DZIŚ JEST:   21   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
 
 
 
 

Abp Stanisław Gądecki: coraz więcej ideologii podważa wartość rodziny, bo chce ją zniszczyć

Abp Stanisław Gądecki: coraz więcej ideologii podważa wartość rodziny, bo chce ją zniszczyć
Fot. Dawid Tatarkiewicz / Forum

Na pewno dzisiejsze zagrożenia są znacznie poważniejsze, niżeli niegdysiejsze. Kiedyś człowiek był uboższy, ale bardziej stanowił jedność w sobie. Nawet, jeżeli nie był bogaty, to miał zdrowy rozsądek, którego bronił w trudnych sytuacjach. Dzisiaj natomiast człowiek jest wielokrotnie manipulowany i przez to zostaje dewaluowana sama rola rodziny – mówił w programie „Gość Wiadomości” na antenie  TVP abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

 

Zdaniem abp. Gądeckiego „przychodzi coraz więcej ideologii, które podważają w ogóle wartość rodziny”. – Chcą rodzinę zniszczyć. Na pewno trudno jest rodzicom dzisiaj najpierw samych siebie uchować od złego, a potem też tak wychować swoje dzieci, żeby one nie straciły wiary – mówił.

 

Hierarcha przypomniał, że trwa proces beatyfikacyjny Karola seniora i Emilii Wojtyłów, rodziców Jana Pawła II. – Faktycznie on pokazuje, że w tej rodzinie jest ogromny potencjał, dlatego że to, co oni mieli najcenniejszego przekazali przyszłemu papieżowi i w ten sposób wiara, która ich niosła, niosła potem ich syna. Coś podobnego można powiedzieć o każdej rodzinie. Jeżeli ona zachowa wiarę, to jest w stanie tak swoje dzieci poprowadzić, żeby one dojrzały – podkreślił.

 

Trzeba się otrząsnąć i wejść w taki namysł, nad tym, na czym nam właściwie zależy. Jeżeli nie dokonamy takiego momentu wyciszenia i refleksji, to będzie bardzo trudno cofnąć tę sytuację – mówił arcybiskup Gądecki.

 

Ludzie wydają się coraz bardziej wsobni, coraz bardziej domagają się swoich praw, samorealizacji. Nie myślą o drugim człowieku. (...) Tymczasem rodziny bez ofiary się nie buduje – przekonywał przewodniczący KEP.

 

Źródło: TVP Info

TK


DATA: 2019-12-26 09:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zawsze wspieram ludzi ktorzy sa za was rtoscia rodziny,od niej wszystko sie zaczyna,zdrowa rodzina to zdrowy swiat.
8 miesięcy temu / Dan
 
Airam to rozeznajemy - gdzie odwołano to: "28 Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: ?Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną; abyście panowali nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi?." Owszem mamy to: "a są i tacy bezżenni, którzy dla królestwa niebieskiego sami zostali bezżenni. Kto może pojąć, niech pojmuje!" - niemniej wcale nie wynika z tego obligatoryjny nakaz dla wszystkich. Że nie wspomnę o grekokatolikach bez celibatu. I można. Można? Poza tym nie wiem dlaczego piszesz że nie istniał - czyli ten list to fałszywka? I kościół to toleruje w Piśmie? To może to zgłoś i niech to usuną? Nie sądzisz że to nieładnie tak tumanić za pomocą Pisma lud prosty taki jak ja?
8 miesięcy temu / Jot
 
Kiedy episkopat dokona dekomunizacji w swoich szeregach? Tak tylko pytam.
8 miesięcy temu / Edgar
 
@Jot. W czasach Ewangelistów nie istniał urząd biskupi, a więc wskazania dla biskupów nie są wiarygodne. Pismo Święte zawiera wiele fragmentów, które nie są ewangeliczne. Proś Ducha Świętego o rozeznanie.
8 miesięcy temu / Airam
 
Czekam więc aż hierarchia kościelna, zacznie mówić zdecydowanym głosem o tym co się dzieje, zacznie naciskać na rządzących, przekaże proboszczom co mają mówić w ludziom o deprawacji i jak działać. Jeśli ruch będzie tylko oddolny to mała szansa na zmiany. Większość ludzi nie czyta takich portali jak PCH24 ani żadnych innych. Starsi ludzie niewiedzą że coś się dzieje, młodzi odchodzą od kościoła i wszyscy udają, że wszystko w porządku. Jak nie zacznie mówić się głośno dobrze że coś abp Jędraszewski coś mówi, i jest to nagłaśniane tylko przez media lewackie z negatywnymi komentarzami. Należy takie sprawy wyjaśniać w kościele, ci którym prawda nie pasuje odejdą, ale niech to zrobią już a nie zamykają poprawnością polityczną ust wszystkim. Później będzie tylko gorzej.
8 miesięcy temu / ot co
 
samo słowo ,,ideologia,, od marksa i engelsa pochodzi, normalny chrześcijanin odczuwa obrzydzenie na sam dżwięk onego słowa:D
8 miesięcy temu / szpulas11
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.