DZIŚ JEST:   06   LIPCA   2020 r.

Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
 
 
 
 

Abp Marek Jędraszewski dziękuje za słowa solidarności i wsparcia

Abp Marek Jędraszewski dziękuje za słowa solidarności i wsparcia
© Artur Widak/NurPhoto via ZUMA Press / Forum

„Serdecznie dziękuję za przesłane pod moim adresem słowa solidarności i wsparcia (…) Jako pasterz Kościoła nie mogę milczeć w obliczu tych bluźnierczych aktów wulgarnego obrażania katolickiej wiary” – napisał abp Marek Jędraszewski w liście do inicjatorów akcji modlitewnej pod oknem papieskim w obronie krakowskiego metropolity.

 

„W ostatnim czasie w naszej Ojczyźnie nasilił się wyjątkowo perfidny atak na największe wartości naszej wiary przez środowiska LGBT. Broniąc biblijnej prawdy o człowieku „stworzonym na obraz i podobieństwo Boga (…) nie mogę milczeć w obliczu tych bluźnierczych aktów wulgarnego obrażania katolickiej wiary” – napisał abp Marek Jędraszewski.

 

W specjalnym liście zaadresowanym do p. Dariusza Walusiaka, inicjatora czuwania modlitewnego pod oknem papieskim oraz „Odezwy Polskich katolików”, krakowski metropolita przestrzegł przed „wprowadzaniem błędnej ideologii do umysłów i serc wiernych, a przede wszystkim dzieci”.

 

„Z serdecznymi pozdrowieniami i życzeniami Bożego błogosławieństwa” – zakończył.

 

10.11.2019 państwo Beata i Dariusz Walusiakowie przekazali w krakowskiej kurii „Odezwę Polskich katolików”, podpisaną przez ponad 100 osób – przedstawicieli świata nauki, kultury, mediów i środowisk patriotycznych. Wśród nich m.in. profesorowie; Grzegorz Kucharczyk, Jacek Bartyzel, Aleksander Nalaskowski, Andrzej Nowak, publicyści; Grzegorz Górny, Jan Pospieszalski, Krystian Kratiuk; kapłani: ks. Prof. Paweł Bortkiewicz, ks. Prof. Dariusz Oko, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, ks. Roman Kneblewski.

Odezwa jest wezwaniem polskich władz państwowych i kościelnych do odważnego głoszenia Prawdy, do mężnej obrony wiary, tradycji, rodziny. Dokument, będący głosem wiernych, wkrótce trafi on także do wszystkich biskupów w Polsce.

 

PR

 


DATA: 2019-11-20 13:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
18
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Odważny i szczery biskup W dzisiejszym kościele zadkosc! Wielu starszych od niego mogłoby śmiało się wypowiedzieć co im zależy niedaleko mają do Domu Ojca a wolą nic się nie odzywać w obronie wiary !ciekawe jak się usprawiedliwia przed Bogiem !Porobiło się świeccy muszą grzmieć na alarm!A mówią ci starzy że komuna była że walczyli a teraz co????
7 miesięcy temu / Kata
 
świadek ewangeli Biskup jest po to aby chronić swoje owieczki przed zamętem i bronić prawd wiary Ja świecki ufający hierarchom dziękuję !
7 miesięcy temu / tylko ja
 
Należy się modlić nie za księży tylko zamiast księży.Doi tego właśnie doszło.
7 miesięcy temu / kolo
 
A może zamiast hymnów pochwalnych wiernych i podziękowań Bp Jędraszewskiego usłyszymy DONOŚNY GŁOS KOŚCIOŁA POLSKIEGO SKIEROWANY DO WATYKANU > Jako pasterze Kościoła nie możemy JUŻ milczeć w obliczu tych bluźnierczych aktów wulgarnego obrażania katolickiej wiary ZA PRZYZWOLENIEM i UDZIAŁEM p. Franciszka w bałwochwalczych spotkaniach.
7 miesięcy temu / iskierka
 
A gdzie wsparcie biskupów, Episkopatu, księży ?
7 miesięcy temu / Mirrro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.