DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2020 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Abp Naumann o wyroku Sądu Najwyższego USA w sprawie aborcji: okrutny i bezduszny

Abp Naumann o wyroku Sądu Najwyższego USA w sprawie aborcji: okrutny i bezduszny
fot.REUTERS/Ivan Alvarado/FORUM

O tym, że zdrowie kobiet jest ważniejsze niż interes biznesu aborcyjnego przypomniał przewodniczący komitetu episkopatu USA ds. obrony życia abp Joseph F. Naumann w komentarzu do poniedziałkowego orzeczenia Sądu Najwyższego USA w sprawie aborcji. Metropolita Kansas City wyraził zaniepokojenie wyrokiem dotyczącym ograniczającej aborcję ustawy z Luizjany, określając go „okrutnym precedensem”.

 

Sąd Najwyższy USA, stosunkiem głosów 5 do 4, zablokował 28 czerwca stanową ustawę wymagającą od klinik aborcyjnych uzyskania specjalnego pozwolenia od szpitala znajdującego się w odległości do 30 mil (około 50 km) od miejsca, w którym przeprowadza się „zabieg”. Wymóg miał na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa i higieny w trosce o zdrowie kobiet zgłaszających się do aborcyjnych placówek. Natomiast zdaniem aborcyjnych usługodawców, regulacje mogą prowadzić do zamknięcia większości klinik aborcyjnych na terenie stanu, gdyż wiążą się z podniesieniem kosztów działalności i utratą zysków.

 

„Aborcja staje się jeszcze bardziej destrukcyjna, gdy podstawowe normy bezpieczeństwa i higieny pracy są ignorowane, a marże zysku są ważniejsze wobec życia kobiet” – podkreślił abp Naumann w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej konferencji episkopatu Stanów Zjednoczonych.

 

„Aborcja brutalnie kończy życie dziecka i często poważnie krzywdzi kobiety” – dodał duchowny, przypominając, że zabijanie dzieci nienarodzonych jest „ciężką niesprawiedliwością, która zaprzecza podstawowemu prawu człowieka do życia”.

 

„Choć staramy się położyć kres brutalności zalegalizowanej aborcji, wciąż uważamy, że bezduszny, żądny zysku przemysł nie powinien dalej krzywdzić i znęcać się nad kobietami, które szukają takiego wyjścia” – dodał hierarcha.

 

Abp Naumann z żalem skonstatował, że sąd nie uznał zasadności przepisów, które za priorytet uznały zdrowie i bezpieczeństwo wobec interesów biznesowych związanych z aborcją.

 

Duchowny zaapelował jednocześnie o modlitwę i kontynuowanie walki o sprawiedliwość dla matek i dzieci. Zapowiedział też, że broniący życia nie spoczną, póki Sąd Najwyższy nie zrewiduje swych wyroków w sprawach Roe i Casey (legalizujących aborcję w Stanach Zjednoczonych) oraz uzna konstytucyjne prawo do życia dla nienarodzonych ludzi.

 

KAI

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-06-30 17:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ameryka królestwo szatana
15 dni temu / Ssmutny
 
komunistyczno - faszystowski koloryt USA
15 dni temu / DNA
 
Marksiści z Tygodnika i TVN hodowali, hodowali i wyhodowali Hołownie do walki z KK i tradycją.
15 dni temu / DNA
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.