DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2020 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Abp Marek Jędraszewski: musimy powiedzieć „nie” wszystkim próbom deprawacji dzieci i młodzieży

Abp Marek Jędraszewski: musimy powiedzieć „nie” wszystkim próbom deprawacji dzieci i młodzieży
źródło: youtube.com / Radio Maryja

Jeżeli chcemy być ludźmi czystego sumienia, a do takich należy przyszłość świata (…), musimy jednocześnie powiedzieć „nie” wszystkim usiłowaniom deprawacji dzieci i młodzieży. Od nich zależy przyszłość ich samych, rodzin i polskiego, chrześcijańskiego narodu – powiedział podczas Mszy Świętej odprawionej w ramach 47. Pielgrzymki do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej „Rekodziękczynienie” abp Marek Jędraszewski.

 

W wygłoszonej homilii metropolita odwołał się do czytań, w których pojawiają się słowa klucze: miłość i talent. Arcybiskup wyjaśnił, że talenty są to szczególne uzdolnienia i dary, jakie ludzie otrzymują podczas chrztu świętego.

 

Przypomniał również słowa św. Pawła, który mówił, że człowiek o czystym sercu jest „świątynią Boga”. – Odpowiadać na tę wielką godność to przejaw najbardziej odpowiedzialnej miłości wobec samego siebie. Każdy powinien zachowywać czystość serca poprzez chwalenie Boga i miłowanie bliźniego, a także nieustannie troszczyć się o to, by ta cnota rozlewała się wokół i ubogacała cały świat – mówi abp Jędraszewski.

 

Metropolita przyznał, że współczesny świat usiłuje pozbawić człowieka czystości serca, poprzez różne programy, m.in. Kartę WHO. – Jeżeli chcemy być ludźmi czystego sumienia, a do takich należy przyszłość świata (…), musimy jednocześnie powiedzieć „nie” wszystkim usiłowaniom deprawacji dzieci i młodzieży. Od nich zależy przyszłość ich samych, rodzin i polskiego, chrześcijańskiego narodu – powiedział. – Należy trwać przy Dekalogu i opanowywać swą cielesność, podporządkowując ją sumieniu, stając się równocześnie dojrzałym człowiekiem. Trzeba troszczyć się o czystość serca, a także wprowadzać najbardziej szlachetne wartości w życie rodzinne i społeczne – dodał.

 

Arcybiskup powiedział, że wolność jest podążaniem za właściwymi wartościami i wprowadzaniem ich w życie rodzinne i społeczne. – Swoje czyny trzeba łączyć z działalnością Jezusa, który głosił Ewangelię bez względu na okoliczności i poniósł śmierć za wszystkich ludzi. Należy bronić krzyża Chrystusa, który jest zwycięskim znakiem wiary – podkreślił.

 

Módlcie się często do Matki Bożej, Matki każdej i każdego z nas, mając głębokie przekonanie, że Ona będzie nas chronić, wspomagać, będzie z nami i pomoże stawiać czoła różnym trudnościom. Będzie nam dodawała odwagi, by powstać z upadku i razem z Nią stać przy krzyżu Jezusa Chrystusa – podsumował abp Jędraszewski.

 

 

Źródło: diecezja.pl

TK

 

 


DATA: 2019-09-02 08:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ciebie Pan powołał Marku i napełnił Cię Duchem Prawdy Mądrości i Odwagi byś wykonał Jego wolę. Nie obawiaj się zawsze jestem przy Tobie mówi Pan.
7 miesięcy temu / Piotr Skala
 
Popieram słowa arb. Marka Jędraszewskiego i wielu biskupów odnośnie strasznego zagrożenia moralnego i duchowego jakie niesie ze sobą ta TĘCZOWA ZARAZA ale utrata wiary w BOGA, w żywą i najprawdziwszą obecność JEZUSA CHRYSTUSA W PRZENAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE jast największym z zagrożeń duchowych bo prowadzi do wszelkich profanacji, apostazji a docelowo do potępienia wiecznego. Niestety arb. Jędraszewski i wszyscy biskupi, cała hierachia i kapłani /są jeszcze wyjątki/ CIAŁO CHRYSTUSA w KOMUNII ŚWIĘTEJ podają wiernym na stojąco i już bardzo często do rąk. Co się stało z Kościołem w Polsce ?! Czy BÓG się zmienił po Soborze Watykańskim 2 ?! Czy tylko nieliczni, wierni Tradycji Katolickiej i MSZY ŚWIĘTEJ W TRADYCYJNYM RYCIE RZYMSKIM mogą liczyć na tą wielką ŁASKĘ BOŻĄ aby mieć to poczucie SACRUM, którego Novus Ordo Missae już nie posiada ?! Apelujmy i módlmy się o powrót TRADYCYJNEJ MSZY ŚWIĘTEJ bo inaczej ogromne rzesze ludzi stracą wiarę, która jest już w stanie agonal
10 miesięcy temu / Daro
 
Po pierwsze BÓG i pogłębianie wiary. Dzisiaj dzieci, które idą do 1 Komunii Świętej w tym dniu /nawet już nie wszędzie/, przyjmują CIAŁO CHRYSTUSA na kolanach. Na drugi, trzeci i następne dni zgodnie z nowym zwyczajem już procesyjnie w kolejce na stojąco. To jest tragedia i zanik, brak wiary w żywą i prawdziwą obecność JEZUSA CHRYSTUSA w PRZENAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE. A kto o tym decyduje, żeby Komunię Świętą, którą przez prawie 2000 lat wszyscy przyjmowali z największą pokorą, miłością, uwielbieniem i wiarą na kolanach i tylko z rąk kapłanów bo to jest CIAŁO, KREW I BÓSTWO JEZUSA CHRYSTUSA, jak nie sami kapłani i wszyscy hierarchowie KRK ??! Dzisiaj widoczny jest w Polsce daaaaaleko zaawansowany brak wiary a co za tym idzie niemal całkowity brak sacrum a ludzie przechodząc obok TABERNAKULUM czy NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W MONSTRANCJI robią wrażenie jakby to był jeden z wielu elementów wystroju Kościoła. I tak dzisiaj dzieci są "edukowane". To jest klęska wiary u kapłan
10 miesięcy temu / Daro
 
Jak MUSIMY to musimy. Zacznijmy od "GÓRY" poczynając od Episkopatu EUROPEJSKIEGO . Czekamy na zdecydowaną i odważne WYSTĄPIENIE Wice Przewod. Rady Konferencji Episkopatów Europy Bp Gądeckiego ? w sprawie "nie" dla ZBOCZEŃ i DEPRAWACJI dzieci jak i wiernych. To będzie PRAWDZIWE ŚWIADECTWO i przykład ODWAGI. Europejski "babilon" zatrzęsie się . A pro po talentu. Warto pamiętać , że na świecie są ludzie o FAŁSZYWYCH TALENTACH i FAŁSZYWYCH CHARYZMATACH pochodzących od diabła fałszujący Ewangelię i Naukę Kościoła Katolickiego czego DOWODEM KRYZYS w Kościele.
10 miesięcy temu / iskierka
 
zasada odnosi się do wszystkich ale przykład powinni dać ci którzy do dawania przykładu są powołani
10 miesięcy temu / rety do Krakus
 
@rety, jakoś zupełnie nie wierzę, że cokolwiek "przestajesz". Wygląda na to, że już dawno zerwałeś z Kościołem. I to byłaby właśnie hipokryzja...
10 miesięcy temu / sp
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.