DZIŚ JEST:   04   LIPCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Elżbiety Portugalskiej
Bł. Piotra Frassatiego
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Rok 1989 niewątpliwie dawał podstawy do tego że to już koniec ideologi. Tylko koniec jednej ideologi był początkiem następnej. Wtedy przez wiele lat nikt nie mówił o nowych ideologiach, dopiero stopniowo coraz więcej ludzi było do tego przekonywanych. Zawsze byli tacy co oszukiwali ale nie było ich dużo, znacznie więcej ludzi zostało później oszukanych i wpuszczonych w kanał. Oczywiście typowe jest że ktoś kto został oszukany potem staje się oszukującym, takim zombie bez duszy i skrupułów ale nie musi tak być zawsze. To wszystko co się stało już się nie dostanie, nie jestem zwolennikiem szukania Bogu ducha winnych kozlow ofiarnych.Moze lepszy jakiś podatekbykowy.
4 miesiące temu / swn
 
nie wiem czy gratulować autorowi za tekst czy portalowi ze to przeszło
4 miesiące temu / do iskierka
 
Jak widzimy nasi Hierarchowie specjalizują się w głoszeniu WYKŁADÓW W TEMACIE HISTORII, IDEOLOGII i patriotyzmu gdyż w ten sposób mogą uchylać się od zajmowania STANOWISKA na tematy bieżące dotyczące Kościoła czyli grożącej SCHIZMY, konieczności wprowadzania REFORM p. FRANCISZKA . Taka sytuacja jest OBURZAJĄCA gdyż tematy zastępcze ZASŁANIAJĄ PRAWDZIWY OBRAZ KOŚCIOŁA . Nadto odnosi się wrażenie , że Wierni traktowani są przez Pasterzy jak prymitywne, niedouczone "głupki" którzy przyjmą wszystko bez pytania dlaczego ? Pytanie o dzisiejszy Kościół - Jaki On jest? - i - Czy to jest jeszcze Kościół Katolicki ? To jest ważne a nie w kółko debatowanie o zboczeniach / grzechach i składaniu Oświadczeń, że się kocha braci "inaczej kochających". Tyle sie gada o WIZJI CZŁOWIEKA a jaki Biskup ODWAŻY SIE ABY nam powiedzieć o NOWEJ WIZJI KOŚCIOŁA CHRZEŚCIJAN tak jak to robi Ks. Prof. A.Kobyliński z UKW. Czyżby wiedza o Nowym Kościele była UTAJNIONA ?
4 miesiące temu / iskierka
 
mylnie zakłada że katolicy nadal nie czytają i nie myślą
5 miesięcy temu / do katopol
 
Amen ! Uważam jednak, że trudno mówić o ideologii używającej bardziej subtelnych środków niż komunizm...
5 miesięcy temu / Frondo z Krainy
 
Demokracja/parlamentaryzm i socjalizm to dopiero jest szatan i diabelstwo!
5 miesięcy temu / PI Grembowicz
 
To prawda, lecz nie mniej niebezpieczne są inne religie, np. takie, których dni się urządza w Chrystusowym Kościele. Cały czas widzę ten nieszczęsny plakat zw. z dniem islamu.
5 miesięcy temu / L
 
Czyżby Pasterz z Krakowa nie rozumiał co się tak naprawdę stało w latach 60-tych? Marsz nie tyko przez instytucje, ale i przez Kościół. Czy w tym kontekście boi się wymienić swego poprzednika z Krakowa, który pół wieku temu był nie tylko entuzjastą, ale i prekursorem zmian na SW II? I co teraz nie pojmuje i zwala na bolszewików chyba, że tych z Watykanu? Hipokryzja.
5 miesięcy temu / katopol
 
miłość jeszcze nikogo nie zabiła a bolszewizm pochłonął mln ofiar Neomarksizm to nowa forma bardziej przebiegła niż komunizm Słusznie Abp zwrócił uwagę na kondycję dzisiejszej rodziny narażonej z każdej strony nie tylko walkę o byt ale również walkę z ogłupiającą ekoideologią
5 miesięcy temu / taki tam
 
NIE: może być ALE: jest
5 miesięcy temu / Ryś
 
Neomarksizm jest etapem rozwoju bolszewizmu!!! Kiedy bolszewizm poslugujacy sie terorem, mordem, eksterminacja wykazal swoja slabosc w konfrontacji z realiami ekonomicznymi i na wskutek utraty swojej bazy proletariatu, ktory przedziezgna sie w klase srednia...to "wodzowie rewolucji" przeszli na wprowadzenie do akcji doktryny Gramschiego ktora zklada marsz poprzez instytucje takie jak rodzina, szkolnictwo, kultura, seksuologia z rownoczesnym ich totalnym "rozwalem". Klasyczny proletariat tzw nawoz historii zostal zastapiony przez wszelkiego rodzaju wspolczesne kategorie ucisnionych a wiec kobiety, zboczencow, i pewnie w niedlugiej przyszlosci rowniez przez migrantow. A rewolucja swiatowa dzieki temu dalej idzie w pieryod!!
5 miesięcy temu / Janko
 
Problem jest w pierwszej kolejności wewnątrz Kościoła i na tej krytyce powinni się skupić hierarchowie. Na Soborze Watykańskim II przyjęto oświęceniowe idee wolności, równości i braterstwa - wolności religijnej, równości kolegialnej i braterstwa ekumenicznego. Katolicyzm jest podmieniany na humanizm, stopniowo usuwa się wszystko to, co w katolicyzmie nie przystaje do przekonań świata. Jest to znieważanie Chrystusa.
5 miesięcy temu / M.
 
Przeceniamy bolszewikow - sadzac,ze to oni stoja za bolszewiznem. A wszelkie ich natchnienie pochodzi od diabla i jego aniolow upadlych.
5 miesięcy temu / Teodor...
 
Ciekawe co Abp Jędraszewski sądzi o ideologii rewolucji modernistycznej w Kościele Katolickim?
5 miesięcy temu / Andrzej
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.