DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

Abp Szal: módlmy się o to, by w Polsce szanse na życie miały wszystkie dzieci

Abp Szal: módlmy się o to, by w Polsce szanse na życie miały wszystkie dzieci
źródło: youtube.com / zrecin24

Dzieci zagrożone chorobą też chcą żyć. Brońmy życia! – apelował abp Adam Szal podczas rezurekcji w bazylice archikatedralnej w Przemyślu. Uroczystą Mszę św. wraz z nim koncelebrowali: abp senior Józef Michalik i bp pomocniczy Stanisław Jamrozek. Liturgię poprzedziła procesja rezurekcyjna wokół świątyni.

 

Oby w naszej ojczyźnie wzmacniał się szacunek do każdego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Módlmy się o to, by w Polsce szanse na życie miały wszystkie dzieci, także te, o których mówi się, że są zagrożone chorobą. One też chcą żyć. Brońmy życia! To wymóg przykazania „Nie zabijaj” i naturalnego prawa do życia każdego człowieka – mówił w homilii metropolita przemyski.

 

Abp Szal podkreślił, że zmartwychwstanie Jezusa to nie jest tylko wspomnienie z przeszłości, czy tradycja, lecz jest ono „zaczątkiem i gwarancją czekającej nas chwały i naszą nadzieją”.

 

Ta prawda jest bardzo ważna także we współczesnych czasach, kiedy wśród codziennych trosk, osobistych i społecznych nieszczęść jakże często rodzi się pokusa zwątpienia. Bieda materialna, niedostatek, choroba, śmierć najbliższych, bezrobocie, niezgoda, czy kłótnie, utrata wolności, zdrada – to jakże często sytuacje życiowe, które przeżywamy niezmiernie boleśnie, które budzą w naszym sercu przerażenie, napełniają czarnymi myślami, a nieraz prowadzą do rozpaczliwych kroków – mówił.

 

I właśnie tu staje przed nami Chrystus, który przez swoje zmartwychwstanie pokazuje niezachwianą nadzieję, mówiącą o tym, że każdy ból i cierpienie ma jakiś sens, że wszystko doczeka się odpowiedzi i wyrównania – kontynuował hierarcha.

 

Metropolita przemyski zachęcał, by niedziela, „która powinna być wolna od koniecznej pracy, była poświęcona Panu Bogu i bliźniemu”. – Dobrze się stało, że uchwałą parlamentu niedziela staje się dniem wolnym od pracy. Oby to świętowanie było nie tylko dniem wolnym, ale dniem sprzyjającym naszemu zdrowiu, zdrowiu naszych rodzin, poprawie relacji międzyludzkich i oddawaniu czci Panu Bogu – mówił.

 

KAI

TK

 

 

Zobacz także:

 

Polonia Christiana nr 50

 

Polonia Christiana 50

 


DATA: 2018-04-04 13:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.