DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2021 r.

Niedziela Słowa Bożego
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Abp Wiednia akceptuje legalizację związków partnerskich osób tej samej płci?

Abp Wiednia akceptuje legalizację związków partnerskich osób tej samej płci?

Arcybiskup Wiednia, kard. Christoph Schönborn w rozmowie z brytyjskim magazynem katolickim „The Tablet”- broniąc unikalności małżeństwa między mężczyzną i kobietą - jednocześnie wyraził swoje poparcie dla legalizacji związków partnerskich osób tej samej płci. To sprzeczne z nauczaniem Magisterium Kościoła.


W rozmowie w brytyjskiej National Gallery hierarcha zaapelował o „szacunek" dla związków osób tej samej płci. Wg magazynu kardynał miał powiedzieć: - Mogą istnieć związki partnerskie tej samej płci, powinny one być respektowane, a nawet powinno im się zapewnić odpowiednią ochronę prawną. Nie można jednak tego typu związków mylić z małżeństwem. Zgodnie z definicją, małżeństwo to stabilny związek między mężczyzną a kobietą otwarty na nowe życie. Hierarcha miał mówić także, że „winno się szanować potrzeby ludzi żyjących w związkach partnerskich”.

 

To nie pierwsza przychylna dla homoseksualistów wypowiedź kardynała Schönborna. W 2010 roku hierarcha wzywał Kościół do uważnego przyjrzenia się kwestii „jakości związków homoseksualnych”.

 

Znacznie wcześniej, w 2006 roku niemieckojęzyczna katolicka agencja informacyjna poinformowała o tym, że w katedrze wiedeńskiej w dniu św. Walentego duchowni udzielili błogosławieństwa osobom ze związków partnerskich, w tym parom homoseksualnym.

 

W zeszłym roku, kardynał Schönborn usunął z diecezji konserwatywnego księdza, który nie zaakceptował kandydatury pederasty Floriana Stangla na członka Rady Parafialnej. Mężczyzna żył w zarejestrowanym związku partnerskim z innym pederastą. Purpurat spotkał się z homoseksualistą. Po osobistej rozmowie z nim, hierarcha przychylnie wypowiedział się na temat jego„pobożności, skromności i gotowości do zaangażowania w służbie dla Kościoła”.

 

Wcześniej, zanim kardynał zdecydował się na osobistą interwencję w sprawie Stangla, archidiecezja wiedeńska wydała oświadczenie, w którym poparła decyzję proboszcza i przypomniała nauczanie Magisterium Kościoła nt. homoseksualnych związków partnerskich. Tego typu związki zostały zdecydowanie potępione.

 

W 2003 r. Kongregacja Nauki Wiary kierowana przez kard. Josefa Ratzingera wydała za zgodą papieża Jana Pawła II oświadczenie, w którym stwierdzono m.in.: „Prawne uznanie związków homoseksualnych albo zrównanie ich z małżeństwem oznaczałoby nie tylko aprobatę zachowania wewnętrznie nieuporządkowanego i w konsekwencji uczynienie go modelem dla aktualnego społeczeństwa, ale też zagubienie podstawowych wartości, należących do wspólnego dziedzictwa ludzkości”. W dokumencie pt. „Uwagi dotyczące projektów legalizacji związków między osobami homoseksualnymi” czytamy, że ustawa uznająca takie związki byłaby „głęboko niesprawiedliwym prawem", które „przysłaniałoby niektóre fundamentalne wartości moralne i zdewaluowały instytucję małżeństwa”.

 

Komentarz kard. Schönborna jest zbliżony do wypowiedzi niektórych bardziej liberalnych duchownych, mających nadzieję na to, że nowy papież Franciszek zmieni podejście do kontrowersyjnych kwestii moralnych. Zjawisko osłabienia sprzeciwu wobec legalizacji skandalicznych związków widoczne jest m.in. w episkopacie amerykańskim. Abp Nowego Jorku tydzień temu apelował o to, aby obrona tradycyjnego małżeństwa nie ograniczyła się jedynie do atakowania homoseksualistów.

 

 

Źródło: LSN.com, AS.


DATA: 2013-04-15 14:13
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Boże, miej go w swojej opiece i mu przebacz, bo on nie wie co czyni! Kolejna zagubiona ofiara uległa podszeptom szatana. A najgorsze jest to, że nie tylko siebie wiedzie ku otchłani piekielnych, ale powierzone opiece pasterskiej owce!
ponad 7 lat temu / paprotka
 
Obłożyć anatemą i po temacie.Przecież to nie jest już katolicki biskup.
ponad 7 lat temu / cynik
 
Nowa religia? Nowy katechizm, nowa msza, nowy rachunek sumienia, nowe podejście do kontroli urodzeń, nowe synkretyczne podejście do innych religii. Bractwo Piusa X ma problem z modernistyczną hierarchią a ten kardynał nie. http://www.youtube.com/watch?v=67Lom28KSlg
ponad 7 lat temu / Kamil
 
no własnie, powinien w 24h po takich herezjach zostać odwołany.... a tu nic....
ponad 7 lat temu / Maciej
 
Michael Voris ostatnio przestrzegał przed wilkami, ale nie tych \'w owczej skórze\' tylko w \'szatach pasterskich\'. Viva Cristo Rey !
ponad 7 lat temu / voxclamantis
 
Kyrie Eleison! :(
ponad 7 lat temu / some1
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.