DZIŚ JEST:   24   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
 
 
 
 

Abp Marek Jędraszewski: potrzebna jest kontrrewolucja katolicka!

Abp Marek Jędraszewski: potrzebna jest kontrrewolucja katolicka!
źródło: youtube.com / Radio Maryja

Jest potrzebna kontrrewolucja katolicka. Jedynie Kościół potrafi powiedzieć, że trzeba się opamiętać, jeżeli chcemy przekazać dalej najlepsze wartości kultury europejskiej (…) Nie możemy powiedzieć, że nas to nie obchodzi! Konieczna jest mobilizacja mężczyzn, którzy czują się odpowiedzialni za swoje rodziny i dzieci, które mogą stać się ofiarami wielkiej krzywdy – mówił w środę podczas konferencji „Bitwa o odpowiedzialność” metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

 

Jest jakaś potęga w ludzkim spojrzeniu, która wskazuje na siłę zakazu moralnego: nie możesz mnie zabić, okazać wobec mnie przemocy. Relacja między „mną” a drugim człowiekiem nie jest symetryczna. Jeżeli ten drugi, z którym się spotykam i którego twarz widzę, mówi mi: „tobie nie wolno”, to po pierwsze on mnie uczy mojej wolności. Nie jest ona dowolnością, kaprysem, ale ma reguły (…) Ten drugi jawi się jako mistrz i nauczyciel, ktoś, kto mnie uczy mojego człowieczeństwa – mówił na początku swojego wykładu abp Jędraszewski.

 

Człowiek ma własne sumienie i już w nim jest rozliczany ze swoich uczynków. Odpowiedzialność to odpowiedź na słowa drugiego człowieka. Jednakże, we wzroku drugiego człowieka można odszukać również prośbę o pomoc, na którą bezwzględnie należy odpowiedzieć – podkreślił hierarcha.

 

Metropolita krakowski przypomniał również w jaki sposób europejski porządek moralny zaburzyła tzw. rewolucja obyczajowa 1968, która zakwestionowała zasadność Dekalogu. – Całkowita wolność. Wszystko skoncentrowane na własnym „ja”. Inny się nie liczy. To było przesłanie rewolucji 1968 – zaznaczył.

 

Rewolucja 1968 roku sprawiła, że najistotniejszą wartością jest szukanie przyjemności. Współżycie między kobietą i mężczyzną zostało pozbawione elementu prokreacji, otwierając tym samym drogę homoseksualnemu lobbingowi – podkreślił abp Jędraszewski. Dodał, że inną jej konsekwencją jest wczesna i deprawująca edukacja seksualna najmłodszych.

 

Jest potrzebna kontrrewolucja katolicka. Jedynie Kościół potrafi powiedzieć, że trzeba się opamiętać, jeżeli chcemy przekazać dalej najlepsze wartości kultury europejskiej (…) Nie możemy powiedzieć, że nas to nie obchodzi! Konieczna jest mobilizacja mężczyzn, którzy czują się odpowiedzialni za swoje rodziny i dzieci, które mogą stać się ofiarami wielkiej krzywdy – ocenił hierarcha.

 

Źródło: diecezja.pl

TK


DATA: 2019-03-21 11:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

ALez sie uaktywnili łonetowcy! Udaja ze nie rozumieja o co chodzi! 1.Ks Bp nie mowi o "rewolucji a o kontr- sprzeciwianiu sie panoszacemu zlu! 2. ZMyslaja pseudofakty z czasow lodzkich aby go obsmarowac! 3. Bp jest zawsze biskupem miejsca tzn ze nie ma wladzy w innej diecezji! = nie moze dzialac w sprawie o. Pelanowskiego Moze jedynie "po cichu" rozmawiac z jego przelozonymi. I kto wie ZE TEGO NIE ROBI? Z pewnoscia pisza to te osoby ktore musza codziennie na fb informowac co jadly na sniadanie albo jaka byla dzis zrobiona kupka
ponad 1 rok temu / toja
 
cz. 2 z 2. Obawiam się, że Ks. Abp. nawołując, zupełnie słusznie - moim zdaniem, do rewolucji/kontrewolucji/, może zapomina, że w jej wyniku dotychczasowe struktury znikną. Chyba, że gotów jest w jej wyniku podjąć się pracy w wyuczonym zawodzie, aby utrzymać się przy życiu. A takie nastawienie - z Bożą pomocą - rzeczywiście godne jest rewolucjonisty! W takiej rewolucji wezmę z zapałem udział jako "kościół nie-urzędowy" i apeluję za Ks. Abp. o udział w niej. Proszę o wybaczenie za ten, z konieczności, pobieżny wpis. Niechaj Pan nasz będzie uwielbiony, teraz i po wszystkie wieki wieków; Amen. JWCh
ponad 1 rok temu / Jahu
 
Księże Arcybiskupie, co Ksiądz sam, osobiście robi w tym kierunku?! Urząd Kościoła skupia się głównie na zakazach! Jesteśmy w niewoli prawa i tylko rewolucja może nas wyzwolić, mimo, że powinniśmy tylko i wyłącznie podlegać prawu Miłości! Urząd nie przybliża nam Jezusa - Miłość ucieleśnioną. Tylko On może sprawiać, że będziemy żyli tymi dwoma przykazaniami, o których mówi np. J 15, 10 i one nam wystarczą! Do tego jednak potrzebna jest pomoc wskazująca na Jezusa i tylko na Niego! Czy Kościół to zadanie widzi i wypełnia ?! Przekazywanie wiedzy katechetycznej i przysłanianie nią Jezusa doprowadziło do obecnej sytuacji! Jakie są atrybuty rewolucji?! Co w "naszej urzędowej katolickości" oddala nas od Jezusa?! Zlokalizowanie tych elementów i ich likwidacja - to jest rewolucja, która w swojej konsekwencji sprawi, że zasiądziemy wszyscy przy jednym stole, abyśmy wspólnie z Jezusem dokonali poświęcenia się. cz.1 z 2. Dziękuję; JWCh
ponad 1 rok temu / Jahu
 
Pomyślcie jakby mieli się pokazywać Ci inni Hierarchowie innych kościołów na Mszy innej niż w NFRR jeżeli w czasie Mszy jest tylko jeden kapłan sprawujący funkcje prezbitera.. Jak by to wyglądało? Poszliby jako ministranci, poszliby do chóru? Msza w nowym rycie jest "ekumeniczna" moim zdaniem ponieważ na znak pokoju np. mogą podejść kapłani inne wyznania do Papieża, a starym rycie było to możliwe z przestrzeganiem zasad? A co do Pana niżej "3. Biskupi ochoczo sprawujący mszę świętą pontyfikalną KRR"; W Mszale ustawiłem Pierwsza Modlitwę Eucharystyczna i tak x. Biskup chyba dwójkę odmówił wiec czego tu się spodziewać?
ponad 1 rok temu / Leszek
 
Czyżby Abp Jędraszewski w końcu coś zrobił z Tygodnikiem Powszechnym? Znaczy, pozbawił go przymiotnika "katolicki"? Zdyscyplinował wreszcie Kazka Sowę, bo nie jestem na bieżąco
ponad 1 rok temu / mimi
 
Bardzo prosta recepta na kontrrewolucję: 1. Msza święta w klasycznym rycie rzymskim, co najmniej raz dziennie w każdym kościele parafialnym w całej archidiecezji. 2. Seminarium Duchowne z nauczaniem wyłącznie tradycyjnej doktryny, tradycyjnej liturgii, oparte na tradycyjnej dyscyplinie. 3. Biskupi ochoczo sprawujący mszę świętą pontyfikalną KRR. Na początek. :
ponad 1 rok temu / ancan
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.