DZIŚ JEST:   03   GRUDNIA   2020 r.

Św. Franciszka Ksawerego
Św. Kasjana, męczennika
 
 
 
 

Abp Marek Jędraszewski apeluje o post i modlitwę za życiem

Abp Marek Jędraszewski apeluje o post i modlitwę za życiem
Fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Zwracam się z serdeczną prośbą o podjęcie modlitwy i postu w intencji zrozumienia tej prawdy przez wszystkich, a także o pokój w naszej Ojczyźnie. Szczególnie proszę o to, aby w każdej rodzinie codziennie odmawiano jedną dziesiątkę różańca oraz podejmowano akty wyrzeczenia i umartwienia w tych intencjach - zaapelował do wiernych abp Marek Jędraszewski w komunikacie, który ukazał się na stronie internetowej archidiecezji krakowskiej.


„POST I MODLITWA ZA ŻYCIEM” APEL METROPOLITY KRAKOWSKIEGO ARCYBISKUPA MARKA JĘDRASZEWSKIEGO:

 

Drodzy Archidiecezjanie,

 

Papież Franciszek w napisanym dnia 22 października 2020 roku, we wspomnienie św. Jana Pawła II, liście z okazji 50. rocznicy nawiązania relacji dyplomatycznych między Stolicą Apostolską a instytucjami europejskimi stwierdził między innymi: „Marzę o Europie przyjaznej dla osoby i dla osób. Ziemi, gdzie szanowano by godność każdego, gdzie osoba byłaby wartością samą w sobie, a nie przedmiotem kalkulacji ekonomicznej lub towarem. Ziemi, która chroniłaby życie w każdym jego momencie, od chwili, gdy niewidzialne pojawia się w łonie matki, aż do jego naturalnego kresu, ponieważ żaden człowiek nie jest panem życia, czy to swojego, czy też innych”.

 

Z tym większym przejęciem i smutkiem obserwujemy nasilające się niepokoje społeczne wywołane sprzeciwem wobec poszanowania i ochrony życia dzieci nienarodzonych w naszej Ojczyźnie. Przekonanie, że człowiek zaczyna istnieć od chwili poczęcia było, jest i będzie częścią nauczania Kościoła, dlatego też znalazł się on na celowniku tych sił, które błędnie uważają, że aborcja jest prawem człowieka.

 

Ponieważ nasz Mistrz, Jezus Chrystus, wzywał do prawdziwej miłości bliźniego, zwracam się z serdeczną prośbą o podjęcie modlitwy i postu w intencji zrozumienia tej prawdy przez wszystkich, a także o pokój w naszej Ojczyźnie. Szczególnie proszę o to, aby w każdej rodzinie codziennie odmawiano jedną dziesiątkę różańca oraz podejmowano akty wyrzeczenia i umartwienia w tych intencjach.

 

Z pasterskim błogosławieństwem

 

Arcybiskup Marek Jędraszewski

 

Metropolita Krakowski

 

Źródło: KAI

 

Pach


DATA: 2020-10-27 21:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

lepiej by się zabrał za organizowanie obrony Kościoła, teraz trzeba nam krucjaty antylewackiej i antymasońskiej gdzie ogniem i mieczem przepędzimy lewactwo z Polski
1 miesiąc temu / Kpt. Żbik
 
A wierni APELUJĄ do RZĄDCÓW Kościoła o WIDOCZNY PRZYKŁAD , LEŻENIE Krzyżem przed Najświętszym Sakramentem jako ZADOŚĆUCZYNIENIE i PRZYWRÓCENIE do Kościołów PARAFIALNYCH Mszy św. w rycie tradycyjnym.
1 miesiąc temu / iskierka
 
Dziesiątke różańca? Cały to minimum na te diaboliczne czasy.
1 miesiąc temu / Rycerka
 
Gdyby tak wszyscy biskupi przyjęli taką postawę, gdyby wzywali do postu modlitwy i umartwienia i stanęli na czele swojej trzódki...
1 miesiąc temu / Polka
 
Katolicy płacą podatki na państwo. Konstytucja daje im gwarancje wolności wyznania. Pierwszym krokiem każdego biskupa w obliczu bandyckich napadów na wiernych i koscioły powinno być oficjalne żądanie wywiązywania się przez rząd ze swojego oczywistego obowiązku zapewnienia elementarnego porządku. Jeśli na bandytyzm będziemy reagowali odmawianiem rożańca w domach , to daleko nie zajedziemy. Kosciół posoborowy uczynił z ludzi gardzących katolicyzmem i pogan centralnym obiektem swojej aktywności . Ten oczywisty błąd czyni polskich biskupów ludźmi całkowicie bezradnymi wobec najbanalniejszej konforntacji ze złem.
1 miesiąc temu / Mirek
 
Czy faszyzująca, wulgarna, feministka jest naszym "bliźnim"? W ewangelicznej perykopie o miłosiernym Samarytaninie, który był przykładem "bliźniego", Samarytanin tak się nie zachowywał w stosunku do pobitego Żyda. Nie był wulgarny ani faszyzujący, nie używał przemocy.
1 miesiąc temu / minimax
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.