DZIŚ JEST:   08   SIERPNIA   2020 r.

Św. Dominika Guzmana
Św. Emiliana, biskupa
Św. Zefiryna z Malii
 
 
 
 

Abp Peta: na świecie zawsze będzie stan wojenny, bo ciągle istnieje walka dobra ze złem

Abp Peta: na świecie zawsze będzie stan wojenny, bo ciągle istnieje walka dobra ze złem
#WOJNA    #STAN WOJENNY    #KAZACHSTAN    #ARCYBISKUP    #ZŁO    #DOBRO    #PETA

Na świecie zawsze będzie stan wojenny, bo ciągle istnieje walka dobra ze złem, dlatego prośmy świętych, aby pomagali nam w tej walce zawsze opowiedzieć po stronie Pana Jezusa - mówił abp Tomasz Peta z Kazachstanu, który przewodniczył sumie odpustowej ku czci św. Floriana w Jedlcu. Na wspólnej modlitwie zgromadzili się strażacy z okolicznych parafii.


W imieniu strażaków z regionu i całej wspólnoty parafialnej abp. Tomasza Petę witał proboszcz ks. Paweł Zieliński, który wskazał, że w 1947 r. poświęcone zostały dwa dzwony św. Antoniego i św. Floriana. Zaznaczył, że 10 lat później poświęcono sztandar jednostki OSP w Jedlcu. Dodał, że w 2007 r. do kościoła wprowadzone zostały relikwie św. Floriana.


W homilii celebrans wskazywał, że św. Florian uczy zaufania Bożej Opatrzności. – Strażacy wykonując swoją pracę wiedzą, że potrzebna jest Boża pomoc, potrzebna jest Boża siła i dlatego ufają Opatrzności Bożej poprzez patrona św. Floriana – mówił abp z archidiecezji w Astanie.


Podzielił się z wiernymi radością, że od 11 września 2016 r. Kazachstan ma swojego patrona, a jest nim bł. ks. Władysław Bukowiński nazywany apostołem Kazachstanu.


Przybliżył sylwetkę kapłana i zachęcał do sięgania po książkę „Wspomnienia z Kazachstanu” jego autorstwa, która ukazała się po śmierci.


Zaznaczył, że święci są przykładem, jak kochać Boga i człowieka. – Cieszymy się, że żyjemy w wolnej ojczyźnie, że mamy wolność religii, ale jak uczył ks. Władysław Bukowiński na świecie zawsze będzie stan wojenny, bo zawsze jest walka dobra ze złem. Dlatego potrzebni nam są święci patroni, którzy będą nam dawać przykład jak być z Jezusem i będą nam wypraszali potrzebne łaski, abyśmy w życiu nie pobłądzili. Niech święci patronowie pomagają nam, aby w tej walce dobra ze złem zawsze opowiedzieć po stronie Pana Jezusa – powiedział abp Peta.Msza św. zakończyła procesją wokół kościoła i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
KAI, kra
DATA: 2017-05-08 09:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@A. bo życie to nie tylko to, co na tym świecie. I dlatego warto!
ponad 3 lata temu / man
 
Po co na ten beznadziejny świat sprowadzać kolejne istnienia?Przecież to wszystko nie ma sensu,życie też.Tylko stres i nerwy.
ponad 3 lata temu / A.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.