DZIŚ JEST:   02   KWIETNIA   2020 r.

Św. Franciszka z Pauli
Św. Marii Egipcjanki
 
 
 
 

Abp Marek Jędraszewski apeluje o środową modlitwę. Zabrzmi Dzwon Zygmunta

Abp Marek Jędraszewski apeluje o środową modlitwę. Zabrzmi Dzwon Zygmunta
Źródło: Archidiecezja Krakowska / flickr.com

W odpowiedzi na apel papieża Franciszka arcybiskup Marek Jędraszewski poprosił księży i wiernych świeckich o odmówienie w kościołach i domach modlitw: „Ojcze nasz” i „Anioł Pański” w środę 25 marca o godzinie 12:00. Równocześnie w świątyniach Archidiecezji Krakowskiej zabrzmią dzwony.

 

Powodem pasterskiego wezwania jest epidemia koronawirusa. „(..) sam Jednorodzony Syn Boży stał się Człowiekiem i zamieszkał między nami. On jest naszym Zbawicielem i naszym pokojem” – napisał w swym wezwaniu pasterz archidiecezji. Podajemy pełną treść listu księdza arcybiskupa.

 

 

Czcigodni Księża,
Drodzy Archidiecezjanie,

 

W ubiegłą niedzielę 22 marca br. Ojciec Święty Franciszek, odnosząc się do przeżywanych obecnie przez wszystkich dni „próby, kiedy ludzkość drży z powodu zagrożenia pandemią”, zachęcił wszystkich chrześcijan, aby w środę 25 marca br., w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, o godz. 12.00 odmówili modlitwę „Ojcze nasz”.

 

W odpowiedzi na ten papieski apel bardzo proszę, aby w najbliższą środę 25 bm. w południe zarówno w każdym kościele Archidiecezji Krakowskiej, jak i w prywatnych domach zostały odmówione w łączności z Ojcem Świętym modlitwy „Ojcze nasz” i „Anioł Pański”. Proszę także, aby do tych modlitw dołączyły się dostojne dźwięki kościelnych dzwonów w naszych parafiach, począwszy od Dzwonu „Zygmunt” krakowskiej Katedry, głosząc wszystkim, że od chwili anielskiego zwiastowania i od „Fiat” Maryi, Dziewicy Przenajświętszej, sam Jednorodzony Syn Boży stał się Człowiekiem i zamieszkał między nami. On jest naszym Zbawicielem i naszym pokojem.

 

 

Z serdecznym błogosławieństwem,

† Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Krakowski

 

 

 

Źródło: diecezja.pl

RoM

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 


DATA: 2020-03-25 12:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zamknęli nam kościoły! Skoro nie może być więcej jak 5 osób w kościele, to można włączyć głośniki na zewnątrz a wierni mogą się rozstawić luźno na placu kościelnym i przyjąć Komunię św. Ale bp Jeż zamknął kościoły i zabronił wynoszenia Najświętszego Sakramentu poza kościół. Z dekretu biskupa dowiaduję się że odsłuchiwanie nabożeństw w internecie jest bez sensu, jeżeli nie jest to przekaz "na żywo". Co to jest to "łączenie się wiernych w modlitwie przez internet" do czego zachęcają nas biskupi a tak dokładnie nie mówią na czym ma to polegać? Co zachodzi w trakcie?. Czy jest o tym coś w Katechizmie?. Jak zachować się przed ekranem TV? Ktoś mówił że w trakcie Mszy św. pali świeczki przy laptopie. Osoba duchowna ? nim przyszła zaraza - powiedziała się na YT że nie należy klękać przed telewizorem, bo to tylko plastik. To może postawić Krzyż przed ekranem, wtedy klęknę przed Chrystusem Ukrzyżowanym. Moja prośba. Może Redakcja PCh24TV zapyta ks. prof. Tadeusza Guza
7 dni temu / Rzymianin
 
w kościele 5 osób, a w biedronce 20.czyżby w biedronce było mniejsze ryzyko zarażenia niż w kościele?!
7 dni temu / Adam
 
Witam, Jeszcze trochę i wszyscy spotkamy się w Gietrzwałdzie jak w 1877r. : Pozdrawiam.
8 dni temu / Marco Polo
 
Pięć osób oprócz sprawujących obrzęd.
8 dni temu / @zenonmielec
 
Wydaje mi się że to jest już przygotowanie do nadejścia czasów Apokalipsy. Zamykanie kościołów, komunia na rękę, brak wody święconej...brak święcenia pokarmów w obawie przed zarażeniem coś strasznego...jakby ta woda miała zarażać w trakcie kropienia pokarmów. A w sklepach nie przeszkadza że jest po 20 osób naraz.W Trevignano Romano Matka Boża w swoich objawieniach powiedziała we wrześniu 2019 że przyjdzie choroba z Chin i będzie wojna z Rosją. Prosi o modlitwę. Czekają nas ciężkie czasy.. łączmy się na modlitwie i przygotujmy na najgorsze.
8 dni temu / Witam
 
Środa, 7am EST. Będę na kolanach.
8 dni temu / Grzegorz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.