DZIŚ JEST:   26   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy
Św. Kosmy i Damiana
 
 
 
 

Abp Wacław Depo: jesteśmy świadkami antykultury, która za cel obrała sobie bestializację człowieka

Abp Wacław Depo: jesteśmy świadkami antykultury, która za cel obrała sobie bestializację człowieka
Abp Wacław Depo, Fot. Wojciech Barczynski / FORUM

Jesteśmy na co dzień świadkami antykultury, która poprzez tzw. marsze równości, bluźniercze sztuki i profanacje religijne – zwłaszcza Najświętszego Sakramentu, obrazów Matki Bożej i świętych – żywi się naszym cierpieniem i naszą zniewagą – mówił w czwartek podczas wieczornej Mszy Świętej na Jasnej Górze abp Wacław Depo.

 

Abp Depo podkreślił, że tylko wiara daje nam przyszłość i w związku z tym „chrześcijanie są ludźmi przyszłości”. Dodał, że „na co dzień jesteśmy świadkami antykultury żywiącej się cierpieniem i zniewagą wierzących”.

 

Dobrze to ujął jeden z polskich dziennikarzy, który w felietonie „Redukcja i rewolucja antykultury” ostrzega: polskie społeczeństwo będzie bezbronne wobec rewolucji antykultury, dopóki sobie nie uświadomi, że mamy do czynienia z celowym, zaplanowanym działaniem, dokładnie zaprogramowanym, tak jak rewolucja bolszewickiej odmiany, zaprogramowana przez jej twórców – powiedział duszpasterz.

 

Jak zaznaczył abp Depo głównym celem „antykultury” jest całkowite wyeliminowanie Pana Boga z przestrzeni publicznej, w związku z czym w Polsce w ostatnim czasie obserwujemy liczne bluźnierstwa i profanacje. Drugim zamiarem działań związanych z antykulturą jest „zniszczenie pojęcia osoby” i „zrównanie ludzi ze zwierzętami”. – A bestializacja człowieka, skłanianego przez popkulturę, poddaje się władzy najniższych instynktów, głównie seksualnego – mówił abp Depo.

 

I wreszcie antykultura chce zniszczyć naturę ludzką, która porządkuje świat, i która jest fundamentem cywilizacji. Desakralizacja, odczłowieczenie – oto cel owej rewolucji. Kolejne cele to zniszczenie pojęcia prawdy, odebranie ludziom łaski wielkiej sztuki oraz rozbicie tradycyjnej rodziny – wyliczał metropolita częstochowski, podkreślając, że „tylko wiara w Boga jest dla nas źródłem życia i trwałym fundamentem” zarówno życia ziemskiego, jak i wiecznego.

 

Źródło: Polskie Radio 24 / polskieradio24.pl

TK


DATA: 2019-08-16 07:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@ czloax \\ Czyżby prezydent Trump i jego pani ambasador byli kontynuatorami marksizmu?
ponad 1 rok temu / Ryś
 
@Rysiu, przez kontynuatorów marksizmu. Posłuchaj np co wybadał ks prof historii filozofii Tadeusz Guz bo samemu to wybadać życia nie starczy.
ponad 1 rok temu / czloax
 
Musimy Matce Bożej wynagrodzić te wstrętne, plugawe świństwa które niestety nasi rodacy, choćby z inspiracji czyjeś, obcej, ale jednak nasi rodacy, Polacy z pochodzenia przynajmniej, bo już nie z kultury, robią. Potrzeba przeprosić Najświętszą Marię Pannę, i trzeba Ją poprosić o to, żeby zatryumfowała w tym plugastwie. Nie można się załamywać, bo Maryja właśnie wtedy dawała nam zwycięstwo, gdy wydawało się że upadniemy już całkowicie. Tak było pod Warszawą, i tak może być również dzisiaj. Prośmy Królową Korony Polskiej aby dała Narodowi nawrócenie, ducha walki który podupadł w Narodzie już zupełnie.
ponad 1 rok temu / Ryś
 
"mamy do czynienia z celowym, zaplanowanym działaniem, dokładnie zaprogramowanym" - ZAPROGRAMOWANYM? przez KOGO?
ponad 1 rok temu / Ryś
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.