DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2021 r.

Niedziela Słowa Bożego
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


"rozwiązanie systemowe" w sprawach wiary ,duszy ,sumienia i "królestwa nie z tego świata.-dobrze się czujesz? czy pomyliłeś religię z talibową
ponad 1 rok temu / do Izydor Oracz
 
Szatan jest zarządcą i panem "królestwa" grzechu nie tylko w piekle ale tu na ziemi a CHCE KRÓLOWAĆ w Kościele. Jak widzimy i słyszymy od "URAŻONYCH" znakami szatana w Kościele Pasterzy np. Schneidera struktury i organizacja ziemska nowego kościoła bez obaw kontynuuje "współpracę" w duchu "RÓŻNORODNOŚCI" i "kultury dialogu" SZANUJĄC i NIE WYKLUCZAJĄC inaczej myślących. Dlatego "Lękajmy się" przebierańców służących szatanowi. W szczególe jak można DZIŚ trzymać się "duszpastersko" blisko Chrystusa jeżeli 'DUSZPASTERSKI" II S.W. ZMIENIŁ NAUCZANIE K.K, Tradycję odesłał do lamusa, a teraz jesteśmy w toku budowania Nowej Wspólnoty wieloreligijnej chrześcijan, która EWOLUUJE i NIE WIADOMO w jakim kierunku wypływamy na GŁĘBIĘ. Warto pamiętać, że WIARA JEST ŁASKĄ, o która trzeba PROSIĆ i Z KTÓRĄ NALEŻY WSPÓŁPRACOWAĆ. Rzeczywiście dziś stoimy w obliczu ostatecznej konfrontacji między Kościołem a antykościołem. Tylko czy aby mamy pewność gdzie jest K.K. ?
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Jeżeli dobrze rozumiem słowa abp Michalika, to w jaknajkrótszym czasie powinniśmy przyjąć nowelizację kodeksu karnego: aborcja zostanie całkowicie zakazana, nawet poza granicami kraju. Zdelegalizowane zostaną rozwody. Karze podlegać będzie nie tylko propaganda sodomicka, ale także praktyki homoseksualne i seks pozamałżeński. Ogromną bolączką Polski jest bardzo niski udział dominicantes - wiernych realizujących obowiązek niedzielnej mszy świętej. Może ks, arcybiskup zaprponuje rozwiązanie systemowe tego problemu?
ponad 1 rok temu / Izydor Oracz
 
Cytat:''Trwa rozpisana partytura ataków na święte symbole, na Kościół...''-czekamy więc na rozpisanie partytury dla OBRONY!Bo o tym KEP milczy jak grób, może to nie tylko symbol?! Mamy pomagać, apeluje Ekscelencja, chętnie i ochoczo, tyle że za mało jest miejsc gdzie można to uczynić! Ano tak!-bo ile jest Mszy Świętych Katolickich w RP? Bo te Msze powszechne nie dają nawet nadziei na wysłuchanie o POMOC, bo nie są częścią Depozytu Wiary Katolickiej a prozaicznymi projekcjami ludzkich ułomności! - Pan Jezus przybywa tam tylko z przymusu złożonej obietnicy, a nie z radości obdarowywania swymi Boskimi Łaskami tych, za których oddał życie na Krzyżu! Bo Święta Liturgia, jak Ją konsekwentnie tytułują dokumenty SWII, została zdradzona! Kto ma uszy niechaj słucha . . .
ponad 1 rok temu / AndrzejBR
 
Diagnoza dobra. Kryzys Kościoła niesamowity, ale leczenie? Tylko powrót do źródeł, do tradycji, do NORMALNEJ, pełnej i łacińskiej mszy św., do tego, by kościoły traktować, jako Domy Boże, a nie sale imprezowe. Czy abp. o tym zapomniał, czy celowo pomija?
ponad 1 rok temu / Maja
 
"Obraza Boża" "Budda na tabernakulum. Moloch w Koloseum. Pachamama w Rzymie." "Nie łudźcie się: Bóg nie dozwoli z siebie szydzić" Ga 6, 7-8. "Kwestia powszechnie zamilczana ? mentalnie i medialnie" "Są w Polsce kapłani, którzy podjęli decyzję odprawiania wyłącznie Mszy Świętej w rycie rzymskim. Są w Polsce kapłani, którzy do takiej decyzji dojrzewają. Intencję miejmy na uwadze przy codziennym Różańcu!" Za verbumcatholicum i Sacerdos Hyacinthus
ponad 1 rok temu / Leaf427
 
Ewangelia nie jest rzeczą skończoną, zaokrągloną, wyczerpaną, ale jak mówi ks. Zieja, razem z nami rozwija się.POWINNO BYĆ: Ewangelia jest dziełem skończonym, a my przez całe życie dorastamy do jej rozumienia i życia Słowem Bożym. Amen.
ponad 1 rok temu / Maria
 
Gdy słyszę takie słowa: Ewangelia nie jest rzeczą skończoną, zaokrągloną, wyczerpaną, ale jak mówi ks. Zieja, razem z nami rozwija się. Ciągle jest przed nami i będzie przez wszystkie dni aż do skończenia świata, jako żywa całość." To przechodzą mnie dreszcze, zwłaszcza gdy patrzę na to co dzieje się w Watykanie. A inna sprawa, że nigdzie nie słyszałem że w Sanktuarium w Łagiewnikach mają być jakieś uroczystości.
ponad 1 rok temu / ot co
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.