DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

Abp Wacław Depo: Grób Chrystusa został rozsadzony miłością

Abp Wacław Depo: Grób Chrystusa został rozsadzony miłością

„Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał. Ta radosna nowina rozbrzmiewa już od ponad 2000 lat. Jest ona podstawą naszej radości i naszej nadziei” – powiedział w życzeniach na Święta Zmartwychwstania Pańskiego abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. 

 

Ta śmierć, która dotknęła Chrystusa na Golgocie nie ma nad Nim już władzy – podkreślił abp Depo w życzeniach przekazanych za pośrednictwem TV Niedziela.

 

Trzeba nam bardzo często sięgać, a zwłaszcza w tym dramatycznym czasie do tekstów św. Pawła apostoła, który spotkał Chrystusa zmartwychwstałego bardzo realnie, już ok. trzech lat po zmartwychwstaniu, pod Damaszkiem. Dlatego powie: „Jeżeli Chrystus nie zmartwychwstał, daremne jest nasze nauczanie, próżna jest nasza wiara” – zachęcił arcybiskup.

 

Metropolita częstochowski wskazał, że św. Paweł stawia nam bardzo mocne pytanie: „Któż nas może odłączyć od miłości Chrystusa? Utrapienie, ucisk czy prześladowanie, głód czy nagość? Ani życie, ani śmierć nie mogą nas odłączyć od miłości Chrystusa”.

 

W Chrystusie odnosimy nasze zwycięstwo – kontynuował arcybiskup.

 

W życzeniach przywołał słowa modlitwy, którą w Ostrej Bramie odmówił św. Jan Paweł II: „Matko Miłosierdzia, czuwaj nad wszystkimi, aby nie był daremny Krzyż Chrystusa, aby człowiek przekonał się jeszcze raz, że jest Bóg pełen miłosierdzia, i żeby umiał przyznać się do grzechu. Czuwaj nad nami wszystkimi”.

 

Metropolita częstochowski udzielił również błogosławieństwa „na trudne, ale pełne radości zwycięskiej miłości Chrystusa spotkania”.

 

Również na zakończenie liturgii Wigilii Paschalnej abp Depo zwrócił się do wiernych archidiecezji częstochowskiej z przesłaniem wielkanocnym.

 

Publikujemy treść przesłania Metropolity Częstochowskiego:

 

„Alleluja. Chrystus zmartwychwstał. Łączy nas dzisiaj radość i nadzieja, która wynika nie z faktu pustego grobu, ale dlatego, że Chrystus wyszedł na nasze drogi zwycięski, jako Pan życia i śmierci. I to On zwycięża miłością. Jego grób został rozsadzony miłością i dlatego jest dzisiaj tylko świadkiem milczącym Jego zwycięstwa. Dlatego tym zwycięstwem my się dzisiaj radujemy i to zwycięstwo przekazujemy, i pozdrawiam wszystkich, którzy łączą się z nami poprzez wiarę i modlitwę, poprzez bliskość serca, poprzez tę dzieloną nadzieję, która zwycięża wszelkie mroki, wszelkie zagrożenie. Bądźcie pozdrowieni w Imię Chrystusa zmartwychwstałego. I niech Maryja, Matka naszego Pana i Zbawiciela będzie waszą ostoją i Matką niezawodnej nadziei. Z serca Wam wszystkim błogosławię. W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen. Alleluja”.


DATA: 2020-04-12 08:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Piękne słowa, tylko te 2000 lat minie dopiero w 2033.
5 miesięcy temu / L
 
Jestem dumny z mojego Biskupa!
5 miesięcy temu / KPC
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.