
Brawo!
4 miesiące temu / Brad
 
Zmiana szefa episkopatu pilnie potrzebna! Gądeckiego wymienić na Wojdę!
4 miesiące temu / Piotrek
 
Dziękuję po stokroć!!! Dobrze jest mieszkać na wschodzie :
4 miesiące temu / madmenda
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.