DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2021 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

Abp Stanisław Gądecki: McCarrick cynicznie oszukał Jana Pawła II

Abp Stanisław Gądecki: McCarrick cynicznie oszukał Jana Pawła II
Fot. Episkopat News

Z opublikowanego 10 listopada przez Stolicę Apostolską raportu wynika, że święty Jan Paweł II został oszukany w kwestii byłego kard. McCarricka – powiedział Przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

 

„Przed nominacją McCarricka do Waszyngtonu Papież nie otrzymał od biskupów amerykańskich pełnych i kompletnych informacji o jego zachowaniu moralnym, a sam McCarrick skłamał – w liście z 6 sierpnia 2000 roku – że nie miał z nikim relacji seksualnych" – stwierdził metropolita poznański.

 

Przewodniczący Episkopatu Polski podkreślił, że odpowiedzią Kościoła na raport o byłym kard. McCarricku są słowa Papieża Franciszka ze środowej audiencji, podczas której Papież zapewnił o swej bliskości względem ofiar wszelkiego wykorzystywania i podkreślił konieczność wykorzenienia tego zła z Kościoła.

 

„Sprawa byłego kard. McCarricka jest krzywdząca również dla św. Jana Pawła II, który został przez niego cynicznie oszukany" – podkreślił przewodniczący Episkopatu Polski.

 

Źródło: KAI

 

Pach

Czytaj także:
DATA: 2020-11-13 08:15
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Podzielam tutaj wiele opini na ten temat. Napewno wiele kłopotów nie jest z winy jednego człowieka ale z winy błędów doktrynalnych czyli woli większości tak naprawdę. Postawiono człowieka w miejsce Boga i w efekcie zamiast czcić Boga-Stwórcę zaczyna czcić się jedynie stworzenie. Stąd kierunki kościoła w walce o klimat są takie zbieżne z innymi.I ogólnie kościół zmienia nieustannie swoje oblicze. Dobro czyli także naiwność jest zastępowane przez cynizm.
2 miesiące temu / o
 
Na SW II została przyjęta całkowicie błędna wizja człowieka . Zgodnie z duchem soboru nie ma ludzi złych, wszyscy sa przeznaczeni do zbawienia. Miłość Pana Boga do człowieka wyklucza wystawianie go na "okrutne" eksperymentowanie z wolna wolą. Przyjęcie serio tego założenia skutkuje utratą rozumienia rzeczywistości i niemożnoscią przeciwstawiania sie złym ludziom. To, moim zdaniem, jest przyczyną skandalu z McCarrickiem i rownież zostawienia własnej dynamice sprawy komunistycznej agentury w polskim kościele. Ludzie akceptujacy soborowy obraz ludzkiej natury godza sie na zło czynione przez różnych McCarrickow i innych , o wiele gorszych od niego osób. Taka jest logiczna konsekwencja soborowych założeń. Własciwie kary dla McCarricka są nielogiczne z tego punktu widzenia, ponieważ należałoby ukarać jego czyny , a nie osobę.Pozostaje jeszcze do ustalenia , czy rzeczywiście Ewangelia w ktorymś ustępie zaleca dążenie do dobra przez zezwolenie na zło.
2 miesiące temu / Mirek
 
nie zostala zamieciona ?
2 miesiące temu / hm
 
A jak tam abp. Paetz? Jego sprawe zamiatali polscy biskupi.Dopiero dr Wanda Poltawska przekazala te sprawe osobiscie JP II. I nie zostala zamieciona. Wszyscy wiedzieliscie o tym.
2 miesiące temu / Prawdy
 
Co by nie powiedzieć o Janie Pawle II w kontekście fatalnych zmian w Kościele czasu posoborowia akurat w tej kwestii jestem przekonana, że abp Gądecki ma rację. W roku 2000 papież cierpiał już poważnie z powodu parkinsona i jego zdolność kontroli sytuacji w Watykanie była mocno ograniczona, można go było bez obawy robić w konia i podpierać się jego autorytetem.
2 miesiące temu / Iw
 
W tym wszystkim była profesor filozofii Anna Teresa Tymieniecka, przyjaciółka Papieża i kardynała. Gdzie diabeł nie może, itd.
2 miesiące temu / Ryś
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.